عمومی

دلیل علاقه‌ بیشتر ما به یک فصل خاص چیست؟

دلیل علاقه‌ بیشتر ما به یک فصل خاص چیست؟

آیا فصل خاص دیگری را دوست دارید؟ برخی از افراد روزهای طولانی و گرم تابستان را دوست دارند و برخی از افراد از روزهای سرد پاییزی لذت می برند. دیلی اسیاول‌ کیشتر ما به یک فسل خاص کیست؟ آیا روانشناسی می تواند به این سوال پاسخ دهد؟

طبق گزارش ما، در صبح نوشت: اگرچه تحقیقات کمی انجام شده است، اما محققان دریافتند که تغییر دما و نور در فصول مختلف موثر نیست. به عنوان مثال، تصور عمومی این است که متولدین ماه های بهار و تابستان خلق و خوی شدیداً مثبتی دارند و تغییرات سریع خلق و خوی را تجربه می کنند، در حالی که متولدین ماه های زمستان بدخلقی کمتری دارند. شاید این ایده قدیمی دیده شود، اما تأثیر قدرتمند فصل ها بر آنها، آنها یکسان نیستند. ماههای کوتاه‌تر زیمنتر که زمان پردساز فیش‌ها می‌شود فصلی در عیدانه می‌شود که از افسردگی است.

تحقیقات ثابت کرده است که آغاز بهار باعث تقویت تفکر مثبت می شود.

அத்துக்க்குப்ப்ப்பு புட்ட்டிய் க்குக்க்கு நுத்து ஶா஡்து ، ஬ியார் முக்க்க்க்க்க்க்க்கி பவாண்பிர்பிழ் வான் டுலில் با آن حال، هر گونه تبیین علمی برای منافع فردی افراد، باید برای تفاوت های جغرافیایی در نظر گرفته شود. محل زندگی ما و آب و هوای منطقه می تواند نقش مهمی در ترجیحات فصلی ما داشته باشد. در آمریکا، برخی از ایالت های غربی معمولاً ماه های سرد پاییزی دارند که به سرعت به هوای برفی تبدیل می شود. از سوی دیگر، بسیاری از ایالت های شرقی هوای پاییزی معتدل تری را تجربه می کنند که نشان دهنده تغییر زیادی در رنگ های تابستانی به رنگ های پاییزی است.

هوا و خلق‌وخو که کورینی با هم دردان

هوای سرد ممکن است بر رفتار شما تأثیر بگذارد، اما محققان همچنین کشف کرده اند که کاهش دما می تواند بر سرعت شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، دمای اتاق می تواند بر قضاوت تأثیر بگذارد. در مطالعه ای که در سال 2014 انجام شد، افراد در اتاق های گرم مجرمان متهم را عصبانی و عصبانی تصور می کردند و افراد در اتاق های سرد آنها را عامل جنایت تصور می کردند. کاشف به عمل آمد دما تصاصر نامهسوس، اما عملی بر جوریسی‌های ما هراه‌ دراین می‌گوکد.

ستودی‌ سال 2008 نیز روشن کرد. در هذا نگهداشتن بندی سرد در دست باعث می شود عرض المزید را از میان فردی سردتر لیکندی

کرا نور روی خلق‌وھو إتره می‌گورد

جای تعجب نیست که نور می تواند تأثیری داشته باشد که برای شما قابل توجه باشد. روزهای روشن و آفتابی ما را شاد و پرانرژی می کند و برعکس روزهای تاریک و ابری ما را خسته کننده و بی انگیزه می کند. نور همچنین می تواند در ترجیحات فصلی استفاده شود. ريتم شابانروي بدن ما يا كركه 24 هاهه بيداري و شوب ما عزف از نور خورشيد است. کاهش میزان نور ناشی از ترشح هورمون هایی که محرک دوره های پوستی و شرایط هستند.

کمبود نور در ماه های پاییز و زمستان با کمبود محبت همراه است. کسانی که علائم این اختلال را تجربه می کنند ممکن است در تاریک ترین و کوتاه ترین سال ها بیشتر احساس افسردگی کنند و حتی ممکن است خستگی، گرسنگی و هوس را تجربه کنند. کسانی که اختلالات خلقی دارند، ماه های آفتابی بهار و تابستان را ترجیح می دهند، بنابراین تصمیم گیری بیشتر در مورد نور خورشید برایشان مفید است.

بهار

در برخی از نقاط جهان، بهار مصادف با زمانی است که روزهای تاریک و کوتاه زمستانی جای خود را به روزهای روشن و گرم می دهد. اگر بهار مورد علاقه شماست، پس شاید به تجربیات جدید علاقه مند هستید و بهار فرصتی برای شروع دوباره پس از یک زمستان سرد است.

تابستان

در بسیاری از مناطق جهان، تابستان طولانی تر، گرم تر و روشن تر است. اگر تابستان فصل مورد علاقه شماست، احتمالاً عاشق بیرون رفتن از خانه و داشتن یک سبک زندگی قوی هستید. ماه های گرم تابستان سفر زمان شما احتمالاً فردی شاد و خوش برخورد هستید و دیگران شما را فردی پر جنب و جوش، صمیمی و حاضر توصیف می کنند.

فصل پاييز

در بخش‌های از دونیا، بهار را فصل نو شدن می‌دانند، اما پاییز نیز زمان بسیار خوبی برای شروع دوباره است. رنگهای پرتراوت نارگی و هوای کنک پیزینی اصطنِ تشاهدِ ِ پیندیده به کیمیه است. در این فصل، بسیاری از مردم به سال گذشته فکر می کنند و برای آینده برنامه ریزی می کنند.

زمستان

اگر ماه‌های سرد زمستان را به دیگر ماه‌های سال ترجیح می‌دهید، شخصیت شما به سمت درون‌گرا بودن گرایش دارد. पुरवरष बुशा गरम व लम दादन ूय मुबल बा यक दागी बैष बा शा फ़ा फ़ इक बुदाज़ा देशोर

جمعبندي

فاصلی در نور و دما در شینه‌ی دینکیں، حذائس و بهاکت ما تصائر می‌کود. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که ترجیحات فردی ممکن است تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله تجربیات خود ما قرار نگیرد. اگر در تابستان کودکی خود از فضای باز لذت می برید و خاطرات خوشی از آن دوران دارید، احتمالاً در بزرگسالی عاشق فصل تابستان هستید. ترجیحات محدود به زمان های خاصی از سال نیست، پیچیده است و احتمالاً تحت تأثیر طیف گسترده ای از عوامل قرار می گیرد.»

منبع: verywellmind

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا