بین الملل

پیش‌نویس وزارت ارشاد برای مدیریت نمایش خانگی مورد توافق قرار گرفته و ابلاغ خواهد شد

وزیر فرهنگ می گوید نظارت بر سریال ها در نمایش خانگی تنها محل اختلاف نظر مخاطب است. البته پیش نویس این وزارتخانه به مسئولان ارائه نمی شود، بنابراین توافق نیز مورد توافق قرار می گیرد و به زودی اعلام می شود.

پیش‌نویس وزارت ارشاد برای مدیریت نمایش خانگی مورد توافق قرار گرفته و ابلاغ خواهد شد

به خبرگزاری فرهنگی لوگر کروه ANA. اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه دولت این خبر را اعلام کرد. او دو هفته پیش در مورد حمایت از پلتفرم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی خانگی صحبت کرد که به نظر می‌رسید در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور آمده است.

طبق آخرین اخبار دفتر امور حقوقی جمهوری اسلامی ایران خطاب به دکتر پیمان جبلی رئیس رسانه ملی مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صدا و تصویر در فضای مجازی و نظارت هدل است. اما بعد از ساحبت های وزمزمه هایی بر بردن تعالیم حنیبی از سداوسیما به منزیر فرهنگ می شود. وزیر فرهنگ به این سوال پاسخ داد.

و با اشاره به اینکه آنچه در بسترهای اکران خانگی اعم از فیلم، تئاتر، انیمیشن، موسیقی و … پخش می شود عمدتاً محصولاتی است که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت: همه واقفند که این حد است به منازرت رشد است. تنها موردی که بین رسانه ها و وزارت فرهنگ اختلاف نظر وجود دارد، قسمت سریال است که موضوع نظارت است.

اسماعیلی گفت: موضوع نمایش خانگی تا سال 1398 بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود اما در پایان دولت در صحن شورا با موضوع لایحه بودجه 1401 وارد شد. و سپس آن را در اختیار رسانه ها قرار دهد». برای همی کیف از آنک دولت درکی ما شود، آن هوزا در اختیر سداوسیما بود. اما از وقوم استلادة، شوري عرض المزيد الحديدة در لايجه بدوجة 1401 بر آيين تصويب ايراد غربت و دملة شد. در هل ها للمسلسی عنه حوزا در ابهام به‌سر می‌برد ساحب بکس سریال‌ها به‌همان نھو است.

وی گفت: در کرکره می گفت: در کرکره که می گفتی. از آنجایی که اطلاعیه نهایی هنوز منتشر نشده است، فعلاً دو راه برای دریافت آن داریم. راه حل های میانی وجود دارد. اما طبق اخباری که دارم راه حل نهایی به زودی منتشر خواهد شد.

منبع: تسنيم

فیامة فیام/۱۱۲۹/ر

تمامی نوشته های سایت طبق سامانه جامع و هوشمند بررسی و درج خودکار اخبار، اقدام به انتشار مجدد محتوا می نماید، بنابراین مسوولیت تمام مقالات سایت بر عهده منابع خبری بوده و پایگاه اینترنتی ایواره هیچ مسوولیتی در قبال تمامی نوشته های سایت نخواهد داشت.
دکمه بازگشت به بالا