اجتماعی

رشته محیط‌بانی در هنرستان‌های فارس راه‌اندازی می‌شود

رشته محیط‌بانی در هنرستان‌های فارس راه‌اندازی می‌شود

عسنا/فرس مديركل موحيت زيست فارس از راحـنتزي فيش ميكتـباني به روش پيلوت در هنرستانهاي كار و دانش اين استان خبر داد.

عطا پورشیرزاد سه‌شنبه 8 شهریور در جمع کیںیزان گفت: از مهرمه امسال فیشه می‌حت ‌بانی در یک هنرستان کار و دانش استان فارس راه‌نزیه می‌شود.

وی افزود: راه اندازی این دوره برای اولین بار به صورت پایلوت در کشور و در دو استان خوزستان و فارس اجرا می شود و در فارس امسال 20 هنرمند در این دوره در رشته هنر شهید مطهری پذیرفته می شوند. گالری، منطقه ۲ شیراز.

مديركل عمويت زيست فارس با بيان آن فيشه هو دانش-موزان پسر است، گفت: نيروي هنيو بري تربيد اين دانه‌موزان از ترجم و تعريف و فورزين و روزينزي ميكت زياست برايت شد.

پورشیرزاد : صدور مدرک دیپلم برای فارغ التحصیلان این رشته در حال حاضر تعهد استخدامی ندارد اما تلاش داریم این افراد آموزش دیده را در اولویت استخدام در حفاظت از محیط زیست قرار دهیم.

و در با تقدم بر تعلیف بر تعریفی های کاکرتی، گفت: گفت: اقرار بیست عمبی در جمیعت کے کے در جمیہ کے کے کے کے کے کے کہ.

مدیر محیط زیست فارس با اشاره به تغییر اقلیم جهانی، منطقه ای و محلی افزود: یکی از دلایل اصلی این اتفاق این است که اقدامات ما در زمین در افق نبود و باعث وقوع این اتفاق شد.

پور شیرزاد همچنین با اشاره به وضعیت بحران آب و محیط زیست فارس گفت: بحران آب ناشی از بی توجهی به محیط زیست است که تاثیر خود را بر کشاورزی گذاشته است، منصرف شدند.

وی ضمن بیان اینکه تیم مدیریتی استان در تلاش برای حفظ محیط زیست و کاهش مشکلات آینده است، افزود: امروز این یکپارچگی و هماهنگی در استان وجود دارد اما چون حل مشکلات زمان بر است باید یک برنامه ریزی کنید و فعال باشید.”

مدیر محیط زیست فارس با بیان اینکه احیای تالاب ها در برنامه کاری دقیق تر و فنی تر است، افزود: وظایف دستگاه ها با توجه به آنچه لازم است برای انجام این وظایف به هر دستگاه محدود و زمان بندی شده است.

پورشیرزاد با بیان اینکه تالاب ها از ارزش ویژه ای برخوردار هستند و با برنامه ریزی کوتاه مدت احیای آنها با جدیت در حال پیگیری است، گفت: این موضوع جدا از سایر برنامه ها و طرح های زیست محیطی است.

مديرك المحيوت زيست فارس افزود: از جمله اين طرح ها، راه اندازي مركز بهداشتي درماني بهداشت محيط شهر براي شيراز بسيار حائز اهميت است چرا كه با افزايش جمعيت، اين نياز بيشتر مي شود و استقرار سيستم كنترل آلودگي هوا در شیراز هم محسوب می شود.

و با اشاره به طرح های پیشنهادی دیگر عنوان شد: آشنایی بوم پارک میانکتل با ظرفیت های گردشگری اقتصادی و پژوهش در آن مورد استفاده قرار می گیرد.

پورشیرزاد گفت: طرح ها فقط روی کاغذ است، برنامه معتبر نیست و اعتبار آن نیز پیش بینی شده است.

مدیر محیط زیست فارس همچنین با اشاره به اینکه هر روز باید یک زباله از زمین خارج شود، گفت: این عملیات با هدف سلامت محیط زیست مردم انجام می شود و قرار است در کل استان.”

قاسم نهاوندی، دستیار محیط زیست فارس نیز در این جلسه با اشاره به انتقال صنایع از شیراز گفت: 4 صنعت بزرگ برای واگذاری احداث شد. اکنون کارخانه نساجی به طور کامل جابجا شده است و کارخانه پنبه و شیشه باید تا پایان سال جاری به منطقه ویژه منتقل شود.

وی با بیان اینکه دو تا سه سال است که کارخانه سیمان تعطیل شده و قطعاً مجبور به جابجایی خواهد شد، افزود: محیط زیست تمام تلاش خود را در راستای وظایف خود انجام داده است و در نهایت کارخانه روغن نباتی گل نرگس شرایط ناخوشایندی دارد. و در کارگروه مده 14 زمان‌بندی جابه‌جایی در کرینا نیز نمع شده است.

وی با اشاره به اینکه رودخانه زهافتاده است و آلودگی آن نیز از دیگر مواردی است که جلسات متعددی انجام شده و منابع آن مشخص شده است، گفت: در بخشی از این منابع باید با علم پزشکی برخورد شود و در محیط زیست محیط زیست نیز باید انجام شود. وارد نشوید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا