عمومی

قصه «حاج قاسم نمونه» از معلمی تا آشپزی برای امام حسین (ع)

” من نمی دانم چه بگویم! نمی‌دانم مصاحبه با کار خوبی است؟ نکند یکندت کنم همه اجرش لازی شود».

اسناپلاس _ سهیله صدیقی: «حاج قاسم متسو» این‌ها را می‌گوید و می‌کند و مینتو وکت می‌بااره تا فیکر کند. מراق סר טמעפרנג טמעפרנג עשר מ מ נ בר בר בר קב נ קנד קנד קנד קנד קנד קנד קנד קנד קנד קנד קנד קנד קנד קנד בר בר ק ה ז ז ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק ק בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר בר. هر روز همی‌تور است; روزی سه ومنها از زایران پوترایی یکنیم»

آقای اردستانی معروف به «حاجی قاسم» اکنون 8 ساله است و از شهرستان ورامین در خدمت مردم امام حسین (علیه السلام) است. آشپز ماهری است اما 30 سال است که آشپزی نکرده است و الان 5 سال است که بازنشسته شده ام. از 8 سال پیش از ورامین به کربلا امدم و برای زایران دیوتم پوکتم»

آقای اردستانی می گوید: من با حاج قاسم دوست هستم چون 30 سال است که در امر تعلیم و تربیت فعالیت می کنم و مدیر مدرسه نمونه بوده ام. در همان سال آشپزی را یاد گرفتم. هذا شوق دوستانم بری حوزر در کربلا و خدیمی می‌دیدم شوق آنهم شد ک من هم راه شوم و به عین موکب بیایم».

از «حاج قاسم منتوس» می‌پرسم لعید معلمی و کیست یا خدایی؟ بدون قلته‌ای درنگ می‌دهد می‌دهد: «خادمی. اما آئین را هم باید کامه معلمی هم کیمت بود. در زمان 30 سال کیمتم هم خدیم برودم بدوم. أن هم يه جور خديمي انسانسازي، بدون انسازي و تمدان سازي بود اما آين خديمي اسلا با آن يكي قبل قابل نيست، جنسش كلي فرك دارد.

داستان «نمونه حاج قاسم» از معلم تا آشپز امام حسین

«مدل حاج قاسم» را در این روزها حتی اگر یک لیوان چای بخورید یا دو دقیقه روی صندلی بنشینید و برای این مصاحبه با او صحبت کنید، لحظه ای بیکار نمی بینید و او از این کار احساس رضایت کامل دارد. : “من چیزی نمی خواهم. من به دنبال چیزی نیستم؛ من فقط رضایت خدا را می خواهم. خودشه!”

«حاج قاسم مشو» باز هم به زمان کباب و گوجه فرنگی باز می گردد و تاکید می کند که غذای 4 هزار نفر در زمان ناهار زائرین آماده باشد.

مصير نجف به كربلا پر از حجز قاسم منتوهات است كه تمام واكت آن روازي، منتظر زايران ابا عبدالله شيدنت در تا روز جمعه بيد به بين الحرمين هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا