عمومی

نگاه ما به جام جهانی مشابه پیک‌نیک آخر هفته بود

نگاه ما به جام جهانی مشابه پیک‌نیک آخر هفته بود

چگونه از گردشگران خارجی انتظار داریم پروازی را انتخاب کنند که هنوز یک ماه مانده به آن مشخص نیست؟

به لوگر ایواره, کھیں “پیام من” وی درباره دلایل ناکامی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جذب گردشگر به جام جهانی نوشت: از زمانی که قطر به عنوان میزبان جام جهانی انتخاب شد، نه تنها فعالان حوزه گردشگری، مسئولان گفتند فرصت طلایی برای ورود گردشگری از ایران وجود دارد. انواع جلسات دولت برگزار شد و در حالی که فعالان گردشگری از بی نتیجه ماندن و بی برنامگی صحبت می کردند، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هر بار اعلام کرد که همه چیز طبق برنامه و برنامه پیش می رود.

و در اسفند 1400 به آسنا گفت: «در کیش و قشم برای ورود توریستوس به ایران محمول سادیک در دستور کار است» یک ماه بعد در بهمن 1401 می گوید: «سازمان مدیریت مناطق آزاد با همکاری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حال برنامه ریزی مناسب برای پذیرایی، اسکان و گردشگری علاقه مندان است. جماعت جهانی قطر این برنامه ها محدود به جزیره کیش و قشم نیست، بلکه برای سایر نقاط کشور نیز برنامه ریزی شده است.

دو روز بعد مدیر دفتر توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع با ایرنا از استان های تهران، اصفهان، یزد، کرمان و فارس مصاحبه کرد. 18 خرداد در برنجی جلاسه هایات دولت زرغامی‌تونون کرد: «دنبال وائزید کرد از کامہ جامهیک کارتی ہے کردیہ کردہ کردہ کرد.

و دو ماه بعد یعنی در 29 اسفند گفت: در بازی جهان قطر هزینه حمل دریا را محاسبه می کنیم.

یک هفته بعد در ششم شهریورماه، ضرغامی دوباره هزینه گردشگری دریایی را پرداخت و گفت: گردشگری دریایی برنامه وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برای جهان قطر است.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در هفتمین روز از ماه جاری با بیان اینکه تلاش می کنیم از این ظرفیت در جام جهانی قطر استفاده کنیم، گفت: این مدل در بقیه سواحل جنوبی و شمالی در محدوده کشور اجرا می شود. گردشگری دریایی.”

این سخنان و اظهار امیدواری در حالی بیان شد که جمشید حمزه زاده، رئیس اتحادیه هتلداری ایران، بیست و یکم مهرماه امسال اعلام کرد: ما حتی ذخیره ای برای میزبانی در جام جهانی قطر نداریم.

جام جهانی از 29 آوریل در قطر آغاز می شود. کشوری که به دلیل گستردگی و امکانات محدود، این فرصت را برای کشورهای همسایه فراهم کرد تا هر کدام از بیش از دو میلیون توریستی که برای تماشای این مسابقات به قطر سفر می کنند، چندین هزار گردشگر را به این کشور اعزام کنند. این کشورها با ارائه جاذبه های خود می توانند صنعت گردشگری خود را ارتقا دهند. چرا ایران با ذکر بارها از برتری آن نسبت به جاذبه‌های فرهنگی، تنوع اقوام و بودند، ن، ن ن ن نcing.

برنامه ریزی نکردیم و شکست خوردیم

یک منبع آگاه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این خصوص به پیام ما می گوید: برای تریستها کرینی به ایران باید فراهدی تیی میشد کہ کے آین اوکھانی نیفتاد.

و با اشاره به اینکه شش ماه پیش کشورهایی مانند امارات، عمان و عربستان بسته های جم مشترک جهانی را با قطر تعریف کردند. وی تاکید می کند: متاسفانه به جذابیت گردشگری خارجی برای این رویداد مانند تعطیلات آخر هفته نگاه کردیم. به این معنا که ناگهان خانواده تصمیم می گیرند وسایل پیک نیک را بردارند و به مقصدی نزدیک به محل زندگی خود سفر کنند. گردشگران خارجی چند ماهی است که برای سفر خود برنامه ریزی کرده اند و از آنجایی که هیچ هماهنگی و برنامه ریزی برای این موضوع نداشتیم، طبیعی است که نتوانستیم میزبان آنها در کیشورمان باشیم.

این منبع با آگاهی از لزوم رایزنی ها و توافقات در این زمینه می گوید: کشورهایی مانند عربستان، امارات و عمان از چند ماه پیش هماهنگی ها و رایزنی های خود را انجام دادند و ما تنها میزبان گردشگران از سراسر جهان نخواهیم بود. جهان، اما ما حتی می توانیم این کار را انجام دهیم. در نتیجه امروز نه تنها میزبان تیم های شرکت کننده هستیم، بلکه در جذب توریست هم شکست خوردیم.

با حدس و غومان نمی‌توانم تور تعرفین کنیم

سهند عقدایی فعال در حوزه گردشگری نیز به ما می گوید: از یک سال پیش برنامه های خود را در این زمینه آغاز کردیم و تا اوایل فروردین ماه نیز در جلسات مختلف از جمله جلسات شورای عالی آن را به مسئولان ارائه کردیم. اتاق.” با عرض المزيد

وی افزود: پیشنهاد شد از هم اکنون و شش ماه قبل از مسابقه پروازهای روزانه اعلام شود. این پروازها بین قطر و مجموعه ای از نقاطی که مقاصد گردشگری هستند و شامل شهرهایی مانند شیراز، اصفهان، کیش، قشم و … می باشند، باید انجام شود.

به عقدایی در برودرادی بین هر کارک روز زمان است و در دورهای یک هشتم و یک کافر آئین دور یک این دور یک ها می شود. و می گوید: ما حتی برنامه های سه روزه را هم در پیشنهاداتمان تعریف نکردیم تا هر گردشگری که این پکیج را انتخاب می کند بتواند در طول سفرش تمام جاذبه ها را ببیند.

این فعال صنعت گردشگری ادامه می دهد: ما در برنامه خود اعلام کردیم که پروازهای چارتر برای گردشگران بین المللی مناسب نیست و برخی از مسافران پروازهای مستقیم نیز می توانند ایرانیانی باشند که برای تماشای مسابقات به قطر سفر می کنند. در آن زمان تاکید شد که شش ماه مانده به شروع بازی های جام جهانی تکلیف این پروازها مشخص شود و نمی توان یک ماه قبل از مسابقات برنامه ریزی کرد چرا که آژانس ها نیز باید فرصت تعطیلی خود را داشته باشند. تورها

وی با اشاره به اینکه هیچ پاسخی از سوی مسئولین دریافت نکرده است، می گوید: توریستی که یک ماه دیگر به قطر سفر می کند، بلیط پرواز خود را از ماه ها قبل خریداری کرده است. چگونه منتظر یک تور پروازی باشیم که هنوز یک ماه مشخص نیست یا بر اساس حدس و گمان، اپراتور تور را انتخاب کنیم؟

معتقدم وقتی ظرفیت برنامه ریزی نداریم به وضعیتی می رسیم که امروز شاهد آن هستیم و می افزاید: کارمان را گذاشتیم تا خرداد ماه تمام شود و تا این تاریخ علی رغم حضور در چندین جلسه، راه حل های خود را ارائه کرده ایم، گردشگران خارجی را برای مربای دنیا در نظر نگرفتیم، فقط به آنها نگاه کردیم.»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا