استان ها

صنایع‌دستی کردستان قابلیت معرفی در سطح بین‌المللی را دارد

صناعیت دستی كردستان قبعد فی المنزل در شول بینهورناء را دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: ظرفیت های گردشگری و صنعتی این استان در سطح ملی و بین المللی قابل ارائه است.

به لوگر ایواره از خبرگزاری کردستان; ارسلان ازهری در بازدید از کارگاه های صنایع دستی خانه حبیبی سنندج که با همکاری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان انجام شد، گفت: صنایع دستی استان دارای ویژگی های منحصر به فردی از جمله میراث فرهنگی غنی و متنوع است. توانایی معرفی و ارائه آنها در بازارهای ملی و بین المللی را دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با بیان اینکه صنایع دستی بخشی از هویت آنهاست، افزود: توسعه صنایع دستی در استان با استفاده از همه ظرفیت ها حمایت می شود.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان نیز در این بازدید با بیان اینکه خانه تاریخی حبیبی سنندج به عنوان خانه صنایع دستی در راستای حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی استان در نظر گرفته شده است، گفت: ظرفیت تبدیل شدن به موزه صنایع دستی

یعقوب گولیان گفت: خانه حبیبی از مدانهای شهری شهر سنندج است که در سال ۱۳۹۸ ۱۳۹۸ ۱۳۹۸/۰۰۰/۰۰۰/۱۰.

مدیر میراث اسلامی، گردشگری و صنایع صنعتی کردستان افزود: فعالیت این کار تولیدی، آموزشی و شامل رشته های گلدوزی، منبت کاری، سازسازی، آینه کاری، دوخت چرم و… است.

وی با بیان اینکه زمینه اشتغال 15 نفر در این کارگاه ها فراهم شده است، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی تمام تلاش بر این است که اشتغال موجود حفظ شود و فرصت های شغلی جدید، پایدار و متمرکز ایجاد شود.

گویلیان، بیان کرد: امید است بوجهمین در یکتونیا، کریں و کے از هوزیا صناعیت دستی استان گام‌های استوارتری بھیریم.

در کنار این بازدید، از روند اجرایی بازسازی ساختمان اداری، گردشگری و صنایع دستی استان و خانه صنایع دستی فیض آباد نیز بازدید شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا