اقتصادی

وجود ۵۰۰ هزار شغل در حوزه IT/ افتتاح آموزشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشاورزی در گلستان

وجود ۵۰۰ هزار شغل در حوزه IT/ افتتاح آموزشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشاورزی در گلستان

ایواره/گلستان دستیار وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از آموزش فناوری اطلاعات تا دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه گفت: 500 هزار فرصت شغلی در صنعت فناوری اطلاعات وجود دارد.

غلامحسين حسيني‌نيا عصر امروز جمعه 18 شهريور در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سفر دو روزه خود به گلستان گفت: با هدف بازديد از نشست نمايندگان استان گلستان و نيز شركت در شورای مهارت استان

وی با بیان اینکه در این سفر برنامه های مختلفی در راستای تحقق شعار سال، تولید، دانش و اشتغال در نظر گرفته شده است، گفت: امیدوارم با اقدامات انجام شده، مهارت های آموزش و پرورش ارتقا یابد. در این استان

دستیار وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه بازدید از مراکز فنی و حرفه ای و دیدار با همکاران و بررسی مشکلات و مسائل آنها از دیگر برنامه های ما در سفر به گلستان است، گفت: امیدوارم بتوانیم در این سفر حضور داشته باشیم. می تواند راه حل مناسبی پیدا کند.

حسینی نیا اولین هنرستان فنی و حرفه ای نوع الف در بخش کشاورزی استان گلستان را افتتاح کرد و خاطرنشان کرد: این آموزشگاه به دلیل تلاش های صورت گرفته با کمک شورای مهارت و پارک علم و فناوری در کشور بی نظیر است. باید بر مهارت‌های مبتنی بر تمرکز تمرکز کرد و در عین حال به برنامه‌های خوب در سطح سازمان پرداخت.

وی به طرح «نخلستان» ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و گفت: طرح نخلستان با تاکید بر صنعت فناوری اطلاعات و مهارت آموزی دانش آموختگان دانشگاهی اجرا می شود.

معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با تاکید بر اینکه با کمک پارک علم و فناوری به دنبال تقویت مشاغل آینده مبتنی بر فناوری هستیم، موضوعات ارزشمند دانش بنیان در استان تعریف شود.

حسینی‌نیا به تعریف «نخلستان» اشاره کرد و یادآور شد: «نخلستان» برای اینکه

معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: بررسی ها نشان می دهد 500 هزار فرصت شغلی در صنعت فناوری اطلاعات وجود دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا