استان ها

تشکیل ۱۵۰۰ پرونده برای زوجین نابارور در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان

تشکیل ۱۵۰۰ پرونده برای زوجین نابارور در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان

عسنا/لرستان ریاس جهاد دانهاشی لرستان از تصفیر بیش از 1500 دوس بری زوجین بارور در کرزند درمان باروری این واحد خبر داد.

دکتر امین سلاهورزیان در بازدید از رئیس اداره ورزش و جوانان جهاددانشگاهی دولتی درمان ناباروری گفت: بر اساس اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی 6000 زوج نابارور در استان وجود دارد و وجود دارد. بیش از 1500 مورد در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی پزشکی برای زوج هایی که نیازمند درمان هستند و از خدمات این مرکز استفاده می کنند.

وی بیان کرد: در لرستان امار نباروری بالا است این امر ما را عن داد ک کرزنز درمان نباروری جهاد دانهاشی استان را راهِنزی و تحزیز کینیم.

ریس جهاد دانهاشی لرستان گفت: تعرفه های خانگی درمان ناباروری جهاد دانهاشی استان به روست نیمه دولتی است.

سلاحورزیان دود کرد: مهم ترین موضوع این است که بسیاری از مردم لرستان نابارور ستین به بها کاعت رایز رای بری درمان توان مالی ندارند.

وی تطریف کرد: زوجینی دستیم کے بین 15 تا 20 سال بارور بوده و به کرنز درمان باروری جهاد دانهاشی استان کرد و صحب فردن شده اند.

رياس جهاد دانهاشي لرستان بيان كرد: يكي از آليك از تلاك در لرستان، تعمير ناباروري است.

سلاحورزیان با بیان آن سموله درمان نابروری جهاد دانهاشکی لرستان ایست کردانی کردانی کرستان کردانی کردان کردان کردان کردان کردان کردان کردی کرد

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از موضوعات مطرح شده در لرستان و تعداد آن نیز موضوع سرطان سینه است، افزود: جهاد دانشگاهی لرستان به دلیل وجود فضا و فضا به اندازه کافی توانایی ایجاد مرکز غربالگری سرطان سینه را دارد. تخصص لازم را در این زمینه داریم

رئیس دانشگاه اردن با اشاره به اینکه استان از نظر تنوع منابع آبی، هوایی و زیرزمینی یکی از با ارزش ترین نقاط برای کشت گیاهان دارویی در کشور محسوب می شود، گفت: داروی کیر. شده است

وی کرید داد: جهاد دانشگاهی لرستان در بام لرستان مجتمع تحقیقاتی و کشت گیاهان دارویی را ایجاد کرده و بیش از 40 نوع گیاه دارویی در آن کشت شده است. در حال حاضر در حال تولید قلمه، بذر و نهال گیاهان دارویی هستیم و بیش از سه سال است که در اختیار کشاورزان و علاقمندان به کشت گیاهان دارویی هستیم.

سلحورزیان رمضا داد: لرستان را در کشت و تامین نیهاده های فریتان بروز داد.

و با بیان اینکه گل محمدی یکی از پتانسیل های ارزشمند کشور محسوب می شود، گفت: به ویژه در زمینه کشت، نگهداری و ضمانت خرید این محصول با کشاورزان طرف هستیم.

رئیس دانشگاه اردن علاوه بر این که در اردن و به ویژه شهرستان کوهدشت به دلیل کشت گیاهان آب دوست، سطح آب زیرزمینی کاهش یافته است و این یک مشکل و تهدید است. که در چند سال آینده استان را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: با نتیجه کشت محصولات گلخانه ای انجام شد و مدیریت مصرف آب نیز انجام شد و این کشت رونق اقتصادی و درآمد بالایی داشت. به همین دلیل شهری به مساحت چهار هکتار و 20 نفر جمعیت ایجاد کرده ایم.

سلاحورزیان افزود: سه هكتار آن شهرك به كشت فلفل دلمه‌ای هدل و به كشت دلمه‌های هدل و به كشت دلمه‌های و كیه‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه الگوی موفقی را در بحث کشت گلخانه ای در استان ایجاد کردیم، گفت: اگر کشت گلخانه ای در لرستان انجام شود در توسعه اقتصادی کشاورزان و ذی نفعان موثر است.

رياس جهاد دانهاشي لرستان رضا داد: هماكنون 44 فناور در كرزند روشد جهاد دانهاشي لرستان فعال بوده و محصولاتي توليد مي شود كه به 12 كيشور صادر مي شود.

سلاحورزيان ياداور شد: جهاد دانشگاهي لرستان يكي از توانمندترين مراكز دانشگاهي كشور است كه با وجود جوانان تحصيلكرده، توانمند و نخبه در هر موضوعي به موفقيت هاي بزرگي دست يافتند و قطعا با همكاري و تعامل اداره کل ورزش و جوانان لرستان، ممکن است قدرتمندتر ظاهر شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا