بین الملل

گروه تروریستی «تحریر الشام» برای ساکنان شمال غرب سوریه کارت شناسایی صادر می‌کند


گروه تروریستی «تحریر الشام» برای ساکنان شمال غرب سوریه کارت شناسایی صادر می‌کند

جبهه سوریه (جبهه النصره سابق) صدور کارت شناسایی برای ساکنان این مناطق در شمال سوریه را آغاز کرده است.

به گزارش ما، به نقل از سایت الجدید، وزارت کشور در بیانیه ای اعلام کرد که این کمیته به درخواست ساکنان مناطق شمالی سوریه برای دریافت کارت شناسایی در 10 مرکز واقع در شهر رسیدگی می کند. Idlib, Sarmada, and Harim. , شهر كفر تخاريم و شهرك الدانا در شمال استان ادلب عرض المزيد كرد

همچنین این وزارتخانه اعلام کرد تمامی افراد بالای 14 سال برای دریافت کارت شناسایی از مرکز ثبت نام اقدام کنند.

یک منبع محلی نزدیک به تحریر الشام گفت: صدور کارت شناسایی در منطقه ناامن که جرایم مختلف در آن رخ می دهد یک ضرورت مجرمانه است و حداقل در شرایط کنونی این موضوع ابعاد سیاسی ندارد.

این منبع افزود: صدور کارت شناسایی برای ساکنان شمال سوریه یک ضرورت است، یک نسل کامل در این مناطق فاقد کارت شناسایی بوده اند و بسیاری از پناهجویان در این مناطق کارت شناسایی خود را گم کرده اند.

حدود چهار میلیون پناهنده و مهاجر از استان های مختلف سوریه هستند که در شرایط بسیار سختی زندگی می کنند.

محمد سالم، مدیر بخش تحلیل سیاسی مرکز گفتگوی سوریه به العربی الجدید گفت: تحریر الشام در هر فرصتی سعی می کند ثابت کند که این حزب قدرت حکومت داری و کنترل منطقه را دارد، هرچند که صدور حکم صادر شده است. شناسنامه یک ضرورت اداری و دولتی است، اما قطعا چنین اقدامی درای پیام‌های پستیاک بریا تومی کیں سیریای است.

عبد الناسر حوشان، وکیل مدافع انجمن کارمندان آزاد در گفتگو با عرب الجدید، اهمیت کارت های شناسایی صادر شده توسط تحریر الشام را از دو منظر سیاسی و حقوقی می داند و می گوید: «دولت نیازمند است. کمک در ادلب و دولت موقت مستقل از ائتلاف ملی است.”

هوشان با حضر به هوزر العربية در شمال و شمال غرب سوريا گفت: اين مناطق به محلي براي قاچاق مواد مخدر تبديل شده است و صدور كارت شناسايي براي سوريه امكان شناسايي بيگانگان، مجرمان، شبكه هاي قاچاق و مافيا را در منطقه مي دهد.

و با اشاره به فرزندان حاصل از ازدواج اتباع خارجی با زنان سوری و شناسنامه آنها گفت: باید مرکز ویژه اتباع خارجی ایجاد شود تا مشکلات این کودکان مرتفع شود.

انتهای پیام

تمام مقالات سایت بر پایه سامانه آنلاین، اقدام به نشر محتوا می نماید، لذا مسوولیت کلیه محتوای این سایت بر عهده منابع خبری بوده و سایت ایواره هیچ مسوولیتی در قبال این مقاله ندارد.
دکمه بازگشت به بالا