بین الملل

بلینکن: توافق با ایران باید پیشبرد امنیت ملی آمریکا را در پی داشته باشد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین ایواره، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه از توافق با ایران برای پیشبرد منافع امنیت ملی گفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بلینکن در نشست خبری با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفت: طی چند هفته گذشته شکاف هایی را برطرف کرده ایم.

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد: ایران در برخی از درخواست‌های خارجی کوتاهی کرده و به توافق مربوط نیست، اما قرار نیست به توافقی برسیم که حداقل نیازهای ما را نداشته باشد.

بلینکن درباره واکنش ایران به پیشنهادهای اخیر بروکسل برای دستیابی به توافق گفت: شست و شو تنها در صورتی امکان پذیر است که توافقی وجود داشته باشد که امنیت ملی ما را ارتقا دهد، اما به نظر می رسد آنچه دیده ایم ما را به عقب می برد نه جلو.

لاختمة دورة رفع تحريمهاي ايران پس از وقفه‌هاي پنه مهه 13 مردادمه تا 17 مرداد ماه در شهر وين برگزا شد. پس از برگزاری این دور از مذاکرات، جوزف بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مقاله ای در روزنامه فایننشال تایمز مدعی شد بسته پیشنهادی جدیدی روی میز گذاشته شده است که شامل راه حل های به روز برای رفع تحریم ها است. و اقدامات هسته ای ایران جمهوری اسلامی ایران و آمریکا چند بار از طریق اتحادیه اروپا پاسخ های خود را به متن اتحادیه اروپا تغییر داده اند.

تحلیلگران عواملی مانند فشار رژیم صهیونیستی، اختلاف با کنگره و مشکلات داخلی آمریکا را دلیل عدم تمایل دولت بایدن برای بازگشت به توافق در ماه های گذشته می دانند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین افزود که نیروهای اوکراینی توانستند در میدان نبرد علیه روسیه «پیشرفت واقعی» داشته باشند.

استولتنبرگ همچنین گفت، اگرچه کمپین روسیه در دونباس نتوانست پیشرفت کند، “جامعه جهانی باید آماده ادامه حمایت از کی یف باشد زیرا انتظار می رود جنگ برای مدت طولانی ادامه یابد.”

بلینکن: توافق با ایران باید پیشبرد امنیت ملی آمریکا را در پی داشته باشد

تعريف پيام/م
این مورد را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

تمامی محتوای منتشر شده در سایت بر اساس استخراج اخبار روز، اقدام به نشر محتوا می نماید، بنابراین مسوولیت نوشته های سایت بر عهده سایت های منبع بوده و پایگاه اینترنتی ایواره هیچ مسوولیتی در قبال نوشته های سایت ندارد.
دکمه بازگشت به بالا