استان ها

زیاد چرت زدن از علائم ابتلا به این بیماری خطرناک و مرگبار است!

زیاد کرتزدن از تبلت به این کریں و مرگبار است!

مطالعات نشان می دهد کسانی که روزانه چندین چرت می زنند بیشتر در معرض فشار خون بالا هستند.

به روگر ایواره; نتایج یک مطالعه علمی جدید نشان می‌دهد که ادرار مکرر یا منظم در طول روز در بزرگسالان با ۱۲ درصد بیشتر خطر فشار خون بالا و ۲۴ درصد بیشتر در معرض خطر سکته مغزی در مقایسه با افرادی که هرگز ادرار نمی‌کنند، مرتبط است. متخصصان می گویند حالت تهوع دارد، اما سالم نیست، اما امکان خوابیدن وجود دارد.

در این تحقیق که توسط محققان بیمارستان چینی دانشگاه شیانگیا در مرکز جنوب چین انجام شد، درصد بیشتری از ادرار کردن مربوط به مردان بود. به گفته آنها، این نتایج به ویژه جالب است زیرا میلیون ها نفر ممکن است به طور منظم یا حتی روزانه سرگرم شوند.

در این تحقیق، محققان از اطلاعات Biobank بریتانیا، یک پایگاه داده بزرگ زیست پزشکی و منبع تحقیقاتی حاوی اطلاعات ناشناخته ژنتیکی، شیوه زندگی و سلامت مربوط به نیم میلیون شرکت کننده در بریتانیا استفاده کردند.

نتایج این مطالعه نشان داد که درصد بیشتری از مردم عادی که چرا می‌کردند، سطح تحصیلات و درآمد پایین‌تری داشتند و سیگار کشیدن، نوشیدن روزانه الکل، بی‌خوابی و خروپف را گزارش کردند در مقایسه با افرادی که هرگز یا گهگاهی چرا نمی‌کردند.

با توجه به نتایج، شرکت کنندگان کمتر از 60 سال که معمولا مدفوع می کنند، 20 درصد بیشتر در معرض خطر فشار خون بالا در مقایسه با افراد همسن و سالی که هرگز مدفوع نمی کنند، هستند. پس از 60 سالگی، این خطر 10 درصد کاهش یافت.

بر آن اساس همچنین اگر تعداد دفعات لیسیدن دسته ای افزایش یابد، خطر ابتلا به فشار خون بالا تا 40 درصد افزایش می یابد و در واقع با استعداد ژنتیکی خطر ابتلا به فشار خون بالا، فراوانی لیس ها افزایش می یابد.

دکمه بازگشت به بالا