اجتماعی

ماجرای تصرف ۲۶ هزار متر مربع از اراضی اسکله بندرترکمن/ دستور شناسایی ساختمان‌های ناایمن

ماجرای تصرف ۲۶ هزار متر مربع از اراضی اسکله بندرترکمن/ دستور شناسایی ساختمان‌های ناایمن

ایواره/ گلستان مدیرکل بازرسی گلستان جزئیات تصرف 26 هزار متر مربع از اراضی بندر ترکمنستان و بازگشت آن به بیت المال را تشریح کرد.

محمدتقی حاجی مشهدی امروز دوشنبه 6 تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان در تشریح ماجرای بازگشت 26 هزار متر مربع از اراضی دولتی تصرف شده در بندر بندرترکمن گفت: در اراضی مربوط به بندرترکمن 26000 متر مربع توسط فردی به ما گزارش شد و بررسی های ما نشان داد که این فرد قبلا این اراضی را تصرف کرده و پرونده ای تشکیل شده که منجر به ابطال مدارک این فرد شده است.

وی افزود: این فرد پس از چهار سال مجددا از بی توجهی مسئولان ذیربط سوء استفاده کرده و تقاضای دادخواست ابطال اراضی دولتی کرد که پس از پیگیری های ما، تجدیدنظرخواهی نقض و مقرر شد این اراضی متعلق به دولت باشد. و بیت المال.» برگرد.

مدیرکل بازرسی گلستان با بیان اینکه در موضوع تصرف اراضی اسکله بندرترکمن وظیفه دستگاه اجرایی مربوطه ابطال مدارک فرد مورد نظر است که مکاتبات لازم را با وی انجام دادیم، گفت:

حاجی مشهدی از دستور بازرسی کل استان گلستان برای شناسایی ساختمان های ناایمن خبر داد و گفت: حادثه کلانشهر تلنگری بود برای دستگاه های نظارتی و اجرایی برای جلوگیری از حوادث مشابه، شناسایی و اعلام ساختمان های ناایمن در استان.

مدیرکل بازرسی گلستان به عدم احیای خلیج گرگان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بازدید از خلیج گرگان توضیحات لازم را از سوی مسئولان دریافت کرد و پس از آن پیگیری ها آغاز شد. و تذکرات و تذکراتی به دستگاه های ذیربط داده شد.

وی با بیان اینکه مکاتبات مختلفی در خصوص احیای خلیج گرگان انجام شده و به طور مرتب به رئیس سازمان بازرسی کل کشور گزارش می شود، گفت: اما بخشی دیگر از اقدامات مربوط به سایر استان هاست که همگی نیازمند تلاش مضاعف است. و وظیفه ما این است که این اقدامات را به یکدیگر نزدیک کنیم.

حاجی مشهدی با اشاره به اینکه وظیفه ما آسیب شناسی و نظارت بر فعالیت و عملکرد مدیران و دستگاه های اجرایی است، گفت: در حوزه خلیج گرگان اقداماتی صورت گرفت که قوه قضاییه به طور مستقیم وارد آن شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا