اقتصادی

فرمانده جدید تجارت ایران می‌شویم

فرمانده جدید تجارت ایران می‌شویم

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بر اهمیت صنعت نمایشگاهی به عنوان یکی از ابزارها و الزامات توسعه بازار تاکید کرد و گفت: به سمتی می رویم که این نهاد فرمانده واحد صادرات کشور باشد.

به گزارش ایواره، علی رضا پیمان پاک در مراسم روز جهانی نمایشگاه گفت: سیاست جدید دولت توسعه بازار است و نقش نمایشگاه ها در این زمینه مهم است و باید پیگیری شود.

پیمان پاک با بیان اینکه فعالیت در دولت سیزدهم کمی با تعیین نقشه راه و برنامه آغاز شده است، گفت: داشتن برنامه با اعداد برای رسیدن به اهداف دقیق تر است و به راحتی قابل نقد است.

وی با بیان اینکه توسعه تجارت و صادرات نیازمند الزاماتی از جمله تامین زیرساخت های لجستیکی، حقوقی، پولی و بانکی است، گفت: مراکز تجاری، توسعه بازار، الزام و پذیرش هیئت های تجاری، تقویت بخش خصوصی و … از ابزارهای مهم و نقش ویژه ای است. .

معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه نقش سیاست گذاری، هدف گذاری و تعیین محتوا بر عهده سازمان توسعه تجارت ایران است، گفت: از بهترین و بهترین و کامل ترین سیاست استفاده کنید.

پیمان پاک افزود: فعالان صنعت نمایشگاهی مجریان بخش های توسعه تجارت هستند که به نماینده تجار و صادرکنندگان تبدیل شده اند و در تعامل با سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاونی ها می توانند مسئولیت گسترش بازار را بر عهده بگیرند.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت از اجرای سیاست ها حمایت می کند، تاکید کرد: تشکیل کارگروهی به عنوان بازوی مشورتی سازمان و تهیه بسته های سیاستی و حصول نتیجه ضروری است.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان توسعه تجارت با اشاره به نبود سامانه نرم افزاری مناسب، گفت: همانند سامانه جهانی باید بستر نرم افزاری فراهم شود که افراد مناسب با سازوکار مناسب و حمایت هدفمند شناسایی شوند.

پیمان پاک همچنین به نامگذاری سال 1401 توسط مقام معظم رهبری به نام تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی اشاره کرد و گفت: بر این اساس حرکت صادرات و تجارت در مرزهای دانش باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: دانش بنیان در حوزه تجارت به معنای استفاده از فرصت هایی مانند متاورها، ارزهای رمزنگاری شده، ورود به فضای b2b، b2c، توزیع مویرگی، خرده فروشی در بازارهای هدف، ورود به بازارهای مقصد و … است.

قائم مقام وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در پایان با بیان اینکه صنعت نمایشگاهی وارد نسل های جدیدی شده است، افزود: با توجه به ورود جهان به مسیری جدید، صنعت و تجارت باید با نوآوری و چشم اندازهای جدید مورد توجه قرار گیرد. “

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا