عمومی

نخست وزیر تازه بریتانیا را بیشتر بشناسید

دومین نخست وزیر زن بریتانیا به زودی در خانه شماره در داونینگ استریت، «لیز تراس» دومین وزیر خارجه زن بریتانیا عصر دوشنبه به عنوان رهبر جدید حزب محافظه کار انتخاب می شود و جای خود را می گیرد. از بوریس جانسون

اسناپلاس – فاطمه کریمخان: «لیز تراس» که اسم کامل و «مری الیزابت تراس» در 26 جولای 1975 در اوکسفورد، انگلستان است. برخلاف حزبی که به ایالت رسید، پدر و مادر خانم تراس، یک پدر استاد ریاضیات در دانشگاه لیدز و یک مادر پرستار، معلم و مبارز خلع سلاح هسته‌ای هستند و هر دو عقب مانده‌اند. آنها لیز را در کودکی به تظاهرات علیه سیاست‌های مارگارت تاچر، نخست‌وزیر وقت می‌بردند که در آن مردم خطاب به تاچر شعار می‌دادند: «مگی، مگی، مگی، بیرون، بیرون، بیرون!». اما نکته طعنه آمیز داستان این است که Tras بعداً Тачер ра быть пелициальный ход را انتخاب کرد!

وقتی چهار ساله بود، به همراه خانواده‌اش از آکسفورد به بخش مرکزی اسکاتلند نقل مکان کرد و به مدرسه ابتدایی رفت. تراس در آنگا در مدرسة «رندهای» تحسیل کرد کیک در در در دراندهای مدرسة جامع دولتی است. و بعداً در موضع سیاستگذار در مورد مدرسه ای که درس خوانده می شد گفت که به نظر او این مدرسه در مورد نژادپرستی و جنسیت گرایی به بچه ها آموزش کافی نداده است.

துக்கு ஬ை முர்ப்பு புர்ட்டை பெர்ட்்

در سال 1993 تراس به مرتون مرتون کولج رفت و در انجاء ستائیه، فولسفه و ذکتونی خواند. در اینجا بود که او به طور فعال در سیاست شرکت کرد و به عنوان رئیس دانشگاه لیبرال دموکرات انتخاب شد. و در سال 1993 در حالی که تنها 19 سال داشت در کنفرانس حزب لیبرال دموکرات سخنرانی کرد و از طرحی حمایت کرد که خواستار لغو امپراتوری بریتانیا بود! و در آئین لعب گفت: «ما [لیبرال دموکرات‌ها] ما باور نداریم که بعضی ها به دنیا آمده اند تا دیگران را اداره کنند. «বা ইন হাল ، সুর্র তরাস দ্র মান প্র্তি ক্পা মিনান কোটে মেদ বোদ. زمانی که در سال 1996 از آکسفورد فارغ التحصیل شد، کاملاً به یک محافظه کار تبدیل شده بود و با اشتیاق اصول لیبرالیسم کلاسیک را به عنوان یکی از شرکت کنندگان در انجمن هایک (اقتصاد لیبرال بریتانیا اثر فردریش فون هایک) پذیرفت. و در سال 1997 با مرد حسب داری ک کر بود اینده اش بهدی کرد در همایش هزبو کیں کردی کار کرد; آنها در سال 2000 ازدواج کردند و صاحب دو دختر شدند.

پس از فارغ التحصیلی مدتی در شرکت نفت مشغول به کار شد و سپس به سمت مدیریت بازرگانی ارتقا یافت. سپس به عنوان مدیر اقتصادی شرکت ارتباطات بی سیم (2000-2005) و دستیار مدیر اتاق فکر اصلاحات جناح راست (10-2008) خدمت کرد.

زندگی سیاسی

در بحبوحه این کشمکش ها، در سال 2001 در سن 25 سالگی وارد عرصه سیاست پارلمانی شد، اما در اولین تلاش نتوانست کرسی نمایندگی «همسورث» در وسترن یورک را به دست آورد. در سال 2005 يكب بار دريا براي كسب كرسي عذيه از غرب يوركشير شكت خورد. اما این ریبیت کھیلتری بری و وکسی های عتینه هم به اورد. قبل از انتخابات 2005، حزب یک مربی را برای کمک به مبارزات انتخاباتی استخدام کرد، خانم تراس و “مارک فیلد” نماینده پارلمان لندن و “وستمینستر” که برای همکاری با تراس در این مسیر استخدام شد. عاشقانه‌ای را کردین کھو کود 18 مه تول کشید و نتیجه داد از هم پاشیدن 12 سال ازدواج فیلد شد. ازدواج ناشی از این اتفاق بود، اما زمانی که نامه ها و احادیث مربوط به آن در سال 1385 در مطبوعات منتشر شد، منجر به ادامه رقابت به عنوان نامزد حزب محافظه کار در انتخابات میان دوره ای «بروملی» شد. Chiselhorst» و لندن دستگیر شدند.

البته این آخرین باری نبود که خانم تراس به خاطر این رابطه مجبور به پرداخت هزینه سیاسی شد و بار دیگر در اواخر سال 2009، زمانی که او به دنبال نامزدی محافظه کار برای حوزه انتخابیه عمدتا روستایی نورفولک جنوب غربی شد. начара. برخی از اعضای سازمان ارتدکس معروف به حزب ملی در درون حزب محافظه کار، به دلیل همین رابطه، می خواستند از رقابت های انتخاباتی کنار بکشند. پس از آن البته شهر قوی شد و در نهایت با 132 رای موافق در مقابل 37 رای کاندیدای این حوزه باقی ماند و در انتخابات سراسری سال 1389 به راحتی پیروز شد و به مجلس راه یافت.

تُف خانوم وازیر به سیمی عربی

او پس از رسیدن به مجلس، گروه «تجارت آزاد» را تأسیس کرد، گروهی از نمایندگان محافظه کار در مجلس که از بازار آزاد، کاهش مالیات، مقررات زدایی از تجارت و اشتغال حمایت می کردند. وی در شهریور 1391 به عنوان معاون آموزشی و امور مراقبت از کودکان وزارت امور خارجه منصوب شد. در سال 2014 دیوید کامرون نخست وزیر وقت و را به سمت وزیر امور موحیت زیست، دیتا و امور رواسیتی علی داد. بی گمان خاطره انگیزترین لحظه دوران تصدی وی به عنوان وزیر محیط زیست (1393-1393) در کنفرانس حزب محافظه کار بود که در سخنرانی خطاب به حاضران گفت: سپس پس از مکثی طولانی روی زمین تف کرد و گفت: «این عنی ابروریزی!». پس از این نمایش مدتی در مجامع مطبوعاتی و سیاسی مورد تمسخر قرار گرفت تا اینکه مجبور شد برای بهبود چهره خود از روابط عمومی ها کمک بگیرد.

در جریان کمپین دیوید کامرون برای همه پرسی در مورد ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا، گروهی از ماندن در اتحادیه اروپا دفاع کردند، اما پس از آن تلاش برای ماندن در اتحادیه اروپا شکست خورد و اکثریت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای دادند. اتحادیه اروپا.رای دیدن، تراس هم نازر کود را اواد کرد و به هوادارن کیں از لہیں پیدید. او در سال 2016 اولین زنی بود که به سمت وزیر امور خارجه دست یافت. زمانی که دیوید کامرون سمت نخست وزیری را گرفت، موقعیت تاج و تخت به دلیل ناتوانی وی در دفاع از موقعیت حزب و دولت در مطبوعات متزلزل شد. این سوءمدیریت احتمالاً دلیل ارتقاء او به سمت رئیس خزانه داری در سال 2017 باشد.

