عمومی

فست‌فودهای خیابانی شهر پررونق‌تر از همیشه

فست‌فودهای خیابانی شهر پررونق‌تر از همیشه

«این روزها پاتوق های خوشمزه تهران رونق گرفته است. بیشتر از همه پاتوق های فست فود; غذاهای مضری که به گفته طرفدارانشان باعث خوشحالی آنها می شود.

به گزارش ایواره، این روزنامه ایران او نوشت: سیب زمینی سرخ کرده بزرگ، ساندویچ های پر از پنیر، قارچ، سوسیس و کالباس، کباب هایی که دور تکه های ژامبون پیچیده شده و با یک مشت پنیر به دست مشتری می رسد و لیوان های بزرگ نوشابه پر و خالی می شود. جماعتی خندان که در خیابان ایستاده اند یا روی صندلی های پلاستیکی کنار خیابان نشسته اند و این بمب های پرکالری را گاز می گیرند و از غذایشان لذت می برند.

این تصویر برای بسیاری از فست فودهای تهران آشناست. مکان هایی که اکنون به مهم ترین مراکز گردشگری پایتخت تبدیل شده اند. زنان، مردان، جوانان و کودکان با خوشحالی ساندویچ های خود را در خیابان یا در ماشین گاز می گیرند یا در خیابان گپ می زنند. راستش را بخواهید، در برخی از این دسته بندی ها حتی نمی توانید بگویید شلوغ ترین ساعت چه زمانی است، زیرا در هر ساعت از روز شلوغ هستند. هرچند برخی از این پاتوق های خوشمزه شب ها شلوغ ترند و به قول معروف زندگی شبانه دارند.

ساعت شش بعد از ظهر است. زن دست دو دخترش را می گیرد و به سمت یک فست فود معروف در مرکز تهران می رود: هر چقدر در خانه سرخشان کنم فایده ای ندارد. آنها می گویند طعم آن با آنچه که ما می خوریم متفاوت است.

این دو دختر طاقت چند دقیقه صحبت با مادرشان را ندارند و مدام دستانشان را می کشند تا زودتر برایشان یک سیب زمینی بزرگ یا به قول خودشان سیب زمینی درشت بخرند. مادر فریاد می زند: «یک دقیقه صبر کن، سیب زمینی سرخ شده فرار نمی کند». سپس ادامه می دهد: «به نظرم تبلیغات تلویزیونی و انیمیشن ها هم در علاقه مند شدن بچه ها به ساندویچ و فست فود موثر است. این صف ها در تهران زیاد شده و هر وقت با ماشین از جلوی یکی رد می شویم بچه ها می گویند باید یک شب بیاییم اینجا. الان هم که می بینی شب نیست مرا به اینجا آورده اند. خیلی از شب ها هم خودشان پاتوق را انتخاب می کنند. اگر بیرون میز و صندلی باشد خیلی خوش می گذرد و من و پدرشان را مجبور می کنند».

دقایقی بعد دو دختر کوچولو حسابی خوش می گذرانند. هر کدام با یک ظرف یکبار مصرف پر از سیب زمینی سرخ کرده و سس زرد و قرمز وارد می شوند.

سپس چند دختر ساندویچ های غول پیکر در دست دارند. ساندویچ ها پر از پنیر، قارچ، سوسیس و مرغ است. از همان ساندویچ هایی که این روزها به آنها زاپاتا می گویند. دختر جوان ساندویچ هایش را گاز می گیرد و می گوید: «من به این ساندویچ ها معتاد هستم. اگر چند روز غذا نخورم حالم بد می شود.» دوستانش با صدای بلند از سخنان او خندیدند.

می پرسم این ساندویچ ها خیلی کالری ندارند؟ او می گوید: واقعا چرا؟ اما آنقدر خوشمزه است که نمی توان آن را از دست داد. فقط امیدوارم در این افزایش قیمت ساندویچ از آنچه هست گران نشود. “پس باید به جای سه بار در هفته یک بار ساندویچ بخورم.”

دختر همچنان با صدای بلند می خندد انگار جوک گفته باشد. بعد ردیف های معروف فست فود تهران را از شمال شهر تا جنوب شهر برایم فهرست می کنند:

– فکر می کنی از خوردن لذت می بری؟

– همه مردم دنیا عاشق فست فود خوردن هستند. کی اصلا ساندویچ و پیتزا دوست نداره؟ در مورد ضربه زدن به بدن به ترتیب خودشان چطور؟

اما حالا از صاحبان رستوران بشنوید. به یکی از خطوط خیابان شمال شرق تهران می روم. از این که تمامی وسایل رستوران از آشپزخانه گرفته تا میز و صندلی های آن در کنار خیابان راه اندازی شده است. صاحب رستوران آن را از شهرداری اجاره کرده است: «مدیریت رستوران کار سختی است. من 18 سال سابقه رستوران داری دارم اما بعد از کرونا ورشکست شدم و رستوران را تعطیل کردم و الان از شهرداری اجاره کرده ام اما سخت تر از رستوران داری است. بعضی چیزها مثل آب و گاز برای ما فراهم نمی شود و باید همه چیز را خودمان تهیه کنیم. حالا سرگرمی اصلی مردم رفتن به رستوران است، تا دیروقت گوشه خیابان بنشینند و با هم خوش بگذرانند و شاد باشند. به عنوان یک قاعده، این محیط های خیابانی برای مردم جذاب تر از محیط های داخلی هستند. به خصوص اگر هوا خوب باشد.»

