اجتماعی

۴۲ لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است/ فردا رئیس‌جمهور به کرمان می‌رود

دستیار پارلمانی رئیس جمهور گفت: ۲۲ لیه تقدیم مجلس شوری اسلامی شده است. ما سعی نکردیم این کار را انجام دهیم، بنابراین نیازی به آن نداریم.

۴۲ لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است/ فردا رئیس‌جمهور به کرمان می‌رود

گزارش کردن خبرگزاری آنا، سید محمد حسینی روز سه شنبه (چهارشنبه) در نشست با خبرنگاران افزود: تاکنون دو جلسه مشترک با شورای اسلامی شهر برگزار کرده ایم و روز یکشنبه نیز جلسه ای با حضور همه اعضای دولت از جمله وزرا خواهیم داشت. و دستیاران رئیس جمهور، هیئت های شورا و روسای کمیسیون ها و این جلسه در استان سالگرد دولت مزادر می‌شود.

حسینی تصریح کرد: در مورد عملکرد یک ساله دولت اگر مردم ذره ای عدالت داشته باشند می دانند که دولت شبانه روزی کار کرده است و وجود نقاط ضعف و کاستی نیز امری طبیعی است، اما بوده است. چند هفته ای است که عده ای در صدد اعلام این موارد هستند زیر سوال ببرند. मुश सा व शगरधायी दर मेडिया‌हा भे कार जुद शुदा सुदा सुद(।।।।।।।।।।।।।।।।।।।।

وی با بیان اینکه فردا به عنوان اولین سفر استانی یک سفر استانی به کرمان خواهیم داشت، افزود: ارتباط این سفر به معاونت پارلمانی این است که در هر استانی با نمایندگان آن استان جلسه خواهیم داشت و بحث و تبادل نظر می شود. بحث خواهد شد و نه در مجلس نظرات نمایندگان مجلس در هر استان را مورد توجه قرار می دهیم. قبل از سفر به استان جلسه ای با معاون اجرایی رئیس جمهور و نماینده شورای استان داریم.

حسینی بیان کرد: در یک سال به کل ایران سفر نیمی‌کرده است. מא את מעעמע אסטאני קשרים דאה אים אים ו בא הר 31 אסטנע ו אנשה בישועועוע حضور همه نمایندگان امکان پذیر بود و چند نفر هم بودند که شاید از این فرصت استفاده نمی کردند.

رئیس مجلس رياسمشوهر گفت: با سعه صدر به صحبها قوش داد، رئيس مجلس شد. این بار به وزرا این امکان را داده ایم که هر هفته با نمایندگان دیدار کنند.

حسینی گفت: 5 هزار و 567 جلسه انفرادی بین وزرا و نمایندگان مجلس برگزار شد که از این تعداد 822 جلسه در مجلس خودشان برگزار شد. وزیران 152 جلسه با دستیاران شورای ولایتی و 239 جلسه با کمیسیون ها و 64 جلسه با فراکسیون ها برگزار کردند.

وی افزود: یکی از اقداماتی که با هماهنگی معاونین پارلمانی این وزارتخانه انجام دادیم 15 جلسه بود که یکی از این جلسات با رئیس مجلس و یکی از جلسات با رئیس قوه قضائیه بود. با مديرون كل امور مجلس هم جلسة دستيم و حرف‌ها و درد دل‌هاي آنها را شينديم.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه یکی از اقدامات نایب رئیس مجلس بررسی سؤالات نمایندگان است، تصریح کرد: تاکنون 2365 سؤال از سوی وزرا مطرح شده و ارتباط برقرار شده است، 40 درصد سؤال کنندگان از سوال منصرف شده و موضوع به کمیسیون ها خطاب نشده است. معاونان مجلس در تلاش هستند تا تعداد سوالات را کاهش دهند.

حسيني ادامه داد: در دولت دوازدهم در سال 1 41 سؤال در مجلس به به هفت مدر در آن به به به به به به به به به به به به به به به به به به به به به شهده به به به کارت زرد به به. در دولت سیزدهم 13 سوال آوردند روی میز، که در سه مدر در مجلس بود که کی بود.

وی تکید کرد: ما اصراری نداریم که دستیاران مجلس در مجلس حضور داشته باشند، هرچند در بسیاری از موارد مجلس از این کار منع می شود. در دولت قبل 465 بار معاون پارلمانی هوزر دردون و در دوره 1077 بر حوزر دهلدیم. همه اینها کارها برای آن است که می شود.

دستیار پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: در سال دوازدهم سال اول چهار وزیر استیضاح شدند و در صحن مجلس بود اما در یک مورد اعلام نکردیم و در صحن هم بحث نشد و در نهایت ، در سال سیزدهم سال اول استیضاح نشد.

حسین افزود: خوشبختانه به نمایندگان نمایندگان، وزارت نفت، تیم مذاکره کننده، امضاهای طلایی و اقدامات جمعیت هلال احمر اهدا شد. 260 نماینده از همکاری و همکاری موجود قدردانی کردند.

وی گفت: به عنوان نماینده مجلس ایالت جمهوری 55 سفر به استان ها و از هر استان به چند شهر در روزهای پنجشنبه و جمعه داشته ایم که به دعوت نمایندگان انجام شد.

اثاثیر بلامرینی ریس‌مہوره کرد: ۲۲ لیه تقدیم مجلس شده است کے لہے رباه رگلہ هم برها کہہ لیہ بر کہ، پیں درد درد است. ما سعی نکردیم لایحه ای به شورا بدهیم که نیازی به آن نباشد یا در مواردی که چند راه وجود دارد آن را تلفیق کرده و به صورت لایحه داده ایم. به عنوان مثال، امروز سازمان حاکمیت را بررسی کردیم. در مجلس دو کا دائه شد و گفتیم لوایح با هم تعرید شود.

حسینی با بیان اینکه 42 درصد کمک ها مربوط به مسائل اقتصادی بوده و با برخی از برنامه های دولت نیز موافق بوده ایم، افزود: با 10 مورد از طرح های شورا موافقت کردیم؛ در این راستا 10 مورد از برنامه های شورا را مورد موافقت قرار دادیم. به عنوان مثال طرح تولید مسکن و تسهیل صدور پروانه کسب و انتقال آب به سیستان و بلوچستان را داشتیم.

وی گفت: در نهایت انتظار داریم نمایندگان از ما حمایت کنند نه اینکه همیشه نقاط ضعف را گوشزد کنند بلکه نقاط قوت را به مردم بگویند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا