بین الملل

احتمالا مذاکرات این هفته برگزار شود


احتمالا مذاکرات این هفته برگزار شود

به گزارش الجزیره، جوزف بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری سمینار کوادیس در اسپانیا گفت: پاسخ ایران به پیشنهاد این اتحادیه منطقی بود.

وی رضی داد: ایران به آمریکا ایران به آمریکا شد و ما نطعر ایران به آمریکا شد و ما منتازر ایران به امریکسی داد. امیدواریم این پاسخ به ما اجازه دهد تا مذاکرات را تکمیل کنیم. امیدوارم این اتفاق بیفتد اما نمی‌توانم به شما در این پرد استیاد بدهم.

بورل در ربعة گفت: آن اسبون باید تا الان عروان می‌شد پیش بینی شده بود ستیتی تا پیاین فین پیش در وین شود. מחשעש וודוד נשדע به احتمال زیاد این هفته برگزار می شود.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در نشست هفتگی خود در پاسخ به سوالی در خصوص مذاکرات انجام شده و آخرین تحولات در این زمینه و برخی گمانه زنی های مطرح شده در این زمینه، گفت: در خصوص مذاکرات انجام شده است. هنوز در مسیر مذاکرات هستند و در همین چارچوب می‌خواهم جزئیات و مراحل بعدی را بپذیرم.

دیپلمات ارشد کیشورمان با بیان اینکه در آخرین دور مذاکرات، پیشنهاداتی از سوی هماهنگ کننده اتحادیه اروپا به طرف های مذاکره از جمله ایران ارائه شد، اظهار داشت: طرف ایرانی بر اساس رویکرد سازنده و مسئولانه خود، به پیشنهاد اتحادیه اروپا پاسخ داد. پیشنهاد در زمان مقرر . .

وی در این رابطه گفت: تاکنون پاسخی از طرف اروپایی به پیشنهادات طرف اروپایی دریافت نکرده ایم و وقتی طرف اروپایی اعلام کند که پاسخ طرف آمریکایی را متوجه شده است، می توانیم در مورد آن صحبت کنیم. نتیجه این مرحله از مذاکرات».

کیشورمان، دیپلمات ارشد، با اشاره به اهمیت و حساسیت مذاکرات گفت: به روایات غیررسمی در این زمینه توجه نکنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ارائه گزارش این مذاکرات اظهار داشت: همانطور که یک هفته پیش اشاره کردم در اینجا پیشرفت نسبتا خوبی داشته ایم اما مذاکرات گروهی است و همه موضوعات مربوط به مذاکرات باید باشد. به توافق رسیدند و تا زمانی که همه موضوعات پوشش داده نشود، موافق نباشید

وی تاکید کرد: موضوعات باقی مانده همچنان مهم است و باید در مورد موضوعات مهم تصمیم گیری و توافق شود.

با باین ایران بی شور جدی، به روست کیدی، به روست کیدی، کنانی با باین ایران به روست جدی، به هو روست کیدی، به روشت کیدی، به شور کیدی، به کہ. ههههههههههههههه ما در مذاکرات ابتکاری عمل نکردیم و انعطاف لازم را برای دستیابی به توافق نشان دادیم و آنچه اکنون مهم است تاخیر طرف آمریکایی در ارائه پاسخ به این پیشنهاد است.

این دیپلمات ارشد کیشورمن با تاکید بر اینکه دولت آمریکا مسئول وضعیت فعلی و عدم اجرای این توافق است، افزود: در روند کنونی، دولت آمریکا نیز در قبال شرایط کنونی مسئول است و اگر آمریکا اراده جدی خود را نشان دهد. مسئولانه عمل کنیم و عمل کنیم، ما می‌توانیم

4949

این مقاله طبق سامانه آنلاین، اقدام به نشر محتوا می نماید، در نتیجه مسوولیت انتشارات سایت بر عهده مراجع اصلی بوده و پایگاه اینترنتی ایواره هیچ مسوولیتی در قبال این مقاله ندارد.
دکمه بازگشت به بالا