استان ها

۳۲ پایگاه سنجش سلامت نوآموزان در البرز فعال شد

۳۲ پایگاه سنجش سلامت نوآموزان در البرز فعال شد

به گزارش ایواره از البرز؛ ستاد سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان، پیش دبستانی و دانش آموزان با نیازهای ویژه در سالن اجتماعات با حضور فشنی معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی هادیان کارشناس مسئول نوجوانان جوانان و مدارس دانشگاه علوم پزشکی، سپهوند، معاون بهزیستی کشاورز، رئیس اداره استثنایی و جمعی از معاونین و روسای ادارات برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز روز سه شنبه در این جلسه اظهار داشت: بررسی سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از ضرورت و اهمیت ویژه ای برخوردار است و لازم است در این زمینه دقت و اهتمام به عمل آید. “

وی ادامه داد: کاری که اداره استثنایی انجام می دهد کار بسیار مهمی برای دانش آموزان و اولیا است.

«علی حجارگشت» تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی در کنار آموزش و همدلی همواره نقش مهمی در سلامت دانشجویان داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز افزود: طرح سنجش سلامت دانش آموزان بدو ورود به دبستان از چهارم تیرماه آغاز و تا پایان تابستان ادامه دارد.

هاجرگشت ادامه داد: در سال تحصیلی جدید با تلاش و همکاری معاونت آموزش ابتدایی، پشتیبانی، تربیت بدنی و سلامت سنجش به صورت 100 درصدی در استان انجام می شود.

اجرای طرح سنجش دانش آموز در بدو ورود به دبستان الزامی است

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز ضمن تشکر از همکاران خود در دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی افزود: اجرای طرح سنجش دانش آموز در بدو ورود به دبستان الزامی است.

ˈعباس کشاورزˈ گفت: فعالیت متخصصان در این زمینه مانند خشتی است که در صورت نابجای آن، مسیر زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی خاطرنشان کرد: تشخیص و شناسایی زودهنگام ناتوانی های حرکتی، کمک به ارتقای کیفیت آموزشی، ارزیابی وضعیت روانی کودکان در بدو ورود به دبستان و کنترل برخی عوامل موثر بر افت تحصیلی از اهداف اصلی اجرای طرح سنجش سلامت دانش آموزان است. با ورود به دبستان

این مسئول با بیان اینکه ترک تحصیل دانش آموزان مقطع ابتدایی پیام های منفی در جامعه دارد، خاطرنشان کرد: عدم شناخت و توجه نکردن به مشکلات جسمی و روحی کودکان می تواند سلامت کودکان را به خطر بیندازد و همچنین ارزیابی نکردن سلامت دانش آموزان در بدو ورود به دوره ابتدایی باعث ایجاد مشکلات درسی و رفتاری می شود. برای دانش آموزان و یکی از دلایل ترک تحصیل در این دوران عدم سنجش و یا ارزیابی نادرست دانش آموزان بوده است.

وی با بیان اینکه کارشناسان پایگاه سنجش باید احترام به مردم را در اولویت کار خود قرار دهند، تصریح کرد: در صورتی که دانش آموزی بر اساس ضوابط نیاز به آموزش ویژه دارد، در جلب اعتماد خانواده ها و در صورت بروز مشکل تلاش کند. با این موضوع آنها را نیز به سمت رفتارهای پسندیده و پرهیز از بروز برخی رفتارهای ناپسند راهنمایی کنید.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز گفت: در این راستا نیاز است مردم نسبت به موضوع آگاهی بیشتری داشته باشند و با استفاده از اطلاعات گسترده در سطح استان، آگاهی آنان را بالا ببرند.

کشاورز تصریح کرد: نوآموزان در بدو ورود به دبستان پس از ثبت نام در مدرسه و گرفتن نوبت برای واکسیناسیون به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز افزود: به منظور ارتقای سطح سلامت دانش آموزان ابتدایی و پیش دبستانی کارگروهی برای بررسی وضعیت پایگاه های سنجش قبل از شروع طرح سنجش و پایگاه ها تشکیل می شود. بازدید خواهد شد.”

وی افزود: بر اساس آمار سال گذشته استان پیش بینی می شود امسال بیش از 50 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی و پیش دبستانی حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه در این طرح بینایی، شنوایی، سلامت جسمی و روانی دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه بررسی می شود، افزود: در صورت بروز مشکل در مرحله اول دانش آموزان به مرحله تخصصی معرفی می شوند.

وی هزینه این پروژه را 60 هزار تومان و مدارک و شرایط مورد نیاز برای سنجش در پایگاه را به شرح زیر اعلام کرد: شناسنامه دانش آموز و والدین، کارت تکمیل شده واکسیناسیون، یک عدد 4*3.

کشاورز در خصوص روند ارزشیابی دانش آموزان متقاضی پرش گفت: ابتدا درخواست دانش آموز مبنی بر درخواست پرش همراه با ریز نمرات فعلی و قبلی با سطح پیشرفت بسیار خوب به استثنای رشته های تربیت بدنی و وضعیت تحصیلی) توسط مدیر مدرسه دریافت می شود. موارد فوق سپس در شورای مدرسه بررسی و پس از تایید مدیر مدرسه در سامانه سیدا ثبت می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز بیان کرد: سپس از طریق سامانه پرداخت الکترونیک http: // h7. iehs.ir/tashkhis/pay مراحل پرداخت به مبلغ 180.000 تومان و دریافت کد رهگیری و با وارد کردن آدرس سامانه سنجش http://tashkhis.csdeo.ir و انتخاب گزینه نوبت دهی، اولیا می توانند وقت قبلی بگیرند. و به پایگاه تخصصی مراجعه نمایید.

48

دکمه بازگشت به بالا