اقتصادی

رکوردشکنی دوباره مصرف برق در خوزستان

رکوردشکنی دوباره مصرف برق در خوزستان

ايسنا/خوزستان مدیر شرکت برق خوزستان گفت: رقم جدید 8 و 70 هزار مگاوات در شبکه تحت نظارت این شرکت ثبت شده است.

محمود دشت برگور در گفت وگو با ایواره، گفت: شب گذشته (یکشنبه 28 تیرماه) پیک مصرف برق در شبکه خوزستان به رقم تاریخی 8 هزار و 708 مگاوات رسید و پیک مصرف نیز در روز یکشنبه 8 هزار و 627 مگاوات به ثبت رسید. , 26 تیر راسته بود , ترادة كرد .

وی با بیان اینکه روند افزایش مصرف برق همچنان رو به افزایش است، افزود: این میزان افزایش مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 8 درصد رشد نشان می دهد.

رئیس شورای تامین و عبور از پیک تابستانی 1401 خوزستان تصریح کرد: وقوع دمای 50 درجه به بالا همراه با رطوبت هوا و تداوم آن از ابتدای هفته جاری باعث افزایش میزان مصرف برق شده است. افزایش یابد و شبکه در شرایط بارگذاری بیش از حد قرار گیرد.

وی با درخواست مشترکان مبنی بر کاهش مصرف برق برای حفظ پایداری شبکه برق، تصریح کرد: شبکه برق چند روز متوالی در دمای بالای 50 درجه کار می کند و در صورت عدم مدیریت و کاهش آن، باعث کوتاهی عمر تجهیزات و حوادث ناخواسته و خاموشی شبکه می شود.

وی با بیان اینکه صنعت برق تمام تلاش خود را برای پایداری کامل شبکه و رفع حوادث ناخواسته ناشی از بارندگی و گرما در کمترین زمان ممکن به کار گرفته است، گفت: راه حفظ پایداری شبکه برق از طریق راه است. مدیریت مصرف و مشترکان با 10 درصد کاهش برقم خود می‌کانی مانی کامیسی برک منازل کود شوند.

مدیر منطقه برق این شرکت خوزستان نوشت: در این شرایط که توده هوای گرم باقی می ماند، باید بیش از پیش در مصرف برق صرفه جویی کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا