بین الملل

رئیس اتحادیه اروپا: مسؤولان لبنانی تحقیقات درمورد انفجار بندر بیروت را به اتمام برسانند


رئیس اتحادیه اروپا: مسؤولان لبنانی تحقیقات درمورد انفجار بندر بیروت را به اتمام برسانند

رئیس اتحادیه اروپا ضمن درخواست از مقامات لبنانی برای تکمیل روند تحقیقات در پرونده انفجار بندر بیروت، بر تکمیل این تحقیقات برای اجرای عدالت برای قربانیان این انفجار تاکید کرد.

به گزارش ما، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، چارلز میشل، رئیس اتحادیه اروپا در توئیتی اعلام کرد که مقامات لبنانی خواستار تکمیل تحقیقات پرونده انفجار بندر بیروت هستند.

Мишель ба также میخواهد رایگان برنامه های کاربردی در این باره باندر بریوت ساعتی جهان بیش این 200 تن شید، جدید، این اطلاعات در عقب

رئیس اتحادیه اروپا در ادامه نوشت: تکمیل تحقیقات این فاجعه بدون تاخیر، کلید عدالت و پاسخگویی است و اتحادیه اروپا آماده حمایت از تلاش‌های لبنان برای حل این بحران شدید اجتماعی و اقتصادی است.

امروز (یکشنبه) دومین سالگرد انفجاری است که در چهارم اوت 2020 در بندر بیروت رخ داد و یک انبار بزرگ نیترات آمونیوم منفجر شد و بر اثر آن 7000 نفر مجروح شدند.

تحقیقات در این پرونده که سازمان ملل آن را یکی از بزرگترین انفجارهای غیرهسته ای دوران معاصر خواند، به دلیل اختلافات سیاسی در لبنان متوقف شد، اما کمیته کارشناسی سازمان ملل روز چهارشنبه درخواست خانواده های قربانیان این حادثه را تایید کرد. انفجار برای انجام تحقیقات بین المللی

بر اساس گزارش سازمان ملل، مناطق آسیب دیده از این انفجار همچنان در همان وضعیت باقی مانده است و کمک برای بازسازی این مناطق به سختی به دست ذینفعان می رسد.

انتهای پیام

این مقاله به وسیله پرتال پیشرفته خبری، اقدام به انتشار خبر می نماید، فلذا مسوولیت نوشته های سایت بر عهده منابع خبری بوده و ایواره هیچ مسوولیتی در قبال کلیه محتوای این سایت ندارد.
دکمه بازگشت به بالا