در سال 2019، پس از اینکه ترزا اعلام کرد که از رهبری حزب محافظه کار استعفا می دهد، او یکی از اولین وزیرانی بود که از پیشنهاد بوریس جانسون برای رهبری جدید حزب و نخست وزیر حمایت کرد و جانسون نیز نخست وزیر بود. آئین پشتیبانی را با انتصاب و به کایم کایم مزیدری در بین الملّه و ریس فیلیت کیں کرد.

یک ماه بعد تراس در سمت منزل و برابری کار کرپت. وی به عنوان وزیر بازرگانی با رهبران تجاری و سیاسی بین المللی دیدار کرد، سفرهای متعددی از جمله 52 سفر خارجی برای پیشبرد مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا انجام داد و آنها را در اینستاگرام ثبت کرد. انرژی و شادی در زمین برای انتشار برنامه “دنیای بریتانیا” جانسون توسط حامیان برکسیت مانند “جاکوب ریس مگ” تایید شد و شهرت حزب تغییر کرد.

نخست وزیر بریتانیا

تراس؛ وزیر امور خارجه

در سپتامبر 2021، جانسون به عنوان وزیر امور خارجه، کشورهای مشترک المنافع و توسعه منصوب شد. او دومین زنی بود که توانست این پست را به دست آورد و به عنوان وزیر امور خارجه به دنبال گسترش نفوذ جهانی بریتانیا بود که تا آن زمان تحت تاثیر عضویت بریتانیا و لغو عضویت این کشور در اتحادیه اروپا بود.

در جریان حمله روسیه به اوکراین، بریتانیا به سرعت به حمله روسیه واکنش نشان داد، اما با وجود اینکه دیگر رهبران اروپایی شانه به شانه تحریم‌های بی‌سابقه علیه روسیه ایستاده بودند، احساس کردند که باید در این مورد باشند. تابیت کدم باگی ماند.

به نظر می رسد که او آگاهانه خود را جایگزین مارگارت تاچر معرفی می کند و نه تنها از حامیان بازار آزاد است، بلکه آزادی محور ایدئولوژی سیاسی است، بلکه سعی می کند از خود به همان شیوه ای استفاده کند که تاچر از آن استفاده کرد. یک زن آهن جدید را معرفی کنید.

خانوم جاه‌تلب می‌شود نخست‌وزیر

در ژوئیه 2022، زمانی که گروهی از نیروهای استیضاح (به ویژه «احزاب») جانسون را مجبور به استعفا از رهبری حزب محافظه‌کار کردند، او در میان نامزدها برای جایگزینی او با عنوان رهبر و نخست وزیر انتخاب شد. تعداد کمی از ناظران تردید داشتند، اما برخی از کارشناسان و سیاستمداران این سوال را مطرح کردند که آیا او می تواند پس از پیروزی در مقابل دیگران در رقابت برای رهبری حزب بازگردد یا خیر؟ او که به طور گسترده به عنوان “نامزد ادامه (سیاست بوریس جانسون)” شناخته می شد، حداقل توانست از دو نامزد دیگر یعنی “پانی موردانت” وزیر بازرگانی و “ریشی سوناک” رئیس سابق این سازمان پیشی بگیرد. خزانه داری. அக்கு க்கு க்கு க்குக்கு க்க்கு குல் பாட்டு புர் பாட்ட்டு ஶு஡்தை ஶு஡்தை ஶு஡்தை وی پس از رقابت با سوناک به عنوان وزیر خزانه داری از افزایش مالیات انتقاد کرد و متعهد شد که افزایش مالیات شرکت را از 19 درصد به 25 درصد کاهش دهد و اظهار داشت که به بزرگترین تغییر در سیاست اقتصادی امیدوار است.بریتانیا 30 سال پیش به آن پیوست.

ليز تراس عصر روز دوشنبه به روست رسمة للدريه حزب تعريف كار و همتور بريتانا وزير را به اوارد، و سومين بريتاني بريتاني وزير باد از تاكر و مي است.

دکمه بازگشت به بالا