استان ها

تاکید بر توجه ویژه به شاخصه‌های ده گانه بارز سبک زندگی در لرستان

تاکید بر توجه ویژه به شاخصه‌های ده گانه بارز سبک زندگی در لرستان

به روگر ایواره لرستان، 160 و کاردهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان به درادة هجت‌السلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهروکی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد و به همت فرهاد زیویار نماینده لرستان. و سایر اعضای شورا در محل دفتر نماینده ولی فقیه در شامگاه یکشنبه (24 مهرماه) برگزار شد.
منصور احمدی دبیر شورای فرهنگ عمومی استان در این جلسه گفت: ما باید در بخشی از زندگی خود به سبک زندگی اسلامی توجه ویژه داشته باشیم و به ویژگی های سبک زندگی خود توجه ویژه ای داشته باشیم. “
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران افزود: دیر کنش و اکتشاش های اخریش با وجود اینکه مردم و جوانان در صفوف نظام هستند؛ اما در مجموعة انتزر ما از جوانان برمجهده ندید کین به نوب تربیتا; تعداد بسیار کمی نشان داد که شاخص‌های سبک زندگی غربی تحت تأثیر قرار نگرفته و اصلاً تأثیری ندارد.
وی با بیان اینکه این نشست با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی کشور برگزار شد، افزود: روابط و رفتارهای اجتماعی مردم استان، الگوهای طراحی معماری و شهرسازی، هزینه های فرهنگی، تغذیه و … نوع غذای ایرانی اسلامی، کالاهای مصرفی، رسانه ها، ارزش ها، اوقات فراغت، نوع و محل سکونت، شغل و تحصیلات شاخص هایی هستند که در سبک زندگی اسلامی ایرانی هدفمند و حائز اهمیت هستند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اینکه برای ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی نیاز به مشورت با فرهیختگان، نخبگان، هنرمندان، رسانه دوستان و ناظران داریم، افزود: تبلیغ و تعلیق است.
وی افزود: اعضای شورای فرهنگ عمومی باید راهکارهای اجرایی و تاکتیک های عملیاتی زیرساخت های فکری و فرهنگی را ارائه کنند تا به عنوان فرهنگ عمومی در سطح جامعه اشاعه یابد.
حجت السلام و المسلمين شاهرخي در اين جلسه گفت: ما در شرايط خاصي قرار داريم، بايد دقت و دقت داشته باشيم، مراكز علمي كمك كردند و با ظرافت به اطلاع آنها رسانديم تا موضوع تبليغ و ترويج موضوعات مورد نياز جامعه باشد. امروز به خوبی رسیدگی خواهد شد
نماینده ولی فقیه در استان نیز گفت: عدم برنامه ریزی و برنامه ریزی مناسب برای مدیریت سبک زندگی اسلامی ایرانی باید جبران شود و در این راستا کمیته ای در استان تشکیل می شود.
وی با تاکید بر اینکه الگوی خانواده باید بر اساس آموزه های اسلامی مبتنی بر آموزه های قرآنی و سیره اهل بیت (علیهم السلام) باشد، افزود: باید با بهره گیری از ظرفیت های دینی و بهره گیری از معنویت در جهت بهره گیری از آن استفاده کرد. برای تبیین، تبلیغ و گسترش سبک زندگی اسلامی ایرانی.

براسا آين روبوت دراين للسعة اساسنامه و نظام هيات انديشه‌ورز استان اشراه براشة سبوك زينده اسلامي ايراني كے نازر شد.

48

دکمه بازگشت به بالا