عمومی

۴۸۹ کلاس درس در آذربایجان غربی به بهره برداری خواهد رسید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

۴۸۹ کلاس درس در آذربایجان غربی به بهره برداری خواهد رسید - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، محمدصادق معتدیان عصر پنجشنبه در افتتاحیه مجتمع آموزشی، فرهنگی، تربیتی و ورزشی شهرستان خوی با بیان اینکه احداث مدارس حذف مدارس غیراستاندارد و غیراستاندارد در شهرستان خوی استان ادامه خواهد داد، وی افزود: در برخی از شاخص های توسعه حوزه تعلیم و تربیت به دلیل کمبود منابع آموزشی نیازمند تدابیر و برنامه ریزی ویژه برای استفاده از ظرفیت های ملی و استانی هستیم.

استاندارد غبری استان با کا به بیست و نهم استان از زرانه عزرانه فایزی در کیشور گفت: در سرانه کرانه از 4.5 متر سقرب به ازای هر دانش اومز بوده است از یکی کیشوری است.

وی با اشاره به برکات سفر اخیر کشوری و تصویب تخصیص 50 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اسکان و عمران استان، خاطرنشان کرد: تاکنون 2200 میلیارد تومان از محل اعتبارات مذکور و 2300 میلیارد تومان از محل اعتبارات مذکور جذب کرده ایم. همچنین پیشنهادهای اختصاص یافته به حوزه آموزش و پرورش این است که برای جذب این اعتبارات، مدیران دستگاه های مختلف باید توجه جدی داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی برنامه تسریع در توسعه مدارس در استان را نیز ضروری دانست و افزود: با کمک مدیران، داوطلبان و خیرین، توسعه مدرسه‌سازی برای حذف مدارس غیراستاندارد و غیراستاندارد توسعه می‌یابد. در آذربایجان غربی ادامه خواهد داشت.”

معتمدین همچنین از افتتاح چند مدرسه با 144 کلاس درس در هفته دولت امسال خبر دادند و خاطرنشان کردند: 156 کلاس درس تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید و 189 کلاس درس نیز تا پایان سال 1401 در آذربایجان غربی افتتاح می شود. , که در مجموع شاهد استفاده از 489 class dres dr tul sal chari dr stup stan mund .

وی در ادامه با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت ها برای جبران کمبودها در حوزه تعلیم و تربیت، افزود: توجه ویژه ای به ارتقای شاخص های توسعه آموزش و پرورش در مناطق محروم و کم برخوردار خواهد شد تا شاهد رفع مشکلات باشیم. خلأهای آموزشی و برقراری عدالت آموزشی در سطح استان باشیم

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به آغاز نهضت تکمیل پروژه های نیمه تمام در استان گفت: با تخصیص 3500 میلیارد تومان اعتبار برای افتتاح پروژه های دولتی در سال جاری شاهد افزایش 38 برابری بودیم. در افتتاح پروژه ها در هفته دولت امسال نسبت به سال گذشته.

دکمه بازگشت به بالا