اقتصادی

خسارت ۱۲۸۰ میلیاردی سیل به راه‌های کشور/برآورد نهایی هنوز مشخص نیست

خسارت ۱۲۸۰ میلیاردی سیل به راه‌های کشور/برآورد نهایی هنوز مشخص نیست

مديركل براحين و تحزيب مشاهين‌آلات راحداري و همل و تنكل جدائي از دامست 1280 بيليندي توماني به راي كيشور كبر داد و گفت: برآورد نهايي هنوز مشخص نشده است.

گلامه‌عباس بهرامی‌نیا در گفت‌وگو با آسنا کرد کرد: ۲۴ استان تحت تاثیر سیل هستند و ۷۹ محور شریانی و غیرشریانی درگیر بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر شدند.

وی با اشاره به خسارت 2 هزار و 380 کیلومتری راه های مختلف روستایی، فرعی و اصلی افزود: در جریان سیل گذشته 1000 ساختمان فنی در محورهای ارتباطی آسیب دید و تا روز گذشته دو محور شریانی و غیر شریانی مسدود بود. که می توان آن را محور شریانی نامید.

مدیر بحران و تجهیز سازمان حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه تا روز گذشته 126 راه روستایی بسته بود، گفت: تمام تلاش خود را برای بازگشایی راه های روستایی طی چند روز آینده انجام می دهیم اما تاکنون بیش از 2689 نفر در منطقه حضور دارند که 250 تیم راهداری و 1850 خودروی راهداری نیز در محورهای مختلف مواصلاتی حضور داشتند. همچنین در مجموع 87 هزار و 550 مترمکعب زمین انجام شد.

بحرین اعلام کرد: بر اساس برآوردهای اولیه بیش از 1280 میلیارد تومان خسارت به راه های اصلی، فرعی و روستایی کشور گزارش شده است اما برآورد اولیه آن هنوز مشخص نیست زیرا نیاز به بررسی بیشتر دارد که در تلاش هستیم تا در سریع ترین زمان ممکن با ارزیابی های نهایی.

وی با اشاره به جان باختن حمید بامری راهدار راهداری استان سیستان و بلوچستان که در جریان سیل دچار سانحه شد و به شهادت رسید، گفت: به همه مردم در شرایط فعلی توصیه می کنیم در استان هایی که به دلیل نیاز به هیچ اقدامی انجام نمی دهند. با توجه به شرایط آب و هوایی قرمز و نارنجی در سفر اعلام می شود و قبل از سفر، وضعیت استان ها و محورهایی که قصد سفر دارند، اطلاعات کافی در دسترس است. از سوی دیگر هشدارهای مراجع ذیربط اعم از سازمان راهداری، سازمان مدیریت اورژانس و پلیس راه باید جدی گرفته شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا