استان ها

ارادت خالص کردستانی‌ها بە امام رضا (ع)

ایواره/ کردستان عشق امام رضا در دل هر کردستان مظهر خورشید است و همه ساله با میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت علی بن موسی الرضا این روز خجسته را گرامی می دارند.

گروهی از مردم وارد بقعه امام زاده هاجر خاتون می شوند. صدای دف در سراسر خیابان پیچید و عده ای به مناسبت میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا در بین مردم شیرینی و شربت پخش کردند.

وارد صحن بقعه و حرم امام زاده دختر حاجی خاتون می شوم.

عاشقان اهل بیت که از راه دور برای گرامیداشت این روز فرخنده و زیارت و مداحی آمده بودند.

ارادت مردم کردستان به امام رضا به حدی است که اگرچه از حرم امام رضا دور هستند اما در این روز خجسته و از راه دور به دنبال شفا و حاجت خود هستند.

عشق امام رضا در دل هر کردستان مظهر خورشید است و همه ساله با میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت علی بن موسی الرضا این روز خجسته را گرامی می دارند.

ارادت مردم کردستان و اهل سنت به ائمه اطهار و اهل بیت رسول خدا در طول تاریخ ثابت شده است و ردپایی از این ارادت و عشق را در اشعار و متون عرفانی شاعران کُرد می توان یافت. ، نویسندگان و هنرمندان.

وجود آرامگاه هاجر خاتون خواهر بزرگوار امام رضا در مرکز شهر سنندج و احترام و جایگاه نوزاد حاجی خاتون در شهر سنندج نشان از ارادت و عشق بیکران اهل سنت به اهل سنت است. پیامبر.

همه ساله در روز میلاد امام رضا (ع) مراسمی به مناسبت این روز فرخنده در بقعه هاجر خاتون برگزار می شود.

ارادت خالص کردستانی ها به امام رضا (ع)

نماینده ولی فقیه در کردستان با تبریک این روز فرخنده گفت: این ویژگی اخلاقی و شخصیتی ائمه و بزرگان دین است که مردم را مجذوب خود کرده است.

حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی امروز (21 خرداد) در مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) که در حرم مطهر هاجر خاتون برگزار شد، گفت: ابراهیم بن عباس که دشمن امام رضا بود برخی از ویژگی ها را برشمرد. امام رضا که این خصوصیات بسیار بالاست، ایشان را از سایر مردم متمایز می کند.

وی سه ویژگی مهم امام رضا را اینگونه برشمرد: آزار ندادن به دیگران با کلام، قطع نکردن کلام و ادب با دیگران و برتری نداشتن خود را از خصوصیات بارز امام رضا (ع) است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا