اقتصادی

کشور سالانه به بیش از ۶۰۰ هزار مسکن نیاز دارد

کشور سالانه به بیش از ۶۰۰ هزار مسکن نیاز دارد

عسنا/خراسان رضوی معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه سالانه بیش از 600 هزار واحد مسکونی در کشور نیاز است، گفت: به منظور تامین اولین نیاز مسکن در توسعه مسکن ملی. ، تمرکز بر 4 میلیون واحد زمینی است که تاکنون برای یک میلیون و 400 هزار واحد زمین با تراکم 70 واحد در هکتار برنامه ریزی شده است.

علیرضا فخاری امروز نهم شهریور ماه در نشست خبری که در اداره راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد، گفت: دولت هر هفته به پایان خود رسیده است، اما برنامه های دولت فقط برای این نیست. هفته دولت، اما برای همیشه، تعهد خدمت وجود دارد.”

وی افزود: موضوع مسکن یکی از ضروری ترین و بدیهی ترین مباحث و جامع ترین و ضروری ترین موضوع زندگی بشر به ویژه در این نقطه از جهان است. از ترفی ستیاهی تامین مسکن در دونیا است کشمل استیاکی ناید دولت و استیا سدد% دولت است.

فخاری رماد داد: در گودلها نیمیکندی با دولتها نیمیکندی با فیلیکا و فوسیقیت که کیست

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در برخی از کشورها دولت در ساخت مسکن مداخله 100 درصدی دارد و امکان استفاده از مسکن را برای متقاضیان فراهم می کند.

وی رضی داد: در آن پرد یک میینی تاریه ودرد درد که کیشور ما نیز در آئین ترایر ودرد دارد در این درد. در ین ترایره بینا بینی دولت خدمات و امکاناتی که در اختیار مردم است و مردم نیز در این حوزه مشارکت دارند.

فخاری ها کرد: در کیشور بیش از 600 هزاز فوید زینیاس بوده و ما با آئین نیازیدی ها ها هدیم بوده است. کافه ист др йк друге دیگران دیگر دیگر این پاچا بابتر، я انجمنی шду در گادشیگ gigter шуд، я миссились гарии доллатьха др кабал ийн пакуга гиджиг гигтер шуд; بنابراین برآوردن این نیازها به عنوان یک مطالبه عمومی و یک نیاز عمومی دشوار است.

اثائیر وزیر راه رامز داد: شید بودیم در دولت کیں آین کار به هر دیلی ابتر و آئین نازیازی در جای خود دائین یافت. همچنین این موضوع تعهداتی را برای نسل های آینده ایجاد کرد. بنابراین اگر 600 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته نشود به این نتیجه می رسیم.

وی بیان کرد: اگر می خواهیم با این اعداد و ارقام جلو برویم باید با حرکتی سریع و برنامه ریزی شده در حوزه تامین مسکن گام برداریم اما با تلاش مسئولان ذیربط و همکاری افرادی که متقاضی هستند. امیدواریم در زمان مقرر این امر محقق شود. اگرچه دولت با قدرت خود تلاش می کند تا برنامه های خود را محقق کند، اما اگر همکاری مردم نباشد، برنامه بدتر می شود، بنابراین باید از هر دو طرف انجام شود.

فخاری افزود: در آن راستا دولتُها مزود است اِرْشان اِنْــــــــــــــــــــــــرـــــــــــــــــــــرــــــــــــــــــــــــا، از طرف دیگر.

مدیر سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در تامینین اولین نیاز زمین در طرح توسعه اراضی ملی، تمرکز بر 4 میلیون واحد زمین بوده که تاکنون برای 1 میلیون و 400 هزار واحد زمین با پیش بینی شده است. تراکم 70 واحد در هکتار.” در برخی شهرها به دلیل زمین این امکان وجود دارد اما در برخی شهرها به دلیل کمبود زمین مجبور به افزایش تراکم هستیم بنابراین به طور متوسط ​​در هر هکتار 70 واحد و در برخی شهرها این عدد را در نظر گرفته ایم. 100 تا 120 واحد در هکتار است

وی افزود: گسترش شهرها امکان پذیر نیست بنابراین باید در برخی استان ها گسترش را افزایش دهیم. امروز برای اجرای نقشه ها در کل کشور زمین ساخت خانه را داریم. در مراحل پایانی اجرای طرح، بر اساس مفاد قانون بودجه 1401، در بند «کاف»، تبصره 11 واگذاری زمین با جدول مشخص آمده است و امید است مشکلات این زمین در آینده نزدیک حل خواهد شد.

دستیار وزیر گفت: همچنین قانون زمین در خصوص زمین مسکونی بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانان به تصویب رسید که برای افرادی که فرزند سوم خود را از طریق واگذاری زمین یا مسکونی صعب العبور به دنیا می آورند در نظر گرفته شده است. واحد.» انان حل شود

وی گفت: در اجرای قانون ویژه مسکن ملی با برخی ارگان های دولتی مواجه هستیم که زمین مازاد و غیرقابل استفاده دارند. بر اساس قانون این اراضی باید برای طرح مسکن ملی استفاده شود. با صوربای که با ورکزین با نام دولت و علیک دستیم یکوندیم آرزاد دولتی و آن را از آریز که به نام دولت بیت ندین در دستور کار است.

فخاری تصریح کرد: در جدول زمانی شورای برنامه ریزی استان حدود یک میلیون و 500 هزار واحد زمین داریم که تصمیم گرفتیم تا پایان شهریورماه این کار را انجام دهیم که تکلیف این واحدها باید مشخص شود، بنابراین ضروری است. همکاری با سرمایه گذاران، سازندگان و کسانی که در ساخت واحدهای مسکونی دستی دارند.»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا