علمی و پزشکی

کرونا در کشور کنترل شد / زیرساخت‌های مقابله با کرونا همچنان برقرار باشد

کرونا در کشور کنترل شد / زیرساخت‌های مقابله با کرونا همچنان برقرار باشد

معاون وزیر بهداشت با اشاره به شرایط کنترل کرونا در کشور گفت: باید نظارت ویژه بر بخش‌های عروق کرونا ویروس باشد و زیرساخت‌های آماده‌شده برای مقابله با کرونا در مراکز بهداشتی تداوم یابد. چون باید برای هر چیزی آماده باشیم.

به گزارش ایواره، دکتر سعید کریمی در گردهمایی دستیاران پزشکی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به عملکرد خوب وزارت بهداشت در کنترل اپیدمی کرونا، گفت: سلامت، کرونا کنترل شد و امروز با تلاش وزارت بهداشت در زمینه واکسیناسیون عمومی، تعداد موارد مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونا ویروس در هفته های اخیر به صفر رسیده است که افتخار بزرگی است.

وی تاکید کرد: موضوع اپیدمی کرونا در کشور تمام نشده است و همچنان از مردم می خواهیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

دکتر کریمی از معاونت های پزشکی دانشگاه های کشور خواست بر بخش های بستری کرونا نظارت ویژه داشته باشند و زیرساخت های آماده شده برای مقابله با ویروس کرونا در مراکز بهداشتی و درمانی حفظ شود چرا که باید برای هر کاری آماده باشد.

معاون وزیر بهداشت به اثرات روانی اپیدمی کرونا در جامعه اشاره کرد و گفت: در این شرایط باید به سلامت روان توجه بیشتری شود، زیرا طبق گزارش‌ها، اختلالات روانی، افسردگی و اضطراب پس از کرونا افزایش می‌یابد. در معاونت درمان هم باید این حوزه را برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به قانون جمعیت جوانان گفت: به زودی برای اولین بار مراکز ناباروری سطح 2 در کلینیک های ویژه دانشگاه های علوم پزشکی با حضور حداقل یک متخصص اورولوژی، زنان و زایمان و آزمایشگاه راه اندازی می شود، زیرا طبق قانون جوانان جمعیت هر دانشگاه باید یک مرکز ناباروری سطح داشته باشد 2 داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم توسعه خدمات دندانپزشکی گفت: اگر بخواهیم خدمات دندانپزشکی کشور را توسعه دهیم باید در 270 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی خدمات دندانپزشکی ارائه کنیم. در حال حاضر 17 خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه قرار دارند و قصد داریم تعداد قابل توجهی از خدمات دندانپزشکی دیگر را نیز پوشش دهیم.

کریمی بر لزوم الکترونیکی شدن فرآیندهای معاونت درمان تاکید کرد و خاطرنشان کرد: باید سامانه های یکپارچه ایجاد کنیم تا معاونت درمان الکترونیک بتواند سوابق تجهیزات، عملکرد و نیروی انسانی را صادر کند. همچنین یک سیستم نظارت بر درمان برای تعیین سوابق بیمارستان، پزشکان و افراد و همچنین مزایای آن راه اندازی خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت افزود: مراکز جراحی محدود از پایان تیرماه اعتبار می گیرند.

به گزارش وب دا، کریمی گفت: توانبخشی یکی از اولویت های معاونت درمان و مقوله بسیار مهمی است و در نظر گرفتن تخت های بخش و توانبخشی برای بیمارستان های پرتخت بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا