بین الملل

رشد قدرت نظامی ژاپن؛ ارتش چین کماکان یکه تاز است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین ایواره، یک پایگاه تحلیلی روز دوشنبه به رشد نظامی ژاپن و تبدیل این کشور به سومین قدرت نظامی جهان پس از آمریکا و چین و رشد نیروهای مسلح چین اشاره کرد.

تارنمای «آرم فناوری» نوشت، در صورت تحقق اهداف بودجه ای ژاپن در پنج سال آینده، این کشور به پنجمین یا هفتمین قدرت نظامی از نظر قدرت آتش یا هزینه دفاعی به سومین قدرت نظامی پس از آمریکا و چین خواهد رسید. جهان

* 下载 设计设计 نظامی ژاپن

بر اساس گزارش گلوبال دیتا، انتظار می رود هزینه های دفاعی ژاپن از 53.1 میلیارد دلار در سال آینده به 70.4 میلیارد دلار در سال 2027 افزایش یابد.

دکتر «کریستوفر هیوز» استاد مطالعات ژاپن و سیاست بین‌الملل گفت، از سال 2015، استراتژی اصلی ژاپن برای تقویت اتحاد دوجانبه بین ایالات متحده و ژاپن تغییر کرده است. از سویی دیگر، نیروهای مسلح ژاپن در حال حاضر سخت برای توانایی بیشتر و مشارکت در توانایی عملیاتی کار می کنند. تلاش‌های جدیدی برای توسعه نیروی زمینی، دریایی و هوایی و همچنین ورود به مناطق جدید از جمله عملیات سایبری و فضایی در ژاپن آغاز شده است.

*خیز جابان به سوی جنگنده نسل ششم

این سه ایگان به تاستهای خریدهای کا کی بریک را نمعده داه اند. ژاپن در سال 2013 با شرکت آمریکایی لاکهید مارتین برای خرید 42 فروند هواپیمای اف-35 قرارداد امضا کرد، سپس در سال 2019 این قرارداد را تمدید کرد و در مجموع 105 جنگنده اف-35 از این نوع و نوع خریداری کرد. در سال 2020، ژاپن قراردادی با صنایع میتسوبیشی برای ساخت 100 جنگنده راداری نسل ششم، AF-X امضا کرد. در حوزه دریایی، ژاپن با تبدیل هلیکوپترهای «آیزومو» به ناوهای هواپیمابر همه منظوره که جت جنگنده AF-35 را حمل می کنند، قابلیت های آبی خود را گسترش می دهد.

این وب سایت نوشت، در حالی که اینها نشان دهنده یک ناوگان قدرتمند برای استقرار در سطح جهانی هستند، ژاپن بسیاری از این قابلیت ها را در دفاع از سرزمین خود به ویژه برای جزایر جنوب غربی خود که در معرض خطر حملات چین قرار دارند، قرار می دهد.

*رشد ورینگر ارتش چین

این در حالی است که تحلیلگران نظامی خاطرنشان کردند که رشد چشمگیر چین در ساخت ناوهای هواپیمابر و موشک های هسته ای خود با آمریکا و سایر رقبای منطقه ای از جمله ژاپن و تایوان قابل مقایسه است.

رشد قدرت نظامی ژاپن؛ ارتش چین کماکان یکه تاز است

وب سایت «19 چهل و پنج» اخیراً مقاله ای به قلم پیتر سوسیو، تحلیلگر آمریکایی منتشر کرده است و ساختار این هواپیما بخش بزرگی از طراحی اولیه نیروی دریایی چین است. در ابتدای تابستان سال جاری، نیروی دریایی ارتش چین بزرگترین ناو هواپیمابر را با 80000 فروند هواپیما ساقط کرد. اگرچه این هواپیما شبیه هواپیمای روسیه است، اما همچنان همان است. إن ناو در اختریا با کامل با لاگردی با 24 فروند “JI-15” و شمری بالکرد رزمی شده است. به گفته ناظران، این بیشترین تعداد هواپیمای جنگی در چین تا امروز است.

ارتش چین در 10 سال گذشته پیشرفت قابل توجهی در بهره برداری از ساختار ناو هواپیمابر داشته است. “ژو یانگ” دستیار نیروی هوایی “شاندونگ” در این زمینه گفت: پیشرفت در تکنیک های شبانه و کنترل هواپیما در شب به این معنی است که در هر شرایط آب و هوایی می توانیم وظایف را به همین شکل انجام دهیم. especially at night and in the conditions” אב ו איערים עבור אבן ו דר עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור עבור ישעות אבן.

*موشكهای قطر چین

آخرین گزارش «تحلیل استراتژیک و بودجه آمریکا» نشان می‌دهد که ارتش چین از منابع لازم برای ادامه مدرن‌سازی در دهه ۲۰۲۰ برخوردار است. هشدار داده شده است که ارتش چین منابعی دارد که تا سال 2030 می تواند پنج ناو هواپیمابر و 10 زیردریایی مجهز به موشک های هسته ای را در اختیار داشته باشد.

رشد قدرت نظامی ژاپن؛ ارتش چین کماکان یکه تاز است

ارتش چین در حال توسعه موشک های هسته ای و متعارف است و در گزارش دانشگاه نیروی هوایی ایالات متحده به این موضوع اشاره شده است. گزارش موسسه تحقیقات نیروی هوایی چین وابسته به دانشگاه نیروی هوایی آمریکا نیز نشان می دهد که نیروی موشکی چین هم از نظر پیچیدگی موشک ها و هم از نظر اندازه زرادخانه در حال گسترش است.

در این گزارش آمده است که این موشک ها شامل موشک های قاره ای مانند «دانگ فانگ-31» و همچنین موشک بالستیک ضد کشتی «دانگ فانگ-21» است.

در بخشی از این گزارش آمده است: «به طور باورپذیر در فاصله سال های 2017 تا پایان سال 2019، حداقل 10 نوع موشک جدید به ارتش چین اضافه شده است، بنابراین یگان موشکی چین متشکل از یک نیروی کوچک و ساده متشکل از نیروهای کوتاه مدت است. موشک‌های بالستیک برد برد.

این گزارش نشان می دهد که ظرفیت موشکی متعارف چین شامل بیش از 2200 موشک بالستیک و کروز است که تخمین زده می شود بزرگترین نیروی موشکی جهان باشد. گروهبان “کریستوفر میهال” افسر تسلیحات هسته ای و ضد جرم آمریکایی گفت که دقت برخی از موشک های چینی به 800 درصد افزایش یافته است.

پیاین پیام/م
این مورد را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

کلیه محتوای این سایت بر پایه سامانه جامع و هوشمند بررسی و درج خودکار اخبار، اقدام به انتشار خبر می نماید، در نتیجه مسوولیت انتشارات سایت بر عهده منابع خبری بوده و سامانه آنلاین ایواره هیچ مسوولیتی در قبال تمامی محتوای منتشر شده در سایت نخواهد داشت.
دکمه بازگشت به بالا