حوادث

“خستگی” دلیل عمده مراجعات حجاج به مراکز پزشکی/ شرایط جسمی زائران مساعد است

"خستگی" دلیل عمده مراجعات حجاج به مراکز پزشکی/ شرایط جسمی زائران مساعد است

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بیان اینکه حال عمومی زائران حج مطلوب است، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به زائران ایرانی در مکه را تشریح کرد.

به گزارش ایواره، دکتر طاهر درودی گفت: پروازها برای اعزام زائران ایرانی به مدینه و مکه ادامه دارد و تا روز جمعه 11 تیرماه حدود 17 هزار نفر یعنی حدود نیمی از زائران کشورمان به عربستان اعزام شده اند.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در تشریح خدمات ارائه شده به زائران ایرانی در مکه مکرمه گفت: تا پایان دیروز 239 ویزیت تخصصی، 642 خدمت رادیولوژی، 1389 روش پرستاری، هزار نسخه و 273 بازدید عمومی به زائران ارائه می شود.

درودی با بیان اینکه حال عمومی زائران خوب است و مشکل حادی وجود ندارد، افزود: تاکنون از وقوع آبله میمون در حجاج ایرانی گزارشی نداده ایم اما دو نفر از حجاج به دلیل مشکوک بودن علائم در مکه معاینه شدند. تاج گذاری.” یکی از این افراد زائر و دیگری عامل اجرایی کاروان هاست.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تاکید کرد: وضعیت عمومی این افراد خوب است، جای نگرانی نیست و خدمات ویژه ای به آنها ارائه می شود. همچنین کاروان این دو نفر به طور مداوم و روزانه توسط پزشکان و کارشناسان مبارزه با بیماری ها و پزشکان مورد بازرسی قرار می گیرد و تاکنون مشکلی مشاهده نشده است.

درودی افزود: بیشتر مراجعات زائران به مراکز درمانی شامل موارد مربوط به سرماخوردگی، خستگی، کوفتگی و … است که این یک موضوع طبیعی است و تاکنون مشکل خاصی یا اپیدمی بیماری خاصی در زائران دیده نشده است. “

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ وی توصیه کرد: زائران 60 عدد ماسک و دارو به همراه داشته باشند و زائرانی که دچار بیماری یا ضعف جسمانی هستند در زمان محرم شدن به صورت گروهی با کاروان خود حضور داشته باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا