عمومی

اهانت به مقدسات اسلامی احساسات مسلمین را جریحه دار می کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

اهانت به مقدسات اسلامی احساسات مسلمین را جریحه دار می کند - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به دنبال توهین و توهین بود. آيز یکی از اعضای حزب حاکم هند در یکی از شبکه های تلویزیونی این کشور بیانیه ای خطاب به پیامبر اسلام صادر کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:

اقدام توهین آمیز یکی از اعضای حزب حاکم هند در اهانت به مقام شامخ پیامبر اکرم (ص)صلی الله علیه وأله وسلم) باعث تالم زیاد شد. این یک توهین است آيز و نابخشودنی است ادامه روند اسلام هراسی و اسلام ستیزی شکل گرفته در سال های اخیر در هندوستان که متأسفانه در پی حمایت و حمایت حزب حاکم از گروه های افراطی رشد و گسترش یافته است و نشان می دهد که توهین ها و گروه های ضد اسلامی از اقدامات آنها آنها نخواهند کرد داشته است.

نقض حقوق مسلمانان و تلاش برای تخریب بناهای تاریخی و مساجد اسلامی توسط گروه های افراطی. حرکتی شوم، شرم آور و غیرانسانی است که اگر متوقف نشود. آسیب بسیار جدی به زندگی آرام آيز فرقه ها و مذاهب مختلفی در هند وجود خواهند داشت.

قانون اساسی هند بر احترام به اعتقادات و آزادی های دینی تاکید دارد و لازم است حاکمان و حزب حاکم با توجه به تاریخ کهن و قانون اساسی کشورشان به حقوق و حیثیت مسلمانان احترام بگذارند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضایعه توهین به پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) آلهمحکوم و اعلام می کند: اهانت به مقدسات اسلامی و ضد اسلام، احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان جریحه آویزان شده است. بین سازمانی مورد نیاز است بین المللی اسلام و سازمان های حقوق بشر اسلامی به شدت این حوادث را محکوم می کنند.

ما از دستگاه دیپلماسی کشور می خواهیم که با جدیت از مبانی اسلام و حقوق مسلمین به ویژه مسلمانان هند دفاع کرده و اعتراض مردم و علمای جهان اسلام را به گوش دولت هند برسانند.

دکمه بازگشت به بالا