عمومی

چرا هیچ سگی نباید در شهر یا طبیعت رها باشد؟

چرا هیچ سگی نباید در شهر یا طبیعت رها باشد؟

چندان مشخص نیست چه بر سر جامعه ایران آمد که رهاسازی سگ و سگ در اماکن عمومی و مناطق طبیعی و در پی رژیم گرفتن سگ های رها شده که تولید مثل آنها را افزایش داد، رواج پیدا کرد. اما برای افزایش تعداد سگ ها و عادت به ترک آنها و غذا دادن به آنها (که البته به دست گروه های مختلف امکان پذیر است) می توان از عوامل زیر استفاده کرد:

* افزایش «خانه‌های دوم» معروف به ویلا; تب ساخت و تملک بناها عن قدود در 450 سال پیش برای اولین بار توسط تهرانی های متمول به شمال منتقل شد و باعث شد در چند دهه صدها هزار از این خانه ها در استان های گیلان و مازندران، مرزهای ایران قرار گیرد. این استان ها و مناطقی مانند کلاردشت و کجور سر بر اورد. امروزه این تب به یک بیماری مزمن در اقتصاد و جامعه تبدیل شده و در کل کشور آسیب های جدی به زمین های کشاورزی، جنگل ها و مراتع وارد کرده است. در کامی از کانه‌های دوم، به‌درست YA غالت، برای کُری سگ نگاه می‌دارند.

* افزایش تعداد دام های چرا در مرتع و جنگل. علیرغم اینکه حتی پنجاه سال پیش تعداد گاوها بیش از ظرفیت ایران بود، اما روش های دامپروری و بی توجهی مدیران کشور و عموم مردم به اهمیت حفاظت از خاک و پوشش گیاهی باعث شد تا تعداد دام ها از این تعداد بیشتر شود. گله ها و بر این اساس، تعداد سگ های گله افزایش می یابد

* تقلید از سبک زندگی اروپایی و آمریکایی؛ با وجود تبلیغات سنگینی که در چند دهه گذشته علیه این سبک انجام می شد، عادت به نگهداری سگ در خانه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. شاید عواملی مانند بالا رفتن سن ازدواج، سخت شدن شرایط برای برقراری زندگی مشترک و بچه دار شدن و تنها ماندن در سنین بالا که در گذشته در ایران کمتر دیده می شد نیز در ترویج عادت سگ داری موثر باشد. در خانه.

* वारोन्ह अर्वाना इस प्रभाष्टाही मोह ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در چهار دهه گذشته که تا حد زیادی حاصل فعالیت گروه های انسانی بود، در حد ترویج مهربانی با حیوانات، اما سوء تفاهم در این زمینه و آمیختن موضوع حیات وحش با موضوع حیوانات منجر به امتناع صاحبان سگ کیکی و کله از معدوم کردن تولها کی هر سگ به دونی می عردی، و به‌جای آن رهاد تولها در کوی و برزن یا کوه و بیابان شد. از سوی دیر، عده‌ای هم با خیال کمک به هینیمی «معصوم و بی‌پناه» به دیورسانی به سگ‌های شَهید آغاز شد.

* بازخورد رفتار نادرست دولت با کسانی که سگ نگهداری می کنند و پاسخ قاطع به کسانی که سگ را حتی با قلاده یا در ماشین خود نگهداری می کنند، مقاومت منفی که نتیجه آن حمایت افراطی اهالی سگ است. .

امروزه مشکل این است که سگ های بی شماری در شهرها، روستاها و محیط های طبیعی پرسه می زنند و به انسان و زندگی آسیب می رسانند. سالانه در ایران حدود دویست هزار مورد هاری رخ می دهد، هزینه های هنگفتی صرف درمان می شود، چند میلیون دلار فقط با واردات واکسن و سرم هاری هزینه می شود، استرس های روانی شدید و طولانی مدت بر افراد مختلف وارد می شود. چند ده نفر از هاری می میرند و حشرات و بیماری های مختلف از سگ به انسان منتقل می شود. فزولات سغ (و حوزر آن در موحیت ها جمعلی) باعث آنتاثر علی و غیر انگلی، برهم برهم کیمای عدی شهر، و نیز کے سلب اسایش اکثریت افرادی که سگ دوروبرشان بهد را دوست ندارند می شود.

ساگ با شیکار میскім баша иміні діг, رقابت با انها بر سر میخهمه، издане тренсь др мифіні طبیعی، جلوگیری از نزدیک شدن حیوانات به چشمه ها، رودخانه ها و رودخانه ها، انتقال بیماری، و دورگهزایی (بر عفر امیںش با گرگ و…) کے سنگی به هیات وهش می شود. हिक पिसानार जुार निमी निमी मुदान बह क सैगी ड ड तुल तुल साल जावाव گیرد ड दाउनलोड ، वहतोर दरूसर एक देज स में में द स پوند स پوند स پوند स پوند स پوند स پوند استفاده کرد نه دشمن طبیعی دارد و نه تأثیری در ماهیت خود دارد و به راحتی می تواند موقعیت «مهاجم» را ایجاد کند و هر حیوانی را روی پای خود بگذارد. اتفاقی است که هم اینک در کیشور رها و نه‌تنها علفخواران بهیں به‌ههه و کوچ و میش و اوهو به‌شدت از سوی سچای ولگرد در معر عاگرد. همچنین پرندگان، دام ها و حیوانات مختلف به دلیل حمله سگ ها به تخم ها، مرغ ها و بالغین در معرض استرس شدید قرار دارند.

لازم است در موضوع سگ های ولگرد نکاتی را به صراحت برای همگان توضیح داده شود:

* موضوع حفاظت از محیط زیست اساساً با موضوع «حفاظت از حیوانات» متفاوت است. تمرکز بر موضوع پرهیز از آزار و شکنجه حیوانات اهلی مانند سگ و گربه است و به معنای حمایت سازمان یافته از سگ ها و گربه های رها شده (یا راکون ها و میمون هایی که متاسفانه اکنون در مناطقی از طبیعت کشور در حال خوردن هستند نیست. ). دامنه «حمایت از حیوانات» محدود به فضاهای کنترل شده و مربوط به انسان است، نه محیط های طبیعی که در آن انواع موجودات حق بقا دارند. در موحیتــــــــــــــــــوــــــــــــــــــــــــــــــ،

* sıg (و کرگ) جازه هیئت وهش نایدین و به هیکوجه در تیابه و میهیتهای شهری رها رها بشکند.

* दियारसानी बह सग व क؟

* برخی از گروه های حامی تغذیه سگ های ولگرد با هیاهو و آشوب های فراوان توانسته اند مسئولان شهری، محیط بانان و سایر مسئولان را از انجام وظایف خود در خصوص سگ های ولگرد (یعنی جمع آوری و حذف آنها از محیط های عمومی و مناطق طبیعی بازدارند). با آن کروپها با با کے کے کے کے کے گرد. برای اطلاع رسانی به کسانی که با دلسوزی به این گروه ها و حیوانات اطرافشان کمک می کنند، باید یک کار مستمر و روشنگرانه انجام داد.

* طرفداران غذا دادن به سگ های ولگرد اغلب به خطر سگ های ولگرد اشاره می کنند و خطر سگ های ولگرد را بیش از حد بیان می کنند. حداقل در ایران تحقیقات دقیقی برای مقایسه خطر این دو نوع سگ در دسترس نیست، اما واضح است که اگر وجود سگ گله از نظر کمک به معیشت مردم و تامین پروتئین توجیه شود، وجود سگ وجود دارد. سرگردانی در کوه و بیابان ضرری ندارد و هیچ خاصیتی ندارد. गु इन के असाना आस शिवाँनामेही शामेही श हम है है सगाय गलह देख शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड शूड

* طرفداران افراطی غذا دادن به حیوانات، معمولاً به نکات خاصی در صحبت های کارشناسانی که از خطر سگ ها صحبت می کنند، انتقاد نمی کنند و به جای ادامه وضعیت فعلی، با طرح موضوعاتی مانند «رویکرد اخلاقی» و «حقوق حیوانات» ( عاری از اقدام علیه محیط زیست و غیربهداشتی دیتراسانی) و حمایت از تولید مثل سگ و گربه در سکونتگاه های انسانی و فضاهای طبیعی.

* عقیم سازی سگ ها فقط برای فضاهای محدود و سگ ها موثر است. عقیم سازی 100 هزار سگ امکان پذیر نیست و صحیح نیست، زیرا هزینه این کار بسیار بالاست و نگهداری از سگ ها پس از عقیم سازی بسیار پرهزینه و پرهزینه است. سگ هایی که عقیم می شوند، در صورت رها شدن در طبیعت یا شهر، معمولاً عقیم می شوند و در معرض خطر بسیار بیشتری قرار می گیرند.

* گفتار و کیک که با کی، پرپادرکی است. غذای واقعی سگ، گوشت حیوانات دیگر و به همین دلیل ساده است، حمایت از سگ به معنای غنی بودن از خون سایر حیوانات است.

* ته‌مانده‌ای که برای سگ‌ها کیکمی‌شود برهم یدون برهم عدنی بریح برای سجان‌ها می‌شود برهم یودانی برای برای شونه‌ها به هینمان، از بین بردانه‌ای شانه‌ای به سکنت‌گها می‌شود، از بین بردانه‌ای شانه‌ای به سکنتگاها می‌شود، اوک هکری بری بود بری. کیِنِ.

* حامیان غذای سگ های ولگرد و حامیان رهاسازی غیرمسئولانه سگ در شهر و طبیعت بارها گفته اند که جمع آوری و نظافت سگ ها تاثیری در کاهش جمعیت ندارد. این گزاره اشتباه است، زیرا اگر سگ های ولگرد در دهه گذشته تنها بمانند، جمعیت آنها می تواند چندین برابر جمعیت فعلی باشد. در گذشته تجربه واقعی مثلاً در مناطق مرکزی تهران نشان می دهد که مبارزه با حیوانات ولگرد موثر بوده است و امروزه بر خلاف چند سال پیش تعداد سگ ها در خیابان ها و خیابان ها (هرچند در کوهپایه ها) وجود دارد. و در اطراف شهر) بسیار کوچکتر است.

کنشگر محیتزیست

4747

دکمه بازگشت به بالا