اقتصادی

تهران و دوشنبه بر توسعه همکاری‌ها در حوزه انرژی تأکید کردند

تهران و دوشنبه بر توسعه همکاری‌ها در حوزه انرژی تأکید کردند

در ادامه مسیر احیای دیپلماسی انرژی ایران، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر امور خارجه با هیئتی از تاجیکستان به سرپرستی معاون وزیر صنعت و فناوری های نوین دیدار و بر توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

به گزارش ایواره، در پی سفر امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان به تهران و پیگیری مسائل مربوط به تفاهم نامه امضا شده بین جواد اوجی، وزیر نفت و دلیر جمعه، وزیر انرژی و منابع آب تاجیکستان، امروز (یکشنبه) 26 جولای) احمد اسدزاده معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر امور خارجه با هیئتی از تاجیکستان به سرپرستی بختیار شریفی معاون وزیر صنعت و فناوری های نوین تاجیکستان و با همراهی شریفه خدابخش معاون وزیر انرژی و منابع آب تاجیکستان و شایسته دیدار کرد. مرادزاده معاون وزیر حمل و نقل تاجیکستان و دیگر مقامات تاجیکستان کرد.

هیئت تاجیکستان برای پیگیری و اجرای مفاد تفاهم نامه و توافقات به تهران سفر کرد و به عنوان رئیس کارگروه مشترک انرژی در زمینه همکاری های مختلف انرژی از جمله اکتشاف و بهره برداری نفت کشور با معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر کشور دیدار و گفت و گو کرد. و میادین گازی همکاری های فنی و مهندسی و آموزشی دیدار و مذاکره شد.

به گزارش وزارت نفت، در پی سفر خردادماه رئیس جمهور تاجیکستان به تهران، تفاهم نامه همکاری انرژی بین وزیر نفت و وزیر انرژی و منابع آب تاجیکستان به امضا رسید که اولین سند همکاری دو کشور در حوزه نفت است. صنعت کشور در زمینه انرژی آغاز خواهد شد.

به گزارش ایواره، مقامات ارشد ایران و تاجیکستان امروز (دوشنبه 18 خرداد) با حضور سید ابراهیم رئیسی و امام علی رحمان، 17 سند همکاری در حوزه های سیاسی، اقتصادی، تجاری، حمل و نقل، سرمایه گذاری، فناوری های نوین، محیط زیست و … ورزش، انرژی، قوه قضائیه، امضای آموزشی، پژوهشی و گردشگری.

این اسناد توسط وزرای نفت، امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، نیرو، امور اقتصادی و دارایی، میراث فرهنگی و گردشگری، دادگستری، ورزش و جوانان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسای سازمان بورس و اوراق بهادار و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و همتایان تاجیک آنها امضا شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا