اقتصادی

دیّر مهمترین نقطه صادرات تره‌بار به قطر است

دیّر مهمترین نقطه صادرات تره‌بار به قطر است

ایواره/بوشهر استاندار بوشهر گفت: بندر دیّر مهم ترین نقطه صادراتی ترهبار کیشر به قطر است.

احمد محمدی زاده روز یکشنبه در آئین اجرای 2 پروژه بندری بندر دیر از جمله احداث 4 اسکله، رمپ و پایانه بندر و محوطه سازی بندر دیر اظهار داشت: این شهرستان علاوه بر تمام ظرفیت های خود. ظرفیت های جدیدی در حوزه ماهیگیری، تجارت و بازرگانی ایجاد کرده است که باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد

احمد محمدی زاده با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت کارآفرینان و سرمایه گذاران برای رشد اقتصادی، تولید و اشتغال افزود: نزدیک ترین بندر ایران برای مبادلات تجاری بین ایران و قطر این است که زیرساخت های آن به خوبی توسعه یابد.

وی با اشاره به اینکه بندر دیر مهمترین نقطه صادراتی کشور به قطر است، ادامه داد: دکتر صفر جاجار قطری به ایران نیز نگاه ویژه ای به بندر دیر داشتند.

محمدی‌زاده افزود: امید است در استرافته‌های بندر بری استراد به قطر، باهرین و سایر روستاهای فارس که قرار است تبدیل شود.

وی گفت: ظرفیت بندر جدید تا ساخت و بهره برداری از واحدهای پالایشگاه و پالایشگاه بنزین در این منطقه به بهره برداری می رسد.

محمد شاکیبی نسب نیز در این مراسم گفت: 4 اسکله پست، رمپ، بنادر به طول 129 متر و 1000 میلیارد ریال در مدت 18 ماه ساخته می شود.

وی گفت: بایانه بندری و حسینی ‌سازی باندیر دیر نیز به 3هکتار و با 230 میلیارد ریال کرف مدت 18 ماه می‌شود.

بنادركل بنادر و دريانوردي بوشهر جمعة على عرض المزيدة إن بريقة ها فيلاقيد در عمر عمر عردادر و يمّرتب دير و بويجه عردادة به كيشور قطر دانست.

شکیبی نسب در بخشی دیگر از شرکت خود گفت: همزمان با افتتاح و اجرای دولت، 12 پروژه با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 280 میلیارد ریال در این استان آغاز شده و در مجموع 759 نفر مشارکت خواهند داشت. در این پروژه ها

وی افزود: پروژه های افتتاحیه اداره کل ساختمان و دریانوردی استان بوشهر در هفته دولت شامل بهره برداری از گیت های موقت ورودی و خروجی مجتمع بندری نگین، تکمیل ساخت اساسی باشگاه بدنسازی خلیج فارس، تکمیل ساخت اولیه مخزن 100 متری هوا و تکمیل ساخت اولیه از اعتبار هتل صدف می باشد.

شكيبي نسب، گفت: بهرا‌بدري از تناب‌غير هميار 3 و تحميل تنابر تناب‌گير هميار 3 و تحميل تنزير تنابي سترون اوتكس از دير پاكــهاي پاوتكس است.

به‌گفته شکیبی نسب، در درولت درولت، همچنین عملیات اجرایی چهار پروژه با 2 هزار و 680 میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است.

وی کاتر نیشن کرد: پروژه های مذکور شامل آغاز عملیات اجرایی ساخت پایه پایانه مسافربری بین المللی بوشهر، فرود کانال دسترسی به بندر شنی به حجم 330 هزار متر مربع، احداث چهار اسکله است. ، احداث ترمینال بندر و محوطه سازی بندر.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا