عمومی

نقش عشایر در تامین امنیت غذایی کشور انکارناپذیر است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

نقش عشایر در تامین امنیت غذایی کشور انکارناپذیر است - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر پنجشنبه در جمع اهالی محل. بازفت شهرستان کوهرنگ به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع)ع) و دهه کرامت گفت: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند عشایر ذخایر انقلاب اسلامی هستند و در دفاع مقدس شاهد درخشش عشایر عزیز بودیم.

رئیس جمهور افزود: تقدیم 10 هزار شهید عشایر در راه دفاع از انقلاب، سند بسیار گویایی است که عشایر در راه حمایت از امام و انقلاب و دفاع از ناموس و تمامیت ارضی کشور، شجاعانه و بی امان جان خود را فدا کردند. “

رئیسی با اشاره به نقش عشایر در تولید و استقلال کشور گفت: در سخت ترین شرایط، زنان و مردان عشایر در کوه و دره برای رونق کشاورزی، دامداری و تولیدات گیاهی تلاش می کنند و در واقع سهم بسزایی دارند. به امنیت غذایی و استقلال آنها کشور دارند.

رئیس جمهور به مشکلات منطقه اشاره کرد.بازفت“، روستا”لبدو مناطق اطراف و کمبود امکانات از جمله راه مناسب، مدرسه و اینترنت، تصریح کرد: حضور من در این مکان برای رفع محرومیت این منطقه است. علیرغم تلاش های گذشته همچنان محرومیت های جدی وجود دارد و دولت مردمی رفع این محرومیت را در اولویت قرار خواهد داد.

رئیسی با بیان اینکه اولین برنامه دولت مردمی برای سفر به استان چهارمحال و بختیاری حضور در اجتماع مردم این منطقه بود، تاکید کرد: دولت خود را موظف به خدمت رسانی به شما عزیزان می داند و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و تسهیل زندگی به کار می گیرد. ما در این زمینه ها کار خواهیم کرد.

رئیس جمهور به موضوع راه های مواصلاتی منطقه توجه ویژه داشت و بر لزوم رفع این مشکل تاکید کرد: ان شاءالله با همت جدی نهادها می توان غبار محرومیت و فقر را از چهره زیبای این منطقه زدود.

دکمه بازگشت به بالا