عمومی

خاموشی امنیت در تاریکی شهر

خاموشی امنیت در تاریکی شهر

خلفاکارها هر کجای دونی ک بشکند تاریکی را کیتوری‌می‌پندند; کرا کے بردہ سیاہ شب روی کارها آنها نیز پرده می‌کد، از جمالة برتوق‌های مخوف دعیدان کے دودشدن اینو نبیسیا در آنها کوکترین کے میدہ است کے رہ میدہ.

به لوگر ایواره, کھیں مربای مربا نوشت: «حدور شابانا در برکی محله‌ها و کیافه‌ها و کوچه‌بس‌کوکه‌های شهر تهران دل شیر می‌باعره. تاریکی آنقدر غلیظ و نور آنقدر کم است که حس ناامنی در حال گذر است. در برخی بزرگراه ها و خیابان های واقعی حتی پیش آمده که تاریکی باعث تصادف شده یا در پارک ها آنقدر تکرار شده است که بعد از پرده، چراغ های جلوی لامپ های بدون رینگ باعث خطر جانی شده است. بی‌تعارف، شهر تهران شهر کم‌نوری است و آئین برای احلی شهر اوکشان کوشایندی نیست، مجر برای خلفاکارانی که کسب و کارشان را به تاریک کوردا می‌دهند.

సార్తిక్ తెస్త్ర్ బ్ర్ బ్ర్తు స్ష్స్స్ స్ర్య్ డ్ర్రు క్ర్ట్తి డ్ర్ట్ క్ర్ట్ క్ట్ జాన్తా సాడ్ ؛ از جمال در در در در در در در دینکشفیل در شفیدل انگلیک که محققان ثابت کردند که روشنایی خیابانها می تواند کمک کند از ترک اینده حس سیکی به کایبت کایتای زیدنہ; اگرچه این کار گران است، من معتقدم.

البته حتی در مورد روشنایی شهرها هم اتفاق نظر وجود ندارد و برخی از تاثیرات منفی نورهای مصنوعی بر حیات وحش و طبیعت صحبت می کنند، اما وقتی صحبت از امنیت و احساس آرامش در شب در شهرها می شود. به نظر می رسد در این زمینه باید منطقی تر باشد

تاریکی و پاتوق‌های موزاییکی

خلفاکارها هر کجای دونی ک بشکند تاریکی را کیتوری‌می‌پندند; کرا کے بردہ سیاہ شب روی کارها آنها نیز پرده می‌کد، از جمالة برتوق‌های مخوف دعیدان کے دودشدن اینو نبیسیا در آنها کوکترین کے میدہ است کے رہ میدہ.

علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای شهر تهران از این محله ها ابراز نگرانی می کند و آنها را به بحث نقاط بی دفاع پایتخت مرتبط می کند. و در گفتگو با النا پاکسازی معتادان خیابانی را ضروری می داند اما تاکید می کند که اگر تجمع این افراد منجر به تخریب پیاده روهای واقعی و تشکیل پیاده روهای پراکنده و موزاییک در سطح شهر شود قطعا معامله خوبی نیست؛ مخصوصاً در تهران که موقعیت‌های آسیب‌پذیر زیادی دارد.

اینها همان جملات سخنران است: وجود چندین موضع بی دفاع در شهر می تواند به زمینه ای برای شکل گیری بیشتر پیاده روهای موزاییک در تهران تبدیل شود. این در حالی است که متأسفانه در تهران که شب ها کاملا تاریک و بی دفاع است، نقاطی از این دست داریم و زمینه لازم را برای حضور معتادان فراهم می کند.

جالب است که نادعلی این تاریکی و تهدید را فقط در جنوب شهر نمی بیند، بلکه اذعان دارد که حتی در شهر شمالی نیز نقاط بی دفاع زیادی وجود دارد که به دلیل نبود امکانات روشنایی شهری، شهر به مکانی مناسب تبدیل شده است. بستر برای ایجاد سنگفرش های موزاییکی.

کرا شهر تاریک است؟

البته در بحث تاریکی شهر را نباید تنها گذاشت; চার কান ন্বান্ব্য্যান ، কাত্রি ইজে ব্র্বাদ্র রা বে দ্র্ডাদ্র ؛ از جمله تصادفاتی که چندی پیش رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت گفت: طبق تحلیل ها و بررسی های انجام شده حدود 44 درصد تصادفات منجر به فوت شهر تهران در ساعات تاریک و شب می شود. (به دلیل دید خوب و دید خوب). این مقام مسئول حتی مسئولین تاریکی شهر نیز گرفتار شد و گفت در حوادثی که به دلیل نور اتفاق افتاده، سازمان درگیر مقصر است و باید در مقام قضایی پاسخگو باشد و خسارت وارده را بپردازد.

اما چرا تکلیف روشن نگه داشتن شهر که وزارت نیرو از مسئولیت شهر خبر ندارد؟

با عينك محمدعلي پورنيا، كارشناس سلام شهري اگر بخواهم بكرديم اين رسلي كند ديل دارد كه وي دارد به جام مي‌ديده. و می گوید: در سال های اخیر در ماه های گرم سال به دلیل کمبود برق، روشنایی شهر به عمد برای کمک به شبکه برق کشور کاهش یافته است تا اقدام قابل قبولی باشد. اما نکته اینجاست که تنها کمک به نیروگاه پشت تاریکی شهر ضروری نیست. زیرا بخش بزرگی از وسایل روشنایی شهر در طول سال توسط دزدان، معتادان و افرادی از این دست که از تاریکی سوء استفاده می کنند به سرقت رفته یا عمدا تخریب می شود. تهیزاتی کی کی کی کی کی کے لہے نمیشود یا آئین اوکھان کیلی دیر رہہ میدهد.

پورنیا البته متذکر می شود که به دلیل دیگری نیز تاسف آور و قابل تامل است. واقعیت این است که بسیاری از شهروندان مناطق شبانه برای آگاهی از وضعیت در منطقه خود حضور ندارند، اما در روز به تردد می پردازند و اگر شب ها رفته و با خودروهای سازمانی بیایند، امکان پذیر نیست. واقعیت را به خوبی لمس کنید

چگونه می توان امنیت زنان را بهبود بخشید؟

تقریبا دو سال پیش بود که شورای پنجم شهر تهران از طرح ارتقای امنیت زنان در 22 منطقه پایتخت رونمایی کرد، طرحی که در آن زنان می توانستند با سامانه تماس بگیرند و 137 فضای ناایمن شهری را گزارش کنند. معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: امنیت ایستگاه های اتوبوس، فعالیت شبانه اتوبوس ها و روشنایی برخی نقاط در رأس آرزوی بانوان است و 137 بلافاصله پس از هر تماس اقدامات لازم انجام می شود. گرفته شده. در ان بره زهرا نجادبهرام، عضو کمیته اجرایی شورای شهر پایتخت نیز توسعه و اصلاح برخی از فضاهای شهری را در افزایش امنیت زنان موثر دانست. با وجود این، زنان همچنان نیاز به امنیت شبانه در شهر دارند که بخش بزرگی از آن مربوط به روشنایی معابر است؛ موضوعی که تجربیات زندگی گویای آن نیست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا