اقتصادی

اصلاحات ارزی ۱۰ سال دیر انجام شد

اصلاحات ارزی ۱۰ سال دیر انجام شد

یکی از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می گوید: اجرای دیرهنگام اصلاحات ارزی هزینه های جانبی اجرای این طرح را افزایش داده است و به همین دلیل دولت باید در این زمینه اقدام کند.

به گزارش ایواره، محمدعلی رضایی درباره وضعیت واحدهای تولیدی پس از اجرای سیاست اصلاح ارزی دولت، اظهار کرد: متاسفانه علیرغم اینکه بخش خصوصی در سال های اخیر بارها اعلام کرده که سیاست هایی مانند ارز ترجیحی در دستور کار نیست. به نفع اقتصاد ایران.» اما دیدیم که این اصلاحات با یک دهه تاخیر انجام شد.

وی ادامه داد: قطعاً اگر در آن زمان این اصلاحات در دستور کار قرار می گرفت، هزینه های جانبی و مشکلات اداری بسیار کمتر می شد، اما در شرایط فعلی باید سختی های جدیدی را تحمل کرد.

یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اصلاحات ارزی باید به صورت گام به گام انجام شود، به سایت اتاق بازرگانی گفت: یکی از مشکلات اساسی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم بحث افزایش قیمت تمام شده کالاهای تولیدی است. ” با افزایش این قیمت ها، قدرت خرید مردم کاهش می یابد و نمی توانند تمام ظرفیت بازار را فعال کنند.

رضایی ادامه داد: در چنین شرایطی می توان برنامه ریزی کرد که در یک برنامه زمانی پنج ساله این اصلاحات به مرحله نهایی برسد و تا آن زمان اقتصاد ایران بتواند خود را ترمیم کند.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت تمام شده کالای ایرانی در حوزه صادرات نیز موثر خواهد بود، بیان کرد: باید قیمت تمام شده محصولات خود را به گونه ای ارائه کنیم که علاوه بر تامین نیاز داخلی، کالای ایرانی بتواند در بازارهای بین المللی نیز رقابت کند. . ما قبلا این ظرفیت را در برخی بازارها از دست داده ایم و باید دوباره تلاش کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا