اقتصادی

روایتی از عوارض جبران‌ناپذیر لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی/ عرضه 40 برند تقلبی در حوزه دخانیات

روایتی از عوارض جبران‌ناپذیر لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی/ عرضه 40 برند تقلبی در حوزه دخانیات

ایواره/ گلستان معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق و تقلبی باعث بیماری های بسیاری شده است، گفت: حتی در برخی موارد استفاده از این وسایل منجر به نابینایی شده است.

عبدالله هندیانی امروز سه شنبه 8 تیرماه در نشست خبری که به مناسبت دهه تولید و تجارت در شهرک صنعتی بندرگز برگزار شد، اظهار داشت: زمینه کاهش مقابله را فراهم کنید به همین دلیل همیشه پیشگیری بر درمان اولویت دارد.

وی با بیان اینکه اگر زیرساخت های سامانه خود را برای مبارزه با قاچاق هموار نکنیم و روند تجارت قانونی را تسهیل نکنیم، همواره با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم بود، افزود: مسئولیت سامانه جامع تجارت بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی بر عهده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. مجلس شورای اسلامی.”، مقام معظم رهبری نیز در زمینه قاچاق کالا از ابتدا تا سطح عرضه تاکیدات زیادی داشتند و اجرای فرمایشات معظم له در دستور کار ماست.

معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه سامانه جامع تجارت در حال راه اندازی است و تمامی سامانه های کشور به این سامانه متصل خواهند شد، گفت: در 6 ماهه نخست امسال این میزان خواهد بود. به سطح قابل توجهی برسد.

وی با بیان اینکه بین کالاهای تقلبی و قاچاق تفاوت اساسی وجود دارد، گفت: این کالا از جمله کالاهای قاچاقی است که با وجود برند اصلی به صورت غیرقانونی وارد شده و مشخص نیست که استانداردهای لازم برای حمل و نگهداری آن رعایت شده باشد. و در حالت سوم کالای ارائه شده تقلبی بوده یا توسط برند دیگری مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

نام و برند نشانه اصالت پوشاک نیست/ ایران هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان است

وی تاکید کرد: امروزه پیدا کردن لنت خودرو برای مصرف کنندگان سخت است و مشخص نیست این کالا که با برندهای مختلف عرضه می شود واقعی است یا غیر واقعی و متاسفانه امروز 40 برند تقلبی در حوزه دخانیات وجود دارد. که به صورت قانونی وارد نشده اند.» این موضوع باید برای مردم روشن شود تا مشکلی برای سلامتی آنها پیش نیاید، اگرچه ما دخانیات را کالای خوب و مفیدی نمی دانیم، اما کسانی که از آن استفاده می کنند باید یک مورد خاص و مشخص ارائه کنند. کانال امن

معاون تولید لباس گفت: امروزه لباس هایی با برندهای مختلف وجود دارد و در حالی که نام و برند نشانه اصالت لباس نیست، اما مصرف کننده به برند ارائه شده متکی است، در حوزه پوشاک نیز دستورالعمل هایی داریم. ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اقدامات پیشگیرانه و متقابل، فضای مجازی را در دستور کار خود قرار داده ایم تا مردم بدانند هر چیزی که در فضای مجازی تبلیغ می شود، لزوما اصالت ندارد.

هندیانی به حوزه آرایشی و بهداشتی یا سلامت محور اشاره کرد و گفت: ایران در استفاده از لوازم آرایشی رتبه هفتم جهان و رتبه دوم خاورمیانه را دارد و حجم تقاضا برای لوازم آرایشی در کشور ما بالاست و قطعا هر چیزی قابل استفاده در بازار نیست، بسیاری از مشکلات و ناراحتی های پوستی ناشی از استفاده از لوازم آرایشی تقلبی و یا قاچاق است، بنابراین در زمینه کالاهای سلامت محور نظر ما این است که مردم هنگام خرید لوازم آرایشی با ارسال کد مورد نظر اصالت آن را از طریق تلفن همراه شما

وی با بیان اینکه متأسفانه لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی باعث بیماری های بسیاری شده است، گفت: در برخی گزارش های ما استفاده از لوازم آرایشی تقلبی یا قاچاق منجر به از بین رفتن دید مصرف کننده شده است.

معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: به هیچ وجه قصد تعرض به اصناف را نداریم، اما فروشندگان نیز مانند تولیدکنندگان باید بدانند که اگر کالایی سلامت مردم را به خطر می اندازد، از عرضه آن خودداری کنند. ستاد : همه کالاها مربوط به قاچاق نیست و بیشتر آنها در فرآیند تقلبی است، اگر مردم اقلام تقلبی و قاچاق را خریداری نکنند برای متخلفان در این حوزه سودی نخواهد داشت.

هندیانی با اشاره به اینکه با ساماندهی کولبران به دنبال بهبود کنترل و نظارت بر مرزها هستیم، خاطرنشان کرد: سامانه ضمانت. برای 10 لوازم خانگی اصلی فعال است و افراد می توانند با گوشی موبایل خود اصالت کالا را بررسی کنند و پس از خرید هر شخصی می تواند گارانتی آن را فعال کند و نیازی به آنلاین گارانتی نیست.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا