استان ها

طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور در محلات کم برخوردار اجرا می شود

به گزارش خبرگزاری ایواره از قزوین؛ جلسه طرح توانمندسازی و تحول جامعه محور محلات کم برخوردار در راستای تحقق عدالت اجتماعی و رفع مشکلات این محلات و توسعه همزمان خدمات رسانی روز چهارشنبه در جمعیت هلال احمر قزوین برگزار شد.

حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در این جلسه اظهار داشت: با توجه به بصیرت و فرهنگی که در جامعه وجود دارد خیرین زیادی داریم که در همه زمینه ها به مردم خدمت می کنند اما همچنان شاهد مشکلاتی هستیم که در صورت خیرین. امور سازماندهی می شود، خدمات ارائه می شود.» بهتر می شود.

وی افزود: در صورت ساماندهی خیرین، راه افزایش خدمات رسانی به همه هموطنان در محلات کم برخوردار هموار می شود.

آصفی افزود: اگر بتوانیم طرح توانمندسازی و تحول جامعه محور محلات کم برخوردار را به صورت متمرکز و مشخص در مناطق شناسایی شده انجام دهیم، می توانیم در کنار سایر ارگان ها خدمات بهتر و شایسته تری ارائه دهیم.

image_2022_6_1-16_50_23_852_iVd

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین یادآور شد: با توجه به اهمیت آموزش در محلات کم برخوردار، جمعیت هلال احمر وظیفه ساماندهی نیروهای آموزش دیده در این محلات را برعهده گرفته است که همگی با هدف توانمندسازی مردم در محلات است. و افزایش تاب آوری و کاهش آسیب پذیری انجام شده و امیدواریم نتایج خوبی داشته باشد.

سید رسول جزدره ای معاون مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین نیز طرح توانمندسازی و تحول جامعه محور محلات کم برخوردار را حساس و مهم دانست و گفت: ادارات بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، جمعیت هلال احمر. و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در اجرای این طرح نقش اساسی دارد و عملیات توانمندسازی باید در تمامی حوزه های اجتماعی، خدماتی، شهری و فرهنگی اجرا شود.

وی افزود: مشکلات این محلات به سرعت حل نمی شود، اما لازم است اراده ما در توزیع امکانات با توجه به امکانات و منابعی که در اختیار داریم عدالت را رعایت کنیم تا همه مردم از خدمات ارائه شده برخوردار شوند. “

image_2022_6_1-16_49_2_671_R6w

جزدرایی گفت: برای اجرای صحیح این طرح باید بر جامعه تاکید کرد و در این میان شناخت ویژگی های جامعه و عناصر کلیدی آن از جمله مسجد، محله و خانه باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: نیازمند ایجاد ارتباط اجتماعی صمیمی در محله های کم برخوردار هستیم و امیدوارم با توجه به ظرفیت های موجود بتوانیم خدمات مفید و شایسته ای به جامعه هدف ارائه کنیم. مردم، خیرین و دستگاه های اجرایی مسئول».

در این جلسه همچنین نمایندگان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اداره بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و رؤسا و مسئولین امور داوطلبان شعب جمعیت هلال احمر و خانه های هلال در محلات کم برخوردار حضور داشتند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا