عمومی

بافت‌های تاریخی یزد در فقر اقتصادی/اعتبارات کفاف نمی‌دهد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان ها: استان یزد به دلیل دارا بودن مکان های تاریخی ارزشمند ملی و بین المللی در شهر تاریخی یزد، در سطح کشور و حتی جهان بی نظیر است.

گسترده ترین آثار تاریخی ثبت شده در کشور مربوط به استان یزد است که در حال حاضر و امروز در اکثر مناطق موجود نیست. قولی که هنوز عملی نشده

در میان استان های کیشور بیشترین تعداد بافت تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کیشور در شهرهای مختلف، پارچه هایی که اگرچه وضعیت مناسبی ندارند، اما با اضافه شدن چهار اعتبار به دولت، به بازسازی شود.

وسته بافت های تاریخی یزد

استان یزد 3 هزار و 550 هزار هكتار بافت تصویر در شهرستانهای یزد، میبد، اردكان، ابركوه، مهریز، تفت و ختم درد كے وازد آن به شهرستانهای یزد و میبد است.

گستردگی این سازه ها و تعداد بناهای تاریخی و ارزشمند موجود در آنها یکی از چالش هایی است که برای مدیریت این سازه های به هم پیوسته وجود دارد.

بافت‌های تصویر یزد در فقر عکنیمی/اکتبریت کفاف نمی‌دهد

کمبود اعتبار برای تعمیرات و بهسازی، ساکنان اولیه را از ساختمان‌ها دور کرد، خانه‌های زیادی را بدون مسکن رها کرد و زمینه مهاجرت شهروندان به ساختمان‌ها را فراهم کرد تا این ساختمان‌ها از املاک اصلی خود حذف شوند و مردم بومی کمتری داشته باشند. می خواهد آنجا زندگی کند

کمبود اعتبار برای تعمیرات و بهسازی، ساکنان اولیه را از ساختمان‌ها دور کرد، خانه‌های زیادی را بدون مسکن رها کرد و زمینه مهاجرت شهروندان به ساختمان‌ها را فراهم کرد تا این ساختمان‌ها از املاک اصلی خود حذف شوند و مردم بومی کمتری داشته باشند. می خواهد آنجا زندگی کند

در میان بافت های تاریخی استان، بافت تاریخی استان به دلیل جهانی شدن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، اما وسعت، تعدد آثار و وضعیت نامناسب باعث شده است که اعتبارات حفاظتی این بافت جهانی نیز ناکافی باشد. و هر ساله درخواست های مسئولان استان برای افزایش اعتبارات حفظ و نگهداری از پیشینه تاریخی تکرار می شود، خواسته هایی که محقق نشده همچنان پابرجاست.

قول 40 میلیارد و 15 میلیارد

در سفر دولت تدبیر و امید به استان یزد و بازدید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بافت های تاریخی برخی شهرستان های استان و ارائه گزارش از سوی مسئولان استانی، انجام شد. تصمیم گرفت 40 میلیارد تومان برای نگهداری بناهای تاریخی استان تخصیص یابد اما آنچه امروز گفته می شود این اعتبار 15 تا 16 میلیارد تومان است که برای حفظ حتی یکی از آثار تاریخی استان کفایت می کند. .

بافت‌های تصویر یزد در فقر عکنیمی/اکتبریت کفاف نمی‌دهد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تصویب کمبود اعتبار برای نگهداری از اماکن ارزشمند تاریخی در استان های یزد، میبد، اردکان، ابرکوه، خاتم، مهریز و تفت اعتبار تخصیص یافته در بودجه سال جاری 16 میلیارد تومان اعلام شد.

Ахмад Ахонди added: אז עזר קאלבדי ב ספרים בא שהרדארי מערים בראי פאש סאזי ו באשעי באצת היסטריקה השדה ו דפנה כל אפונטים לראטים ניז בהים באי מחשרים באהים בהישרוטי בהי בחה אחל אמל את את אחד אז אחר סילב אחרים.

زمینه های تاریخی در معرض خطر هستند

وی میراث تاریخی استان را 3550 هکتار اعلام کرد و افزود: بیشترین نگرانی در حال حاضر مربوط به میراث تاریخی شهرستان است. عقدا در عردکان و سادیک و تفت و مهریز از جمالة باه سکیدی استان در است.

آهوندی گاویت: این باغ شاخیرها در حال حاضر ممکن است پاشد و تخریب بناهای تاریخی به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: 5 هزار اثر تاریخی در استان شناسایی شده که از این تعداد 2 هزار اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و تعداد آثار تاریخی که در بافت های تاریخی استان وجود دارد بسیار بیشتر است. inro حفظ بافت تاریخی و بناهای ارزشمند از اهمیت بالایی برخوردار است.

بافت‌های تصویر یزد در فقر عکنیمی/اکتبریت کفاف نمی‌دهد

Ahondi bian کورد: Dharhaltь pash paysh cazыh banhay hasti okіd dr baftі HOstorichnый ​​dr hal nemeж ста تا رایگان نیست در سایت تعمیرات اضطراری آنلاین با تعداد بیشتری تعمیرات اضطراری.

بین اعتبار مناسب و اعتبار مورد نیاز برای بافت های تاریخی تناسبی ندارد

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: در بودجه امسال 16 میلیارد تومان برای حفاظت از میراث تاریخی استان در نظر گرفته شده است که این مبلغ متناسب با میزان مورد نیاز حفاظت نیست. از میراث تاریخی استان

وی از نیاز 100 میلیارد تومانی برای حفاظت از بافت تاریخی استان خبر داد و افزود: البته برخی مشکلات بافت تاریخی به ویژه تخریب های ناشی از سیل از پایه بنا همچنان در حال پیگیری است. اما با این سرمایه ها نمی توان گستره بافت تاریخی به ویژه بافت جنیل یزد را منتدى كرد.

آخوندی همچنین مدیریت یکپارچه بافت تاریخی را یکی از نیازهای اساسی برای مدیریت بهتر و حفاظت از بافت تاریخی برشمرد و افزود: اقدامات متعددی از سوی شهرداری ها در بافت تاریخی در حال انجام است و سایر نهادها نیز خدمات رسانی می کنند اما لازم است که همه آئین سورستون حول منتدیرة كل لریست غالرتی بهدا تا آمترین هداده بهدا.

بافت‌های تصویر یزد در فقر عکنیمی/اکتبریت کفاف نمی‌دهد

वि ، विवि ، परविषाय उमरानी दर बॉटिक बैफरा उचार व दुफ वेव वेवरी व उचाई कहानी जानी जानी जानी الهویه و ناشناخته الملك و کتیر الملك عنوان نوشت و افزود: امیدواریم با این اقدامات از حداکثر توان خود برای مدیریت بناهای تاریخی استفاده کنیم و شاهد افزایش اعتبارات برای حفاظت بهتر و بیشتر باشیم تا این میراث گرانبها همچنان حفظ و مصون بماند.

با این شرایط به نظر می رسد تقاضای اعتبار بیشتری برای استان برای حفاظت از بافت ها و برنامه های تاریخی لازم است کم اهمیت برای هزینه هدفمند این اعتبار بسیار مهم است و باید برای این چالش چاره ای اندیشید تا این میراث گرانبها از نابودی دور بماند و روزی مانند بافت تاریخی جهان باعث شود سرفازری کیشرمان بهدا

دکمه بازگشت به بالا