در گوشه ای از رستوران بسته های بزرگ نان باگت قرار دارد. قوطی ها و بطری های نوشابه در طرف دیگر قرار دارند. کارگران دائما در حال تمیز کردن میز و صندلی هستند. این رستوران از ساعت 12 ظهر تا 4 صبح باز است و کارکنان در ساعت پنج رستوران را ترک می کنند. مدیر رستوران توضیح می دهد: «زمستان مشعل می گذاریم تا گرم شود و میزها را ببندیم. برای تابستان هم از کولرهای آبی و گازی استفاده می کنیم. مردم عاشق فست فود هستند و از کودکی به آن عادت کرده اند. فست فود غذایی است که بر خلاف لوبیا سبزی که می خواهید در خانه درست کنید، سریع تهیه می شود.

می پرسم اما فست فود از غذاهای سنتی ایرانی گران تر است که او پاسخ می دهد: «واقعا اینطور نیست. موادی که استفاده می کنیم هر روز در نوسان هستند. بال مرغ را کیلویی 32 هزار تومان می خریدیم اما الان به کیلویی 72 هزار تومان یا روغن 650 هزار تومان به 1 میلیون و 500 هزار تومان رسیده و همچنین نان باگت 7 هزار و 500 تومان شده است. ما همچنین باید قیمت ها را افزایش دهیم زیرا نمی توانیم ضرر کنیم. 10 نفر اینجا غذا می خورند. با این حال قیمت های ما نسبت به سایر غذاها افزایش چندانی نداشته است.»

می پرسم شاید از این به بعد از نان باگت استفاده نکنید و نان ساندویچی را جایگزین نان لواش کنید؟ او می گوید: «راستش را بخواهید، ما در این مورد فکر کرده ایم، اما امکان پذیر نیست. تصور کنید لواش برگر چقدر بد می شود. چیزی که ساندویچ را برای مردم جذاب می کند نان باگت است. مردم طعم برگر را در کنار این نان دوست دارند. البته می توان در نان تغییراتی ایجاد کرد و خمیر دیگری درست کرد.»

کارکنان این خط فست فود خیابانی می گویند که شلوغ ترین ساعت کاری از ساعت 12 ظهر تا چهار بعد از ظهر و دوباره از ساعت 6 و 19 تا 12 شب است. یکی دیگر از کارمندان می گوید: «برگرهای ما دست ساز هستند. الان همه چی گرونه و فست فود هم مثل بقیه نیست یعنی از بقیه گرونتر نیست. اینجا هم کباب داریم که قیمتش همون فست فود هست.»

برای این سفارش کوچک خیابانی حدود 300 میلیون تومان هزینه شده و 15 میلیون تومان اجاره ماهانه آن است و به گفته کارمندانش اگرچه هر شغلی سختی های خودش را دارد اما این کار هم واقعا سخت است. مردی که با خانواده اش برای خوردن فست فود آمده است، می گوید: «مردم ما عاشق تفریح ​​در فضای باز هستند. سفر و تفریحات دیگر در حال حاضر بسیار دشوار شده است، اما غذا خوردن در خارج از خانه در دسترس ترین است. هنوز وقتی خانواده ای غذای آماده می خورند، در واقع می توانند با ۵۰۰ هزار تومان یک شب را کنار هم بگذرانند».

راسته فست فودهای شمال غرب تهران به ساندویچ هایی معروف است که ساندویچ را با نان های مختلف سرو می کنند و داخل ساندویچ را با جعفری و سبزیجات مختلف پر می کنند. ساعت 9 شب است و ترافیک زیادی در این منطقه وجود دارد. مردم جلوی ساندویچ ها صف می کشند. بسیاری نیز در ماشین منتظر می مانند تا غذایشان آماده شود. برخی از مغازه ها میز و صندلی های متعددی دارند اما تعداد مشتریان بسیار بیشتر از تعداد صندلی هاست. بعضی ها ساندویچ هایشان را می خرند و به پارک های اطراف می روند. صدای خنده از هر طرف به گوش می رسد. خانواده‌ای که ساندویچ‌هایشان را با ماشین می‌خورند، می‌گویند که تقریباً هفته‌ای یک‌بار به اینجا می‌آیند، زیرا عاشق زندگی شبانه‌شان هستند و معتقدند که این منطقه رنگ و بوی جذابی به این منطقه داده است: «کیفیت ساندویچ‌ها بسیار قابل قبول است و واقعاً خوشمزه و خوشمزه هستند. هنوز افزایش قیمت نداشته اند «البته ساندویچ های این راسته مثل بقیه شهرها غول پیکر نیستند و بسیار کوتاه و مفید هستند و به قول معروف فقط ته دل را می گیرند. “

این روزها پاتوق های خوشمزه در تهران رونق گرفته است. بیشتر از همه پاتوق های فست فود; غذاهای مضری که به گفته طرفدارانشان باعث خوشحالی آنها می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا