عمومی

اشتباهوویچ! – ایواره

اشتباهوویچ! - ایواره

این گزارش را بدون هیچ پیش زمینه ای بخوانید. خواندن آن به شما کمک می کند تا بفهمید چرا منتقدان دراگان اسکوچیچ خواهان اخراج او هستند. کم کم مشخص می شود که عنان کار در تیم ملی مغلوب سرمربی کروات شده و رشته تیمی ایران آنالیز می شود. قبل از جام جهانی نشانه های خوبی در تیم ملی دیده نمی شود.

به گزارش ایواره، این روزنامه جام جم دراگان اسکوچیچ پس از بازگشت به ایران در مصاحبه ای گفت که تیم ملی زمان دارد تا برای جام جهانی آماده شود. اما ظاهراً اصلاً به برنامه های ایران برای بیان چنین اظهاراتی نگاه نکرده است. تیم ملی تا جام جهانی دو اردو دارد و بس. اولین اردو از 28 شهریور تا 5 آنلاین که به گفته میرشاد مجیدی در آن دو بازی دوستانه قرار می گیرد. بنابراین در هشت روزی که ملی پوشان جمع می شوند، چهار روز ریکاوری خواهند داشت که تمرین جدی نیست. روز ورود به کمپ، روز بازی که تمرین جدی نیست و روز بعد از بازی که صرف ریکاوری می شود. یک محاسبه سریع نشان می دهد که تیم ملی در نهایت سه تمرین جدی در این اردو خواهد داشت. روز آخر اردو را حساب نکنید. تمرین قبل از سفر معمولا سبک است. آخرین اردوی ایران قبل از جام جهانی آبان ماه است. یک هفته مانده به شروع جام جهانی. اگر در آن یک بازی دوستانه از جمله روز اول رسیدن به قطر انجام دهیم، سه روز ریکاوری یا تمرین سبک داریم. اسکوچیچ در آستانه جام جهانی نمی تواند فشار زیادی به بازیکنان وارد کند. بنابراین عملا تا شروع جام جهانی، ایران هفت جلسه تمرینی جدی خواهد داشت. بنابراین زمان بسیار کوتاه است، اما ظاهرا اسکوچیچ حتی به خود زحمت نداده که این موارد را در ذهن خود مرور کند.

ادعایی عجیب

تنها کاری که یک مربی باید بعد از ماه ها وقفه انجام دهد هماهنگی یا تصمیم گیری درست در مورد محل اردوی تیم ملی است. همه دنیا می دانند قبل از برگزاری اردو چه اقداماتی باید انجام شود. ابتدا سرمربی یا یکی از دستیاران برای ارزیابی وضعیت به کشور محل برگزاری اردو می رود. دو سه روز مانده به شروع اردو، نماینده کادر فنی باید به آن کشور برود و آخرین شرایط را ببیند. اسکوچیچ پس از چند ماه تعطیلی نه تنها این کار را نکرد، بلکه به جمع بازیکنان پیوست و پس از پایان اردو گفت: بله، هوا گرم بود و زمین تمرین خوب نبود! خوب سرمربی تیم ملی نباید از قبل به این چیزها فکر می کرد؟ حتی بعد از لغو سفر کانادا؟ به گفته بازیکنان تیم ملی اگر اردو در تهران بود بهتر نبود؟

در مورد کمپ چطور؟

اسکوچیچ کنترل اردوی تیم ملی را از دست داده است. او عملاً هیچ تأثیری روی بازیکنان ندارد، اما گاهی اوقات تصمیماتی می گیرد که قدرت او را نشان می دهد. به عنوان مثال تغییر سردار آزمون بین دو نیمه بازی الجزایر یکی از این تصمیمات بود.

خبرها حاکی از آن بود که بعد از پایان بازی در رختکن تنش هایی به وجود آمد که بعدا این موضوع تکذیب شد. ماجرای رختکن از این قرار بود: برخی از بازیکنان باتجربه وقتی دیدند اسکوچیچ لام با خودش حرف نمی زند، حرف خودشان را زدند و روی جوانانی که انگار متوجه اهمیت لباس تیم ملی نبودند، پریدند. در نهایت اسکوچیچ برای دقایقی صحبت کرد و هیچ چیز خاصی بین حرف هایش نبود و فقط گفت: «باور نمی کنم اینطور باختیم».

خبرهای زیادی در کمپ است. اینکه اسکوچیچ هیچ مدیریتی ندارد و حتی روی مهم ترین موضوع استراحت بازیکنان هم کوچکترین کنترلی ندارد. در کمال تعجب، او تصمیم گرفت صبحانه را به یک غذای مورد علاقه تبدیل کند. یعنی اگر بازیکنان دوست ندارند صبحانه نخورند! جالب اینجاست که برخی از بازیکنان نیز ترجیح می دهند بخوابند و از مهم ترین وعده غذایی روز غافل شوند.

زمان آن است که بازیکنان با رقبای خود آشنا شوند؟

مورد دیگر به تحلیل رقبا مربوط می شود. به گفته اسکوچیچ، هنوز زمان معرفی رقبا به بازیکنانی که حتی یک جلسه آنالیز در اردوی تیم ملی نداشته اند، نرسیده است.

شش ماه قبل از جام جهانی برزیل، کارلوس کی روش برای بازی با آرژانتین برنامه ریزی کرده بود و مدام با بازیکنان دیدار می کرد تا مسی و هم تیمی هایش را تحلیل کند.

این موضوع قبل از جام جهانی روسیه بود چرا که کیروش معتقد بود تیم ملی باید برای رویارویی با رونالدو، ستاره پرتغالی و ستاره اسپانیایی آمادگی کامل داشته باشد. نتایج این تحلیل ها را همه دیدند. اما حالا اسکاچیچ فکر می کند هری کین و گرت بیل فوتبالیست نیستند!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا