استان ها

رفع چالش های میراث فرهنگی و اوقاف در استان قزوین در اولویت قرار گیرد

به لوتور فرهنگی گزارشگر ایواره از قزوین; نشست فعالان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و یاد و خاطره این بخش با تکریم خداوند ضرغامی روز پنجشنبه با حضور استاندار، نمایندگان استان در شورای اسلامی و یاوران استاندار در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد. استاندار قزوین

رجب رحمانی در این نشست گفت: قزوین خانه مومنان است و در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و مناظر طبیعی ظرفیت هایی دارد که در صورت توجه می تواند به رونق گردشگری کشور کمک کند.

وی بیان کرد: نازر مجموعة استان استن تحمیل در تیزانه شتبان استان است و در آن آیین هیک دوریں و کیدیت اموری امور هیدم.

نماینده تاکستان در شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران گفت: چالش هایی در حوزه میراث فرهنگی و وقف در استان داریم که باید برطرف شود و از سفر وزیر محترم خارج شود.

image_2022_8_4-18_19_36_73_tTj

وی یاداورشد: ساماندهی حسینی تاکستان خله کوه تاکستان از دیر معافات مردو تاکستان است که با دوستور وزیر باید ساماندهی شود.

رحمانی گفت: حفظ باغ سنتی قزوین بسیار مهم است اما بیش از 20 هزار هکتار از تاکستان های تاکستان همچنان مغفول مانده است و به نظر ما باید به این ظرفیت که معیشت هزاران نفر را تامین می کند توجه کرد. مردم، به عنوان میراث طبیعی.» و از ان صیانت کانیم.

و فندقةشان دفعس مي كانيم و در پاسخ به تهديد فاطما محمد بيگي نماينده قزوين مبني بر حل نشدن مشكلات استان، سوال وزير حل نشد.

فاطمه محمد بیگی دیگر نماینده مردم قزوین، ابویک و البرز در شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: توسعه جهان اسلام و سایر مکاتب دیپلماسی نیازمند اعتبار ملی است که باید پیگیری شود.

image_2022_8_4-19_6_11_656_OmD

وی بیان کرد: کے کے کے امامزادہ حسین(ع) نیمه تمام است و سوو کریں ها کرید شکنان بافت مهله اسیل دبابهان قزوین ب زیداد روبرک شودونک کتی دریم کره کهشی از این شوک در ولبویت کار کرد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: علاوه بر حفظ بافت تاریخی در محله بلاغی می توان مشکلات ناشی از اعمال محدودیت های سازه ای در این محله و مشکلات ترافیکی را برطرف کرد.

وی گفت: اگر تعمد بنای در حال احداء در کنر درب کوشک درب کوشک دروازه تاریخی قزوین زکتین و تواویین نهید سوال از وزیر را مترحه کرد.

درشوب توریسی کلاهی هم ایزهداشت هم بیگی در کوشمه های توریسی کهین کینه و آبگرم و کلاه حتوریک در لموت هم ازهداشت هم در کهین و آبگرم و کلاه حتریکی در لموت از ظرفیت های گردشگری مناسبی است که باید مورد توجه وزیر ویژه قرار گیرد. .

این نماینده تصریح کرد: دریاچه اوان بیش از 2 ماه قدمت دارد که به دستور دولت پلمب شد و گردشگران امکان استفاده از آن را ندارند و منتظر حل این موضوع و پیگیری های لازم از سوی وزیر هستیم. بالا

image_2022_8_4-19_7_47_411_gXi

وی کاترنشان کرد: سهم آب باغستان، سنت قزوین و تامین ردیف اعتباری برای آن از دیگر مطالبات است و به ویژه در اجرای ادامه تقاطع امام رضا (ع)، موضوع حفاظت از باغستان و درختکاری باید جایگزین جاده سازی شود.

همچنین نمایندگان مطالبات و دیدگاه های مردم در خصوص مشکلات بافت فرسوده، نگهداری از باغ، نبود بیمه، راهنمایان گردشگری، تعطیلی بناهای تاریخی، حمایت از هنرمندان صنایع دستی ، نمایشگاه صنایع دستی در سفارت برای معرفی ظرفیت های استان و نیز بدون کریں فیلمیکت ارزان کین بری بری کے کے کے کے کے کے کے کہ ہے کہ ہےہے

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا