عمومیمدیریت کسب و کار

وکیل طلاق تهران

ساده ترین و کم دردسر ترین نوع طلاق ، طلاق توافقی است. در تهران و با توجه به آمار رسمی بیشترین پرونده هایی که توسط وکیل طلاق در تهران به ثبت رسیده مربوط به همین موضوع می باشد.

در این نوع طلاق شرایط خاصی موجود نیست فقط باید در خصوص مسائل مالی و حضانت فرزندان، زن و شوهر با هم توافق کرده و در جلسات مشاوره نیز شرکت کنند. در مواقعی هم که زوجه دوشیزه باشد، برای مراجعه به دادگاه جهت اخذ حکم و ثبت طلاق نیازی به اذن پدر ندارد.

پس از صدور رای طلاق توافقی که گواهی عدم امکان سازش نامیده می شود زوجین 3 ماه فرصت دارند که برای ثبت طلاق به دفتر خانه مراجعه کنند. اما در صورت پشیمانی زن پس از صدور حکم طلاق توافقی، ماده قانون حمایت خانواده این اجازه را به مرد و دفترخانه داده است که بدون حضور زن طلاق توافقی ثبت گردد. برای تقاضای طلاق توافقی چه مدارکی لازم است؟

وکیل طلاق تهران

کسب اطلاعات و آگاهی ها درباره موضوع این مقاله بسیار اهمیت دارد مثلا وقتی فردی در مشاور نیوز مطلبی درباره ویژگیهای وکیل طلاق توافقی می خواند بدون تردید در این مسئله بهتره راه را انتخاب می کند.

هنگامی که مرد تقاضای طلاق کرده و زن با آن موافق نیست، دادگاه وارد این بحث شود که آیا زن سوء معاشرت داشته و در انجام وظایف زناشویی خود تخلفی انجام داده است یا خیر. این بحث در دو جا مطرح می شود. دادگاه برای اعمال نمودن این شرط ضمن عقد، باید به بررسی حول این محور بپردازد که آیا طلاق ناشی از تخلفات زن یا سوء رفتار و اخلاق وی بوده است یا خیر. دادگاه برای تشخیص این امر می تواند دو روش را مورد استفاده قرار دهد. روش نخست: بهره مندی از نظریه داوران است.

در طلاق توافقی به ارجاع به داوری و تعیین داور نیازی نیست. در این نوع طلاق طرفین ابتدائاً باید در سامانه تصمیم ثبتنام نمایند و نسبت به انتخاب روز و مرکز غربالگری اقدام کنند. در مرکز مذکور پس از انجام اقدامات مورد نیاز، برای انجام مشاوره به مراکز انتخابی معرفی میشوند. پس از انجام این مراحل مشاور نظر خود را درخصوص دلایل عدم انصراف طرفین از طلاق ارائه میدهد.

سپس زوجین میتوانند با مراجعه به دفتر خدمات قضایی نسبت به ثبت دادخواست طلاق اقدام نمایند. پس از تعیین شعبه دادگاه، باید در جلسه رسیدگی دادگاه حاضر شوند. درصورتی که حق تجدیدنظر و فرجامخواهی را ساقط کرده باشند رأی دادگاه قطعی میشود. برای اجرای صیغه طلاق و ثبت آن باید به دفاتر رسمی ازدواج و طلاق مراجعه نمایند.

از جمله این حقوق می توان به نفقه، مهریه و مسائل مربوط به حضانت فرزند اشاره کرد. همچنین عوامل مهمی که باید قبل از ثبت درخواست طلاق در نظر بگیرید را برای شما شرح می دهد. طلاق رجعی چیست و شامل چه احکامی می شود؟ در قانون شرع حق طلاق با مرد بوده و برای این امر نیازی به شروطی که در سند ازدواج آمده است ندارد. یکی ازانواع طلاق، طلاق رجعی یا همان طلاقی است از سوی مرد صورت می پذیرد.

این نوع از طلاق در اصطلاح به شرایطی گفته می شود که مرد پس از جدایی از همسر خود می تواند مجددا به همسر خود و زندگی مشترکشان بازگردد. به همین دلیل در قانون مدنی احکام ویژه ای برای رجوع از طلاق مقرر شده است . در طلاق رجعی جدا از این که در مدت عده، شوهر حق رجوع دارد ، طرفین حقوق و تکالیفی را نیز دارا میباشند.

مطابق تبصره ماده ۱۹ قانون حمایت از خانواده می باشد و آن ارجاع امر مذکور به یک مرکز مشاوره ی خانواده است. در این صورت مرکز مشاوره باید نظرات کارشناسی خود را مستندا و مستدلا به دادگاه ارائه داده و سپس دادگاه با ملاحظه ی نظریه کارشناسی مرکز مشاوره حقوقی خانواده به تشخیص خود رای صادر می کند. مورد دوم: پرداخت «نحله» به زوجه است. در این مورد نیز دادگاه باید ابتدا به بررسی این موضوع بپردازد که آیا تقاضای طلاق مرد ناشی از تخلف زن از وظایف زناشویی خود یا سوء اخلاق و رفتار وی می باشد یا خیر.

اگر تقاضای طلاق مرد ناشی از تخلفات زن نباشد، دادگاه می بایست مبلغ نحله را تعیین کرده و مرد را به پرداخت آن در حق زن محکوم کند. همانطور که در مقدمه نیز به آن اشاره شد زوجین حقوق و تکالیفی را پس از جدایی و طلاق نسبت به یکدیگر برعهده دارند. ازجمله حقوق مالی میتوان به مهریه، جهیزیه، نفقه، اجرت المثل، نحله و تنصیف أموال و دارایی ها اشاره کرد که در صورت طلاق دادگاه باید نسبت به آنها تعیین تکلیف نماید.

وکلای معروف و مشهور ایران : سهیلا عرشی، احمد قنبرپور، امیر محمد مظفریان، اکبر بشیری، انوشیروان کریمی، مجید افروز،

فرزانه آذربیک، فرزاد قدس

وکلای معروف و مشهور دنیا : Jose Baez، William Lerach، Wichai Thongtang، Richard Scruggs، Bill Neukom

دکمه بازگشت به بالا