اجتماعی

درخواست کارت ملی و تغییرنام الکترونیک شد/ صدور کارت و کد شناسایی برای افراد فاقد شناسنامه

درخواست کارت ملی و تغییرنام الکترونیک شد/ صدور کارت و کد شناسایی برای افراد فاقد شناسنامه

سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به رونمایی و بهره برداری از درگاه خدمات الکترونیک سازمان ثبت احوال در هفته دولت گفت: در این درگاه خدمات الکترونیکی تغییر نام، درخواست کارت ملی، درخواست گواهی تجرد و تغییر نشانی ارائه خواهد شد.

به گزارش ایواره، هاشم کارگر، دستیار وزیر کشور گفت: نسخه اول نسخه موبایل در دسترس همه مردم است.

وی افزود: علاوه بر اطلاعات شخصی هر فرد که در این درگاه قابل مشاهده است، خدمات الکترونیکی مانند تغییر نام، درخواست کارت ملی، درخواست گواهی تجرد و تغییر علامت نیز در این درگاه به افراد ارائه می شود و البته خدمات الکترونیکی در نسخه های بعدی گسترش خواهد یافت.

رئیس سازمان ثبت احوال کیشور با اشاره به برون سپاری برخی از خدمات گفت: صدور کارت شناسایی المثنی را از یک سال گذشته به ادارات دولتی واگذار کرده ایم تا دسترسی مردم به این نوع خدمات را تسهیل کند. .

این مسئول درباره تاخیر در صدور 10 میلیون کارت ملی توضیح داد: از اواخر آذرماه سال گذشته در صدور کارت ملی تسریع کرده ایم و تاکنون 5 میلیون کارت ملی صادر و برای مردم ارسال کرده ایم و حدود 4 مورد. میلیون و 600 هزار کارت باقی مانده و صادر و تحویل مردم می شود.

این کارگر درباره نحوه درخواست کارت ملی برای افرادی که کارت ملی خود را مفقود کرده اند، گفت: این افراد باید از طریق ادارات ثبت احوال یا ادارات دولتی برای دریافت کارت ملی مفقود شده اقدام کنند و البته می توانند در مفقودی نیز درخواست خود را ارائه کنند. بخش کارت در پورتال خدمات الکترونیکی ثبت نام کنید.

وی همچنین در پایان سخنان خود در یک برنامه رادیویی گفت: برای افرادی که فاقد شناسنامه هستند برای تعیین تکلیف تابعیت کارت و کد شناسایی صادر می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا