عمومی

پیش‌بینی نادرست یک زلزله بدون پشتوانه علمی

پیش‌بینی نادرست یک زلزله بدون پشتوانه علمی

این مصاحبه رسانه ای دیوانه وار در شهر کوچک نیومادرید، در ایالت میسوری در شرق آمریکا ایجاد شد و باعث شد بسیاری از مردم در سراسر منطقه تجهیزات اضطراری را ذخیره کنند. ابن براونینگ پیش بینی 50-50 خود از زیمینه بہوریہ دیکسمیہ 1990 نیومادرید را بر پاشر ووج کرانشی (جازبه) روی پوسا زیمین ناشی از مه و سیارات استوار کرد.

دانشمندان ادعای براونینگ را به طور کامل رد نکردند، اما می دانند که براونینگ احتمالاً اشتباه می کند، زیرا روش های پیش بینی اصلاً منتشر نشده است. رابرت هرمان، استاد بازنشسته ژئوفیزیک دانشگاه سنت لوئیس که حدود 30 سال کار خود را صرف مطالعه زمین لرزه در منطقه کرد، گفت: ما نمی توانیم زلزله را پیش بینی کنیم.
و از ان‌كه كاملة ميكاد كاند كندي را بريزيني كندي، شاغوززده هسميد.

سپتامبر 1990/ شهریور 69 ترجمة‌ای به بہورگای4.7 در میسوری رها داد، از 3دسامبر 1990 به تیکه و ایسوا به زیمین‌رزہ به رحامی کردان. از سال 1990، این منطقه هنوز آنقدر بزرگی را که براونینگ پیش بینی کرده بود، تجربه نکرده است. زمین لرزه هایی که در اوایل قرن بیستم (1812-1811) رخ دادند، بین 7 تا 10 درصد در یک دوره 50 ساله بازگشت کردند. منطقه لرزهخيز نيومادريد از يلينوي تا لرزه‌خيز برنام درد.

هر روز تکانهای کوککی اوکھی می‌افتد و اکرما کر 500سال 1 بر کے کے کے کردی درد. شاهد این است که زلزله های بزرگ در تاریخ منطقه وجود داشته است. زمین لرزه نیومادرید در سال های 12-1811 لرزه های شدیدی ایجاد کرد (زلزله های سه با بزرگترین بیش از 7) که در آن مردم منطقه نزدیک به کف رودخانه با لرزش های شدید مواجه شدند. اگر همین اتفاق تکرار می شد، امکان دفن هزاران نفر وجود داشت و بهبود کامل سیستم اقتصادی و حمل و نقل ده ها سال طول می کشید. زمین لرزه ای به بزرگی 4.6 در 26 سپتامبر 1990 با پیش بینی براونینگ منطقه را لرزاند، اما توجه رسانه ها به زمان پیش بینی شده باعث سردرگمی مردم محلی شد.

فرماندار میسوری اعلام کرد که گارد ملی برای راه اندازی یک بیمارستان سیار در فرودگاه در روز یکشنبه (یکشنبه و یکشنبه) به آموزش نیاز دارد، اما او تاکید کرد که این موضوع هیچ ربطی به پیش بینی براونینگ (برای روز دوشنبه) ندارد! در سرتاسر منطقه سنت لوئیس، مردم شروع به تجهیز پناهگاه های خود با آب بطری، دارو، کنسرو، بسته های سوپ، جعبه کمک های اولیه، دفترچه تلفن و… کردند.
بسیاری از بستگان خارج از ایالت و اعضای خانواده آنها در منطقه سنت لوئیس می خواستند شهر را به طور موقت یا دائم ترک کنند. این موضوع بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت به طوری که نگرانی و نگرانی عموم مردم به شدت پوشش داده شد.

بعدا استودة‌ای از سوی روزینی زیمی‌نیسی ایالات متحده روش Browning را به طبل «شبه علم» کرد.
آب و هوای قهوه ای. চার্যাড্যান্যানা মিক্র্ড্ডা এয়ার্যান্যান্শানানানানান্য়ান؟ به دلیل هوش بالایش بود ک موقع به کنین هیاهویی شد.
ابن براونینگ، مشاور و نویسنده بازرگانی، خود را «اقلیم چیناس» نامید. و به دلیل پیش‌بینی‌های ناموفق مختلف مانند حوادث آب و هوایی، آتشفشان‌ها، زلزله‌ها و فروپاشی دولت معروف شد. در سال 1947/1326 فوق لیسانس و سپس دکترای جانورشناسی را گرفت و در 18 تیر 1370 / 28 خرداد 1370 (حدود هفت ماه پس از پیشگویی معروفش) بر اثر سکته قلبی در سن 73 سالگی درگذشت.

* ‎
* திர்சை ஶார்க்கு ஦ிர் ஜெய் ஜெம்

دکمه بازگشت به بالا