اجتماعی

از ساماندهی ۳۸ لکه صنعتی تا ابطال پروانه صنایع غیرفعال خارج از شهرک‌های صنعتی

از ساماندهی ۳۸ لکه صنعتی تا ابطال پروانه صنایع غیرفعال خارج از شهرک‌های صنعتی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به تصویب مصوبه هیأت وزیران برای ساماندهی واحدهای صنعتی و معدنی اطراف تهران گفت: با این مصوبه 38 نقطه صنعتی در اطراف تهران بر اساس اصول زیست محیطی ساماندهی می شود.

به گزارش ایواره، حشمت الله عسگری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران گفت: در این جلسه به مشکلات 15 واحد تولیدی در حوزه هایی مانند تامین اجتماعی، امور مالیاتی و شبکه بانکی رسیدگی شد. سهم استان تهران از تبصره 18 به منظور فعال سازی واحدهای تولیدی 4500 میلیارد تومان است که هزار میلیارد تومان آن به واحدهای تولیدی صنعت، گردشگری و کشاورزی و 500 میلیارد تومان برای حمایت از شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته است. پیدا شد و تاکنون 120 میلیارد تومان تسهیلات به این شرکت ها پرداخت شده است.

وی افزود: دو هفته پس از برگزاری جلسه رفع موانع تولید، مصوبات شکل اجرایی به خود می گیرد. با تصویب مصوبه اخیر دولت که مربوط به سال 42 بوده و در این سال ها تغییری نکرده است، مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی به حداقل می رسد. چرا که با این مصوبه مشکلات بسیاری از واحدهای صنعتی استان حل و 38 نقطه صنعتی استان به شهرک صنعتی تبدیل می شود.

وی ادامه داد: توسعه واحدهای تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی دولتی و غیردولتی مصوب با تایید سازمان حفاظت محیط زیست و در سقف منابع آبی تخصیص یافته مجاز است. همچنین صدور پروانه توسعه و نوسازی برای واحدهای دارای پروانه بهره برداری، شناسنامه و گواهی فعالیت صنعتی واقع در خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی در همان محدوده و زنجیره تولید موجود و اخذ مجوز زیست محیطی در سقف منابع آبی تخصیصی. ، بلامانع است.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: در این مصوبه، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است نسبت به بررسی و ابطال کارت شناسایی، گواهی فعالیت صنعتی و پروانه بهره برداری صنایع غیرفعال با اولویت رسیدگی به صنایع مستقر در خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی اقدام کند. اطلاعات مربوطه را به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه دهید.

عسگری ادامه داد: واحدهای درجه بندی شن و ماسه در محدوده معادن شن و ماسه دارای پروانه بهره برداری بر اساس ضوابط تاسیس صنایع و تاییدیه سازمان حفاظت محیط زیست در محدوده 120 کیلومتری تهران از ممنوعیت معاف هستند و همچنین اعلام شد. تصمیم به ادغام صنایع یکپارچه برای ایجاد و راه اندازی 120 کیلومتری شهر تهران در مدت 6 ماه با هدف شفاف سازی وضعیت فعلی صنایع و کمک به تصمیم گیری در مورد موضوعات مرتبط. با این مصوبه شهرک ها و نواحی صنعتی شهرستان فیروزکوه نیز از پرداخت مالیات معاف شدند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا