استان ها

خاستگاه انار جهان ظرفیت برگزاری جشنواره بین المللی را دارد

خاستگاه انار جهان ظرفیت برگزاری جشنواره بین المللی را دارد

عسنا نماینده مردم عربستان و جمهوری اسلامی ایران گفت: شهر عربستان ظرفیت برگزاری جشنواره بین المللی را دارد.

حجتُالاسلام محمد سبزی پنجشنبه پنجم آبان ماه 1401 در ششمین جلسه ورزشگاه برگزاری اولین جشنواره کشوری در سالن جلسه استانداری گفت: از تمامی ظرفیت ها برای برگزاری جشنواره ملی تا پس از ارزیابی نقاط قوت استفاده شود. نقاط ضعف بنیاد لازم برای برگزاری جشنواره بین المللی قطب تودید انار جهان سودل شود.

وی در کرد گفت: جشنواره ملی در حوزه های اقتصادی، گردشگری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ابعاد مختلفی دارد، اما باید در این رویداد ملی پس از فرهنگی بیشتر تولید کند.

وی تصریح کرد: جشنواره ملی سرآغاز جشنواره ملی در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و … است چرا که ظرفیت بالایی در زمینه های مختلف دارد و باید این مزیت ها در سطح ملی و ملی شناخته شود. سطح بین المللی.”

نماینده مردم ساوه و زرندیه افزود: با وجود اینکه سطح زیر کشت باغات کمتر از برخی نقاط کشور مشابه فارس است، اما تولید این شهرستان از نظر کیفیت و تنوع عمومی و ویژه است. و رتبه اول را در جهان دارد.

وی خواستار مشارکت بزرگ‌ترین صنعت و بخش خصوصی در برگزاری جشنواره ملی شد و افزود: هرچه مشارکت بخش خصوصی در کنار بخش دولتی در برگزاری جشنواره بیشتر باشد، جشنواره بزرگ‌تر خواهد بود. تحقق تمامی اهداف پیش بینی شده و تعیین شده.

حجت الاسلام سبزی به دعوت وزارت کشاورزی و کشاورزی و همچنین وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دعوت اتباع خارجی و تعدادی از مسافران خارجی حضور داشته است. دعوت به حضور در جشنواره

اولین جشنواره ملی انار سواح 11 تا 13 فروردین ماه سال جاری در مسجد جامع تاریخی سواح برگزار می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا