استان ها

غفلت از ظرفیت آموزش عالی در شرق کشور/ فعالیت 10 دانشمند تراز اول دنیا در مشهد

به گزارش خبرنگار گروه خبرگزاری آنا از مشهد، محسن مرادی در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی روانشناسی و اجتماعی، مشاوران ویژه مدارس تمامی نواحی و نواحی آموزش و پرورش مشهد که برگزار شد، گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد: 10 دانشمند مطرح جهانی که جزو 2 درصد برتر دنیا در رشته های زیست شناسی، شیمی و فیزیک هستند این دانشکده مشغول فعالیت هستند. عضو هیئت علمی دانشگاه مشهد پایان نامه ای به زبان دانشگاه غیرانتفاعی نوشته است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد بیش از 3 هزار دانشجو در رشته های پزشکی، پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، فناوری آزمایشگاهی، روانشناسی، زیست شناسی و میکروبیولوژی دارد. 110 پزشک و متخصص از اعضای هیأت علمی این دانشگاه هستند و دو بیمارستان 160 تختی در آریا و 22 بیمارستان 100 تختخوابی مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی است. میزان قبولی در رشته پزشکی مشهد بالاتر از 23 استان بود و در رشته پزشکی از نظر تعداد قبولی در دوره های تخصصی کشور رتبه اول را کسب کردیم و این نشان می دهد که تحصیلات در رشته پزشکی از بسیاری از دانشگاه های دولتی علوم پزشکی جدی تر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تعداد کل دانشجویان این استان 60 هزار و 900 نفر است که 30 هزار نفر از این تعداد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و در مقایسه با بزرگترین دانشگاه دولتی استان به آموزش مشغول هستند. 9000 دانشجو و 200 عضو هیئت علمی وجود دارد در حوزه های غیر دانشگاهی در این واحد دانشگاهی نزدیک به 300 کارگاه و آزمایشگاه داریم و حدود 500 میلیارد تومان تجهیزات و سرمایه در قالب تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری داریم.

بی توجهی به ظرفیت آموزش عالی در شرق کیشور/ تعلیق 10 دانشمند تراز اول دونیة در مشهد

با بیانیه موفقیت و افتخارات علمی پژوهشی نوشته شد: بر اساس رتبه بندی انجام شده در کشور، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد پس از واحد علوم و تحقیقات در رتبه دوم قرار دارد. رتبه نخست پژوهش و فناوری بین واحدهای دانگاه‌آاد اسلامی ککور کسب کردیم. این واحد دانشگاهی با توجه به رتبه بندی سال قبل و با توجه به معیارهای بین تمامی دانشگاه های کشور رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. دانشگاه های دولتی برتر

وی کرد داد: کودو 65 درصد از مدیران دستگاه های کشوری از دانشگاه آزاد اسلامی در یکی از استان ها فارغ التحصیل شدند. در چند سال اخیر کیفیت کار مدیران ارشد دانشگاه آزاد سخت‌تر شده و شرایط به گونه‌ای بهتر شده است که دانشجویانی که واجد شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیستند به سادگی نمی‌توانند پذیرش شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: دانشکده‌های معماری، حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه قطب‌های دانشگاهی کشور هستند و بخشی از درآمد و کار این حوزه هستند. دانشکده حقوق بخشی از دو درصد دانشکده حقوق و دادگستری است. 35 نفر از اساتید در سطح سازمان های شهرستان بر اساس اختیارات خود و پنج نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه در شورای شهر عضویت دارند و سازمان مهندسی معدن به طور کامل توسط اساتید این دانشگاه مدیریت می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در اختیار جامعه به ویژه متولیان آموزش و پرورش و فرهنگ جامعه قرار گیرد تا بتوانیم با کمک آنها سهم کوچکی در توسعه داشته باشیم. از این مرز

ساماندهی فقدلة تعلیقة و تربیبة واحد مشاهد

معاون آموزش عمومی و مهارت های دانشگاه آزاد اسلامی مشهد نیز در این کارگاه خبری از ساماندهی دانشکده تعلیم و تربیت بیان کرد و گفت: با کمک دکتر طهرانچی و کمک محسن مرادی تابستان امسال برنامه ریزی کردیم. دانشکده تربیت در مدارس همجوار و ماموریت هم برای این دانشکده تعریف شده بود گفتیم مطالب آموزشی بچه ها را از این دانشکده داریم.

احمد اکبری تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد پیشگام این رشته بود و این دانشکده با وجود اینکه ساختار آکادمیک دارد، به مسائل آموزشی می پردازد و نگرانی این است که دانشکده علوم تربیتی به طور جدی وارد عرصه آموزشی شد. ، به طوری که هزینه ها در حد خود باشد.

انتهای پیام/4121/

دکمه بازگشت به بالا