عمومی

چرا دعایی محبوب است؟ – ایواره

چرا دعایی محبوب است؟ - ایواره

نکوداشت سید اهل الصاحب حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمود بهانه و مناسبتی برای کنکاش و بیان زوایای والای شخصیتی ایشان است تا علاوه بر تجلیل از این عالم نامور، دارای رویکرد مدل:

1. حاج آقای دعایی از دوستان دیرینه امام راحل بوده است. شخصیتی مبارز و انقلابی که همراه با بسیاری از بزرگان انقلاب در قم و نجف، کمک و همراهی با امام را افتخار خود می دانستند.
2. شخصیت متواضع و پنهانی او مانع از ظهور کارنامه غنی او شده است. خالی از ذلت استکبار است که بسیاری از ما از آن رنج می بریم و تقریباً همه ما متقاعد شده ایم که او حتی با طرح امروز موافق نبوده است، چه رسد به اینکه آن را طبق معمول سازماندهی کند. حتی حدس می زنیم وقتی فهمید کار تمام شده است! این ابرام باعث می شود که خدای خود آنلاین خود را بر دلها بزند.
3. سابقه طولانی او در مطبوعات او را به یکی از نمادها و ستون های مطبوعات تبدیل کرده است.
٤. او از معدود افرادی است که مانند مرشدین خود دعوت به دین و انقلاب را با تیتر یک بی زبانی خود قرار داده است. روش یا اسانس کمیاب و حتی کمیاب که این روزها در جامعه ما مورد نیاز است. او دارای ادب، اعتدال، انصاف، درایت، متانت، فروتنی، جوانمردی، مهربانی، شوخ طبعی، مهربانی، دستگیری، بردباری، پنهان کاری، خطاکاری و سایر صفات است که برای او مفید است.
٥. در حالی که دیگران با پیشینه و سطح پایین‌تر برای پرستیژ یا شغل بهانه می‌آورند، او تقریباً در همه کنفرانس‌های مطبوعاتی شرکت می‌کند و از قضا در ردیف بزرگان نمی‌نشیند: معرفی اشیا به مخالفان.
٦. وی در این زمینه در اکثر مراسم ختم همکاران مطبوعاتی حضور پررنگی دارد. فکر می کنم یک ضرب المثل هندی هست که می گوید: ممکن است کسی را که با او خندیدی فراموش کنی، اما کسی که با او گریه کردی را هرگز فراموش نخواهی کرد.
٧. ایشان حکم امام بزرگوار و رهبری معزز را وسیله برتری طلبی و پدرخواندگی قرار نداده است. بلکه حرمت نمایندگی رهبری را رعایت می کند و کمتر موضع سیاسی و حتی جنجالی می گیرد تا تفسیر نشود.
٨. برای او، مقام و مسئولیت، بر خلاف برخی از همنوعان شما، مانع طمع نبوده است; تشریفاتی است؛ در میان مردم است؛ آنها را غمگین می کند و با لبخند مهمانشان می کند و به همین دلیل به روحانیت پایبند است.
9. هر رسانه ای رنگ و بوی عجیب گردانندگان خود را دارد. اگر اطلاعات بدخلق، عصبانی، معیوب، محجبه، متظاهر، بحث برانگیز و دروغگو نباشد، از شخصیت مدیر آن نشات می گیرد. فطرت لطیف دعایی است که گرداگرد خود جمعی معتدل و آرام فراهم کرده و از آن گروه روزنامه ای که روی اعصاب مخاطب راه نمی رود پدید آمده است.
10. مشی سیاسی او بر کسی پوشیده نیست، اما آن را دستاویز تعصب جاهلانه قرار نمی دهد و دسته بندی حیدری- نعمتی را نمی پذیرد. اعتقاد سیاسی را به حدی نمی رساند که برادران مذهبی و انقلابی خود را از بین ببرد. تندروها معمولاً این گونه افراد را خلق و خوی وحشی و آرامش کامل و بی بو و فضیلت می نامند که گاه مانند مدح است، اما انصافاً کدام راه به تعالیم دین و نیکی نزدیکتر است و انسجام ملی را تقویت می کند؟

باید سالها در خون جگر غوطه ور شوید
تا نفسی معتدل از دل خارج شود

دکمه بازگشت به بالا