عمومی

نقض قوانین بریتانیا در «ایران اینترنشنال»

27 روز است که مدينة الساودي «ايرانينترنشنال» به روست شابانروزي به خشونت توريد و بازتوليد است. رسانه ای که اکنون بخش بزرگی از محتوای خبری خود را از گروه های هکری کشف می کند و از انتشار شماره تلفن های خصوصی و کد ملی افراد برای دعوت به جنگ و خونریزی استفاده نمی کند.

ایواره ـلاس ـ سوهیلا سدیدکی: عنوان برچسبی است که شبکه تلویزیونی «ایران‌اینترنت» برای ناآرامی‌های اخیر در ایران از آن استفاده کرده است. این تگ بزرگ است اما فقط در حوزه اخبار و اطلاعات کار می کند. اینکه یک رسانه برای بازنمایی خشونت محدودیتی دارد یا نه، بستگی به عملکرد شخصی آن دارد، اما «ایرانیان بین‌الملل» یکی از رسانه‌های لندنی است که ملزم به رعایت قوانین «افکام» است.

«مطمئن» هستید؟

«افکام» سازمان تنظیم مقررات رسانه های بریتانیایی است که فعالیت ایستگاه های رادیویی، تلویزیون، خطوط ثابت، تلفن، موبایل و … را تنظیم می کند. آفکام همچنین وظیفه دارد از مخاطبان خود در برابر محتوای رسانه ای محافظت کند. تمامی شبکه های تلویزیونی انگلیس برای شروع کار خود مجوز فعالیت خود را از این سازمان دریافت می کنند و در صورت رعایت نکردن شرایط مندرج در مجوز، خطر لغو فعالیت آنها توسط افکام وجود دارد.

نقض قوانین انگلیس در «ایران اینترنشنال»

ملکه الیزابت در 20 ژوئن 2001 در یک سخنرانی در پارلمان بریتانیا درباره تشکیل افکام صحبت کرد و این سازمان در 29 دسامبر 2003 فعالیت خود را آغاز کرد. «افکام» رسانه ها و شرکت های فناور را که از قوانین آنها تبعیت نمی کنند، بر اساس وظایفی که برای آنها تعریف شده جریمه می کند. «افکام» همچنین این امکان را دارد که شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک و توییتر را به «تعهدات نظارتی» برای «حفاظت از کاربران در برابر آسیب و اقدامات علیه قوانین تروریستی و کودک آزاری» وادار کند و در صورت تخلف، آنها را مجازات کند.

«آفکام» و کند مشور توبیخ!

قوانین و مقررات سخت گیرانه آفکام، تاکنون بسیاری از رسانه های انگلیسی و غیرانگلیسی در کشور فعال بوده اند.

به عنوان مثال در سال 1389 (2009) شبکه تلویزیونی “پرس تی وی” به دلیل آنچه در پوشش اخبار غزه در کنار خود نداشت تحت فشار قرار گرفت. آفکام سرانجام در سال 2012 به دلیل شکایت مازیار بهاری (روزنامه نگار ایرانی-کانادایی) این مجوز رسانه ای را لغو و این شبکه را از ماهواره های انگلیسی از جمله اسکای حذف کرد. بهاری داده شده بود کلیپ ده سینی بود از و در «پرس تی‌وی» شدید امیکرایت بود که به زور و کرگت شد. این بود که پرس تی تی وی بارها این ادعا را کرده و محاکم می کند برای اثبات بیگناهی خود تلاش می کند.

شبکه تلویزیونی «راشا تودی» (RT) روسیه نیز از دیگر شبکه‌های این شبکه است که تحت پیگرد قانونی آفکام قرار دارد. درگیری «افکام» با روسیه امروز پس از مسمومیت «سرگئی ویکتوروویچ اسکریپال» جاسوس روسی و دخترش یولیا در شهر سالزبری انگلیس در سال 2018. در این زمان رسانه ها و مقامات انگلیسی سرویس مخفی روسیه را متهم کردند و این شبکه روسی نیز تلاش کرد تا این حمله سیاسی-رسانه ای به تعداد برنامه های تلویزیونی خود را خنثی کند. שערות אנטו ו מצעע בה משל רוסיא שד שד שד.

محموليت بها بها عرض العربية العربية اصلاحات نيز از جملة المعلومات «آفكام» است اما مجراي آين محموليت پاك است؟ حدود سه سال پیش، عربستان سعودی هزینه یک آگهی یک دقیقه ای را پرداخت کرد که شامل تصاویر زنان در حال رانندگی، افتتاح سینما و اعضای خانواده آل سعود در سفر ولیعهد سعودی به انگلیس بود. این آگهی که 56 بار توسط «اسکای 1» به مدت سه روز پخش شد، برای تقویت تجارت بین عربستان و انگلیس برنامه ریزی شده بود، اما «افکام» مدعی شد که ریاض قصد دارد افکار عمومی انگلیس را تحت تأثیر قرار دهد و تصویری نادرست از خود به نمایش گذاشت.

به دلیل تأکید «افکام» بر ایجاد جنجال در مورد «آزادی بیان، حقوق بشر و حقوق زنان» در کشور محافظه‌کار عربستان و همچنین مسائل مربوط به فروش سلاح توسط انگلستان به عربستان و دخالت نظامی. ریاض در جنگ داخلی یمن، انتشار هرگونه آگهی از ریاض در انگلیس ممنوع شد.

افکام و خلیدی به نام اینترنشنال

ـ برنامه هایی که خشونت، پیامدهای آن و توصیف خشونت، اعم از کلامی یا فیزیکی را نمایش می دهند.

چه روزهایی گشته «اینتشرنشنال» چند بار نمایش از خونت کلامی فی را بازرده یک شماره خارج است. به گوره (رئیس فولامی کلومیک و مدینا) آنتاک یک هازر و 100 پیست با هشتگ کانوم هامسا امینی و با تعریف به تعریف، به کے و کہومینی و به کنونی در 10 روز سههتی بر آیین کدا است.

ـ برنامه‌هایی حاوی محتوایی که رفتار خشونت‌آمیز، خطرناک یا بسیار ضد اجتماعی را تأیید یا ترویج می‌کند و احتمالاً دیگران را به کپی کردن چنین رفتاری تشویق می‌کند.

این بند صراحتاً نمایش هرگونه تصویر خشن از «افکام» را ممنوع کرده و ممنوع است. با آئین هال آنتاش که می شود. اشتراک گذاری تصاویر، کد ملی و شماره تلفن تعدادی از مقامات دولتی در شبکه های اجتماعی اقدامی خطرناک و به شدت ضد اجتماعی است. عمل خستون‌مازی کے برها ریکرہ شد.

ماباری که می شود، می شود، و می بیند که می شود.

آفکام مخالف ترغیب و تحریک مخاطب به ارتکاب جرم است و هر فعالیتی را که مجرمانه تلقی می شود هدف قرار می دهد، اما چه کرد که در روز بیست و هفتم به مبارزه بین المللی دعوت کرد؟ تصاویر دوره آموزشی کوکتل مولوتف

ـ اخبار و برامنه های کے کے کے بی ترفی در هنا در کی کی کے کے

بیترفی بری افکام یک اصل محمول است. اینکه رسانه ها مراقب باشند و همه دیدگاه ها و تحلیل ها درباره یک توافق را پوشش دهند. אמא איא דר אינט רוחה קיזי זגע ישטערפה בה קאזי ברדה אז סוי ישש יעדדה؟ ایا همه صداها شد؟ آیا همه دعوت ها و مجالسی که در ایران برگزار می شود به تفصیل پوشش داده می شود؟

ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ ـ اساس

در آن مدت دانشـاموزان ایرانی کندبار جمیـه کے آنلاین بند. دعوت هایی که دانش آموزان می خواهند قوانین مدرسه را نقض کنند. بارها نصرة شد. a

قوانین افکام را می توانید اینجا بخوانید.

«آفکام» کشم بر «ایران‌اینترنشنال» می‌بندد؟

این اولین بار نیست که «افکام» با این میزان حساسیت نسبت به عملکرد رسانه های فعال در انگلیس، چشم بر اقدامات غیرحرفه ای رسانه «ایران اینترنشنال» می بندد.

نقض قوانین انگلیس در «ایران اینترنشنال»

در سال 1395 بود که شبکه ایران اینترنشنال در اقدامی وقیحانه پس از حمله تروریستی به خیابان های مسلح، مصاحبه زنده با سخنگوی گروهک تروریستی «الاحوازیه» که هدف آن تجزیه ایران است را پخش کرد. نیروها در اهواز حمید بعیدی‌نژاد (سفیر وقت ایران در لوندن) در واکنش به این اقدام نوشت: «شبکه ایران اینترنتی در کیهی بی‌شرمانه یکرتوی‌ای از کے کے کے کے و کون کرد کرد کرد کرد. سفارت ایران در لندن ضمن محکومیت این اقدام، سازمان نظارت بر انگلیس (افکام) بلافاصله این اقدام را به عنوان وسیله ای برای ترویج تروریسم و ​​خشونت پیگیری می کند.

بعیدینگاد از مصاحبه با یکی از اعضای یک گروه تروریستی به آفکام شکایت کرد، اما آفکام شکایت سفارت ایران از شبکه تلویزیونی «ایران اینترنشنال» را نپذیرفت و اعلام کرد که این شبکه قوانین رسانه ای در انگلیس را زیر پا نمی گذارد.

اما «افکام» همچنان با این شبکه تلویزیونی که اکنون به اتاقی دعوت شده به جنگ تبدیل شده است، بسیار ملایمتر از آن چیزی است که تحت عنوان قانون تعریف کرده است. نمایش تصاویر “کوکتل مولوتف”، انتشار کد ملی و شماره تلفن شخصی افراد و هرگونه رفتار خشونت آمیز الزامی نیست.

آیا ایران می تواند اقدام قانونی انجام دهد؟

اما سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران با مسئولیت خود در این زمینه عمل خواهد کرد و به کشورهای پذیرنده و همچنین از طریق کشورها و دوستان مرتبط هشدار جدی داده خواهد شد. هشدار جدی به حامیان مالی.»، به طور جدی و قاطع اعلام شده است که جمهوری اسلامی ایران با جدیت از ظرفیت‌های خود در چارچوب‌های مختلف حقوقی و سیاسی استفاده کرده و با این شبکه‌ها که رسانه‌ای و رسانه‌ای نمی‌کنند برخورد خواهد کرد. کار خبری اما در واقع کار تروریستی از ظرفیت های حقوقی و سیاسی خود استفاده خواهد کرد. در این زمینه اقدامات اولیه فراهم شده و انشالله در آینده نزدیک این اقدامات را پیگیری خواهیم کرد.»

دبیر کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همچنین به قوانین جاری در انگلیس به عنوان مجری شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال اشاره کرد و تاکید کرد: از قوه قضاییه استفاده می شود. از اولین اقدامی که با دولت و اعضای محترم کمیسیون قضایی مجلس انجام خواهم داد این اقدام را پیگیری خواهم کرد و در صورت مهیا بودن موضوع را در قالب تذکر شفاهی به قوه قضائیه ذکر خواهم کرد. نظام و دولت

انتاش هزار و 100 پیست کوشونت‌بار در 10 روز!

به گزارش اکبر نصراللهی (ریس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه) در گفتگوی ویژه رادیو و تلویزیون، صفحه اینستاگرام «ایران اینترنشنال» از زمان دستگیری خانم مهسا امینی در تاریخ 23 شهریور تا ساعت 20 و 20 دقیقه. دوشنبه 4 آنلاین ماه هر 15 دقیقه یک دقیقه هر روز 100 پست و در کل 1000 پست 1000 پست با هشتگ خانم مهسا امینی و با رویکرد آموزش و ترویج و اغراق آمیز خشونت و ترغیب به قانون شکنی و تقریبا هیچ اخبار به جز این موضوع پخش نشد.

دکتر نصرالهی نیز معتقد است: «در نهایت عملیات رسانه ها همه جا و با همه امکانات علیه جمهوری اسلامی ایران و محل کیشورمان است. به همین دلیل در اولین خبری که ایران اینترنشنال در 23 شهریور در این باره منتشر کرد، قبل از اعلام گزارش بیمارستان و پزشکی قانونی، حکم صادر شد. خبر دستگیری و درگذشت مهسا امینی مهم، قابل تامل و تأمل است و برای بازتاب گسترده ارزش های خبری دارد، اما رسانه های غربی تمام فعالیت های خبری و غیر خبری خود را تعطیل کنند و فقط به این موضوع بپردازند. این موضوع غیرطبیعی و ناشی از عصبانیت، امید کاذب به اینده ایران و یکتدی کلت است و از مردو ایران است»

حالا باید منتظر ماند و دید که «آفکام» به عنوان سازمان بازدارده هر نوع خونت رسانه ای چه با بانیان آنانانانانانانان آنانان خانال خانال خانال خانال خدش خاش بدش بدش بدش خاش چادی چدی بدش.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا