استان ها

۵۰ درصد دادخواست‌های کارگری در دورود بصورت سازشی حل و فصل شد

۵۰ درصد دادخواست‌های کارگری در دورود بصورت سازشی حل و فصل شد

ایواره/ لرستان رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دورود گفت: در سال گذشته بیش از 50 درصد دعاوی کارگری این شهرستان به صورت دوستانه در مراجع حل اختلاف حل و فصل شد.

محمد صحرایی با بیان اینکه در سال 1400 به 1060 پرونده کارگری و کارفرمایی در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دورود رسیدگی شده است، گفت: در رسیدگی به این تعداد پرونده 50 درصد از دعاوی رسیدگی شده به مصالحه ختم شده است.

وی با اشاره به واحدهای فعال و پرداخت کننده حق بیمه کارگران در شهرستان دورود گفت: 3860 واحد اقتصادی اعم از اصناف، مشاغل خانگی، دامداری، تعاونی ها و مشاغل خرد در این شهرستان فعال هستند که حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دورود تعداد واحدهای بالای 50 نفر در این شهرستان را 10 واحد اقتصادی عنوان کرد و افزود: 21 هزار و 350 نفر بیمه اجباری، 9 هزار و 500 مستمری بگیر و 3 هزار و 900 کارگر ساختمانی بیمه اجتماعی هستند. .

صحرایی با اشاره به تسهیلات پرداختی در بخش های مختلف اقتصادی گفت: 7 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به 85 طرح مشاغل خانگی در قالب شرکت های حمایتی در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی، کشاورزی، صنعت و همکاری با 124 پرسنل پرداختی مردم در شهرستان دورود.

وی افزود: از محل اعتبارات تبصره 18، 62 طرح در بخش های مختلف اقتصادی و با پیش بینی اشتغال 130 نفر و با اعتباری بیش از 10 میلیارد تومان، تسهیلات اشتغال زا در کمیته فنی تصویب و به بانک های عامل معرفی شده است. این شهرستان برای دریافت این اعتبارات بوده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دورود تصریح کرد: همچنین با تلاش سپاه و بسیج کارآفرینان این شهرستان نمایشگاه توانمندی صنایع دستی و میراث فرهنگی برپا شده و تسهیلات ارزان قیمت دریافت کرده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا