اجتماعی

پرونده ترک‌فعل احیای خلیج گرگان روی میز دادستانی/”زیارت” قربانی نادیده‌انگاری ظرفیت‌ گردشگری

پرونده ترک‌فعل احیای خلیج گرگان روی میز دادستانی/"زیارت" قربانی نادیده‌انگاری ظرفیت‌ گردشگری

ایواره/ گلستان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: یکی از پرونده های مطرح شده در زمینه ترک اقدامات مدیران در دادسرای مرکز گلستان مربوط به پرونده احیای خلیج گرگان و مشکلات مربوط به جزیره آشوراده است.

حیدر آسیابی عصر امروز پنجشنبه 3 تیرماه در گفت و گو با خبرنگاران گلستان با اشاره به اقدامات قضایی برای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در زائرسرای گرگان اظهار داشت: در حوزه امور اراضی از ابتدای تیرماه سال گذشته تا 30 خرداد ماه امسال 10 قانون حفاظت از اراضی زراعی و باغی، 298 مورد قلع و قمع معادل 16 هکتار در گلستان اجرا و 68 مورد حکم قطعی معادل نزدیک به یک و نیم هکتار اجرا شده است.

وی با بیان اینکه آنچه در زمین خواری و مدیریت روستای زیارت گفتیم انجام دادیم، گفت: با اقدامات انجام شده و ایجاد پاسگاه در ابتدای ورودی روستای زیارت ساخت و ساز غیرمجاز در این روستا به صفر رسیده است، مدیریت این کار پس از دو دهه انجام شد و ساخت زیارت پس از ایجاد پاسگاه ها و جلوگیری از انتقال مصالح به روستا رونق گرفت.

رئیس کل دادگستری استان گلستان هدف از این اقدام قوه قضائیه را مقابله با زمین خواری و جرایم ارتکابی در حوزه امور اراضی عنوان کرد و گفت: ایشان رهبر معظم انقلاب و رئیس قوه قضائیه هستند.

آسیابی با بیان اینکه به همراه دادستان مرکز گلستان و مدیران مسئول در امور اراضی به مدت 6 ساعت در حوزه زیارتی بازدید داشتم، تاکید کرد: یکی از دلایل ساخت و سازهای غیرمجاز در زائرسرا کم توجهی دستگاه های اجرایی است. به خصوص در زمینه گردشگری .

وی با بیان اینکه تاکنون دو جلسه رفع موانع گردشگری روستای زیارت در دادسرای استان گلستان به منظور رونق سرمایه گذاری گردشگری برگزار شده است، یادآور شد: در حالی که زیارت پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری دارد، اما در حوزه صنایع دستی، بوم گردی و غیره سبک عمل کرده است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان به آخرین اقدامات انجام شده در خلیج گرگان اشاره کرد و گفت: قبل از سفر رئیس جمهور هیچ اعتباری برای طرح احیای خلیج گرگان در بین مصوبات سفر وجود نداشت که بیش از 500 میلیارد تومان اعتبار بی فایده است. بعداً در این مصوبات گنجانده شد و رئیس جمهور دستور آغاز هر چه سریعتر کار احیای خلیج گرگان را صادر کرد.

آسیابی با بیان اینکه احیای خلیج گرگان کار ساده ای نیست و نیاز به لایروبی و بازگشایی قنوات دارد، در جزیره آشوراده جلسه ای برای بررسی مشکلات خلیج گرگان و جزیره آشوراده تشکیل داد و در آن جلسه حذف فعل عنوان شد. به سمت خلیج گرگان به میدان آمد.

وی با تاکید بر اینکه دولت مصمم به احیای خلیج گرگان است و ما به عنوان قوه قضائیه برای احیای خلیج فارس پیگیر هستیم، تاکید کرد: یکی از پرونده های حوزه مهجوریت در دادسرای مرکز گلستان مربوط به پرونده احیا است. خلیج گرگان و مشکلات مربوط به جزیره آشوراده.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا